Lygos taurės turnyre – sunkios favoritų pergalės © Eurofootball.lt
Trečiadienį Anglijos Lygos taurės turnyro (“Carling cup“) įvyko dar dvejos ketvirtfinalio rungtynės. “Chelsea“ svečiuose 1-0 palaužė “Newcastle“, o “Tottenham“ namuose tokiu pačiu rezultatu, tik po pratęsimo, įveikė “Championship“ autsaiderį “Southend“, kuris aštuntfinalyje eliminavo “Man Utd“.

Antradienį vykusiose rungtynėse ketvirtojo diviziono “Wycombe“ ekipa išvykoje taip pat 1-0 nugalėjo “Charlton“. Tuo tarpu dėl tiršto rūko atidėtos “Liverpool“ – “Arsenal“ varžybos bus žaidžiamos sausio 9 d.

“Newcastle “ 0 – 1 “Chelsea“
79‘ [0 – 1] Didier Drogba

“Chelsea“ leido sau prabangą pradėti rungtynes be Ashley Cole‘o, Franko Lampardo, Michaelio Ballacko ir Didier Drogba. Nežaidė ir traumuotas Johnas Terry, prie kurio, atrodo prisijungs antrajame kėlinyje susižeidęs Johnas Obi Mikelis.

Ramiai prasidėjusiose rungtynėse kiek didesnę teritorinę persvarą turėjo “Newcastle“. Pirma pavojinga proga buvo sukurta 26 min., kai šeimininkų puolėjas Obafemi Martinsas pataikė į skersinį. Prieš pat pertrauką smūgiu į virpstą atsakė ir Andrejus Ševčenka.

59 min. pavojingai iš toli smūgiavo Frankas Lampardas, o vos po kelių akimirkų vienas prieš “Chelsea“ vartininką Henrique Hilario iššoko Kieronas Dyeris, tačiau nesugebėjo pergudrauti jo.

79 min. už pražangą prieš Arjeną Robbeną į “Newcastle“ vartus buvo skirtas baudos smūgis. Tik šešias minutes po keitimo aikštėje pabuvęs Didier Drogba tiksliu smūgiu pasiuntė kamuolį į dešinį vartų kampą – 0-1.

“Chelsea“ per likusį laiką išsaugojo persvarą ir žengė į pusfinalį. Įdomu, kad lygiai prieš savaitę šios dvi komandos tarpusavyje susitiko “Premier“ lygos rungtynėse Londone. Tuomet pergalę tokiu pačiu rezultatu taip pat šventė “Chelsea“.

“Tottenham“ 1 – 0 “Southend“, po pratęsimo
115‘ [1 – 0] Jermain Defoe

Praėjusiame etape “Man Utd“ eliminavęs “Championship“ lygos autsaideris “Southend“ netapo lengvu grobiu ir “Tottenham“ komandai.

“Southend“, pradžioje pabandė laimę prie varžovų vartų (Marko Gowero ataką atrėmė Paulas Robinsonas), vėliau susikoncentravo ties gynyba.

Tuo tarpu “Tottenham“ iškart užsuko galingą atakų karuselę.

22 min. Mido pataikė į skersinį. 26 min. Danny Murphy galva smūgiuotas kamuolys pralėkė visai greta virpsto. 50 min Paulas Stalteri smūgiavo vos virš skersinio. 67 min. eilinį D.Murphy bandymą pasižymėti galva atrėmė Darrylas Flahavanas.

Ir vis dėlto vos negimė staigmena. Likus kelioms minutėms iki pagrindinio laiko pabaigos, vienos retų svečių atakų metu Jamalo Campbello – Ryce‘o pavojingą smūgį atrėmė gynėjas Calumas Davenportas. Prieš teisėjo švilpuką dar gera proga smūgiuodamas galva nepasinaudojo ir Dimitaras Berbatovas.

Pratęsimo metu žaidimas toliau vyko viena kryptimi. 113 min. Mido įsigudrino neįmušti į vartus iš 5 m. tačiau jau kita “Tottenham“ ataka buvo sėkminga. Tas pats Mido iš krašto perdavė kamuolį į baudos aikštelę, kur Jermainas Defoe slysdamas iš arti nukreipė jį į vartus ir išvedė savo komandą į pusfinalį.