Londono derbyje "Chelsea" neįveikė "Fulham" © Eurofootball.lt
Sekmadienį popiet sužaistos dar šešerios Anglijos "Premier" lygos XX turo rungtynės.

Du svarbius taškus prarado antroje vietoje žengiantis Londono "Chelsea" klubas, sostinės derbyje išvykoje nesugebėjęs įveikti "Fulham" - 2-2.

Pirmąją progą pasižymėti šiame mače turėjo 'mėlynųjų' puolėjas Didier Drogba, bet po Florento Maloudos perdavimo iššokęs vienas prieš vartininką Dramblio Kaulo Kranto rinktinės narys nebuvo tikslus.

Ir "Chelsea" už tai brangiai sumokėjo - po kelių minučių po Simono Davieso baudos smūgio kamuolį į vartus iš kelių metrų nukreipė Clintas Dempsey.

Netrukus į baudos aikštelę įsiveržęs Drogba iš dėkingos pozicijos mušė pro šalį, o rezultatą Luizo Felipe Scolari auklėtiniai išlygino antrojo kėlinio pradžioje - 50 minutę susidūrus "Fulham" vartininkui Markui Schwarzeriui ir gynėjui Aaronui Hughesui kamuolį į nesaugomus vartus pasiuntė Frankas Lampardas.

Schwarzeris tuoj po to atrėmė du pavojingus Joe Cole'o bandymus, bet 72 minutę Lampardas išvedė "Chelsea" į priekį, pelnydamas įvartį puikiu baudos smūgiu iš 25 metrų.

Kuomet jau atrodė, kad to pakaks pergalei, "Fulham" dramatiškai išplėšė tašką - 90 minutę po kampinio galva Petrą Cechą nuginklavo pirmojo įvarčio autorius Dempsey.

Bent trumpam į ketvirtąją vietą sugrįžo Londono "Arsenal" ekipa, minimaliu rezultatu 1-0 įveikusi "Portsmouth".

Vangiai vykusiame pirmajame kėlinyje geriausią progą pasižymėti turėjo "Portsmouth" puolėjas Peteris Crouchas, bet po jo smūgio kamuolys atsimušė į virpstą.

Arti tikslo buvo ir "Arsenal" atakų lyderis Emmanuelis Adebayoras, bet paskutinę akimirką vartininką suklaidinusiam puolėjui smūgiuoti sutrukdė gynėjas Sylvainas Distinas.

Po didžiosios pertraukos pavojingai smūgiavo tas pats Adebayoras ir saugas iš Prancūzijos Samiras Nasri, kol galiausiai 81 minutę pergalingą įvartį galva po Denilsono perdavimo pelnė gynėjas Williamas Gallas.

Į septintąją vietą pakilo "Wigan" vienuolikė, išvykoje 1-0 palaužusi "Bolton" ir iškovojusi penktąją pergalę per pastaruosius šešis mačus.

Lemiama rungtynių akimirka tapo 44 minutė, kuomet Andy O'Brienas baudos aikštelėje prasižengė prieš Henri Camara, o teisėjo skirtą 11 metrų baudinį realizavo egiptietis Amras Zaki.

Nors pirmajame kėlinyje dominavo "Wigan", po didžiosios pertraukos "Bolton" turėjo puikių galimybių atstatyti pusiausvyrą, bet Danny Shittu smūgiuotą kamuolį nuo linijos atmušė gynėjas, o dar kiek vėliau nigerietis sudrebino vartų skersinį.

Į virpstą pataikė ir "Bolton" saugas Kevinas Daviesas, bet "Wigan" atsilaikė bei šventė pergalę.

Po didžiosios pertraukos

Londono "Arsenal" 1 - 0 "Portsmouth"
81' [1 - 0] William Gallas

"Bolton" 0 - 1 "Wigan"
44' [0 - 1] Amr Zaki (iš 11 metrų baudinio)

Liverpulio "Everton" 3 - 0 "Sunderland"
10' [1 - 0] Mikel Arteta
27' [2 - 0] Mikel Arteta
83' [3 - 0] Dan Gosling

Londono "Fulham" 2 - 2 Londono "Chelsea"
10' [1 - 0] Clint Dempsey
50' [1 - 1] Frank Lampard
72' [1 - 2] Frank Lampard
90' [2 - 2] Clint Dempsey

"West Bromwich" 2 - 0 Londono "Tottenham"
83' [1 - 0] Roman Bednar
90' [2 - 0] Craig Beattie

35' iš aikštės pašalintas Benoit Assou-Ekotto ("Tottenham")

Londono "West Ham" 2 - 1 "Stoke"
4' [0 - 1] Abdoulaye Faye
51' [1 - 1] Carlton Cole
88' [2 - 1] Diego Tristan

53' iš aikštės pašalintas Ricardo Fuller ("Stoke")

"Blackburn" 2 - 2 "Man City"
45' [1 - 0] Benni McCarthy
84' [2 - 0] Jason Roberts
88' [2 - 1] Daniel Sturridge
90' [2 - 2] Robinho