Madrido derbyje - "Real" pergalė © Eurofootball.lt
Ispanijos čempionate šeštadienį sužaistos dvejos VII turo rungtynės.

Dramatišką pergalę ilgai lauktame Madrido miesto derbyje iškovojo šalies čempionas "Real" klubas, išvykoje 2-1 įveikęs "Atletico".

Rungtynes 'Karališkoji' ekipa pradėjo daugiau nei galingai - nesužaidus nė minutės Ruudas van Nistelrooy'us gavo kamuolį būdamas maždaug 25 metrai nuo vartų, apsisuko ir puikiu smūgiu nepaliko vilčių vartininkui Leo Franco.

Šeimininkai akivaizdžiai atsidūrė šoke ir netrukus vos nepraleido antrojo įvarčio, kai galingai Wesley Sneijderio smūgiuotas kamuolys atsimušė į vartų skersinį.

Nors "Atletico" žaidimas po truputį taisėsi, 30 minutę Javiero Aguirre's auklėtiniai liko dešimtyje, kai už smūgį varžovui delnu iš aikštės buvo pašalintas Luisas Perea.

Tiesa, 39 minutę "Real" neteko kiekybinio pranašumo - ginčytiname epizode pargriovęs Maniche'ą raudoną kortelę užsidirbo pirmojo įvarčio autorius van Nistelrooy.

Po didžiosios pertraukos teritorinį pranašumą turėjo "Real" ekipa, turėjusi puikią galimybę padvigubinti skirtumą, bet technišką Gonzalo Higuaino smūgį atrėmė vartininkas Franco. Tuo tarpu didžiausia grėsmė "Atletico" komandoje varžovams buvo jaunasis puolėjas Sergio Aguero, nardęs tarp gynėjų bei nuolatos laikęs juos įtampoje.

Po vieno šio futbolininko perdavimo iš dėkingos situacijos tiesiai į vartininką Ikerą Casillasą mušė Maniche'as, o dar po kelių minučių vartų sargui teko atremti Diego Forlano bandymą.

Dvikovai artėjant prie pabaigos "Atletico" vis labiau spaudė varžovus bei ieškojo išlyginamojo įvarčio. Nors pavojingų žaidybinių progų sukurti šeimininkams nepavyko, 90 minutę Simao atstatė pusiausvyrą tiksliu baudos smūgiu iš 22 metrų.

Nors atrodė, kad komandos pasidalins po tašką, teisėjo pridėtos 6 minutės leido tikėtis dramatiškos pabaigos. Ir "Real" tai išnaudojo - gynėjas Johnny Heitinga baudos aikštelėje pargriovė Roystoną Drenthe ir teisėjo skirtą 11 metrų baudinį realizavo po keitimo aikštėje pasirodęs Gonzalo Higuainas.

Madrido "Atletico" 1 - 2 Madrido "Real"
1' [0 - 1] Ruud van Nistelrooy
90' [1 - 1] Simao
90+6' [1 - 2] Gonzalo Higuain

30' iš aikštės pašalintas Luis Antonio Perea ("Atletico")
39' iš aikštės pašalintas Ruud van Nistelrooy ("Real")

Barselonos "Espanyol" 0 - 0 "Villarreal"