"Man Utd" eliminuotas iš Čempionų lygos © Eurofootball.lt
UEFA Čempionų lygoje aštuoneriomis rungtynėmis trečiadienį baigėsi grupių varžybos. Pirmą kartą po 10-ies metų pertraukos turnyro atkrintamosiose varžybose nedalyvaus "Man Utd" klubas, po nesėkmės paskutiniame ture savo grupėje likęs paskutinis. Garsaus anglų klubo pralaimėjimas leido į aštuntfinalį patekti "Benfica" ekipai, kartu su ja tolyn žengė "Villarreal", o C grupėje antrąją poziciją užėmė ir turnyre išliko "Werder".

A grupė

"%c00132" 1 - 1 "%c00001"
21` [0 - 1] Claudio Pizarro
32` [1 - 1] Javier Portillo

"%c00269" 1 - 3 "%c00038"
35` [0 - 1] Alessandro Del Piero
42` [0 - 2] Zlatan Ibrahimovic
45` [0 - 3] Alessandro Del Piero
52` [1 - 3] Marek Kincl

1. "Juventus" 6 5 0 1 12-5 15
2. "Bayern" 6 4 1 1 10-4 13
3. "Brugge" 6 2 1 3 6-7 7
4. "Rapid" 6 0 0 6 3-15 0

Gana nesunkiai A grupėje pirmą vietą iškovojo Turino "Juventus", svečiuose įveikęs Vienos "Rapid" ir pasinaudoje pagrindinių konkurentų Miuncheno "Bayern" lygiosiomis Briugėje. Vienoje vykusiose rungtynėse svečiai pirmieji išsiveržė į priekį po Alessandro Del Piero baudos smūgio. Pirmajam kėliniui artėjant į pabaigą po A.Del Piero perdavimo rezultatą padvigubino Zlatanas Ibrahimovičius, o prieš pat pertrauką trečią įmušė pirmojo įvarčio autorius A.Del Piero, pirmas suskubęs prie po Z.Ibrahimovičiaus smūgio atšokusio kamuolio. Nors antrojo kėlinio pradžioje pasinaudojęs klaida "Juves" gynyboje rezultatą sušvelnino Marekas Kinclas, tai buvo viskas, ką sugebėjo padaryti "Rapid" prieš daug tituluotesnius varžovus.

Kitose grupės rungtynėse netikėtai lygiosiomis tenkintis turėjo Miuncheno "Bayern", svečiuose sužaidęs 1-1 su trečioje vietoje likusiu ir į UEFA taurės turnyrą patekusiu "Brugge". Nors svečiai pirmiaji išsiveržė į priekį, kuomet po Sebastiano Deislerio baudos smūgiu pakeltą kamuolį į vartus nukreipė peruvietis Claudio Pizarro. Vis tik šeimininkams pavyko išlyginti rezultatą po kiek daugiau nei dešimties minučių - tai padarė iš Madrido "Real" išnuomotas puolėjas Javieras Portillo.

4. "Sparta" 6 0 2 4 2-9 2

Abejos B grupės rungtynės baigėsi be įvarčių ir tai leido kukliam Šveicarijos klubui "Thun" iškovoti kelialapį į UEFA taurės turnyrą. Šveicarai sugebėjo atlaikyti Prahos "Sparta", kurią tenkino tik pergalė, spaudimą ir užėmė trečią vietą grupėje. Šias rungtynes abi ekipos baigė dešimtyje, kadangi "Sparta" gynėjas Martinas Petrašas buvo išvarytas už paskutinės vilties pražangą, o netrukus raudona kortelė buvo parodyta šeimininkų žaidėjui Jose Goncalvesui.

Kitose rungtynėse Londono "Highbury" stadione "Arsenal" nesugebėjo įveikti Amsterdamo "Ajax" futbolininkų. Nors šeimininkai jau per pridėtą pirmojo kėlinio laiką galėjo išsiveržti į priekį, tačiau Jose Antonio Reyeso uždirbto vienuolikos metrų baudinio nerealizavo Thierry Henry - prancūzas smūgiavo pro šalį. Antrajame kėlinyje abi ekipos demonstravo mažai noro laimėti, tad rungtynės pasibaigė 0-0. Kaip jau buvo aišku prieš šį turą, pirmą vietą grupėje užėmė "Arsenal", o antrą - "Ajax". "Kanonieriams" toks "tuščias" rezultatas nutraukė 21-erių iš eilės rungtynių seriją, per kurias komanda įmušė bent po įvartį.

C grupė

"%c00016" 5 - 1 "%c00133"
2` [1 - 0] Johan Micoud
28` [2 - 0] Nelson Haedo-Valdez
31` [3 - 0] Nelson Haedo-Valdez
51` [4 - 0] Miroslav Klose
53` [4 - 1] Nasief Morris
90` [5 - 1] Torsten Frings

"%c00063" 0 - 2 "%c00006"
85` [0 - 1] Santiago Ezquerro
90` [0 - 2] Andres Iniesta

1. "Barcelona" 6 5 1 0 16-2 16
2. "Werder" 6 2 1 3 12-12 7
3. "Udinese" 6 2 1 3 10-12 7
4. "Panathinaikos" 6 1 1 4 4-16 4

Tikras trileris trečiadienį vyko C grupėje, kur iki 85 rungtynių minutės nebuvo aišku, kas pateks į sekantį etapą. Brėmeno "Werder" reikėjo ne tik įveikti "Panathinaikos", tačiau ir tikėtis, kad jau seniau į kitą etapą patekusi "Barcelona" įveiks "Udinese" futbolininkus. "Werder" žaidėjai padarė viską, ką galėjo: jie net 5-1 sutriuškino Atėnų "Panathinaikos" vienuolikę, tačiau tik Santiago Ezquerro įvartis kitose grupės rungtynėse 85 minutę leido jiems lengviau atsipūsti, o pačioje rungtynių pabaigoje Andreso Iniesta`os įmuštas antrasis leido "Werder" ramiau atsikvėpti. Nors "Udinese" ir "Werder" surinko po tiek pat taškų, dėl geresnio tarpusavio rungtynių rezultato toliau žengė pastarieji.

D grupė

"%c00130" 2 - 1 "%c00040"
6` [0 - 1] Paul Scholes
16` [1 - 1] Geovanni
34` [2 - 1] Beto

"%c00086" 1 - 0 "%c00094"
67` [1 - 0] Jose Antonio Guayre

1. "Villarreal" 6 2 4 0 3-1 10
2. "Benfica" 6 2 2 2 5-5 8
3. "Lille" 6 1 3 2 1-2 6
4. "Man Utd" 6 1 3 2 3-4 6

Tačiau netikėčiausiai baigėsi D grupės varžybos, po kurių į aštuntfinalį žengė "Villarreal" ir "Benfica" klubai. Lisabonos ekipa intriguojančioje dvikovoje namuose atsilikinėjo prieš "Man Utd" po Paulo Scholeso įvarčio, tačiau neužilgo smūgiu galva rezultatą išlygino Geovanni, o dar vėliau portugalų klubą į priekį kamuoliui atšokus rikošetu išvedė Beto. Šeimininkai atsilaikė likusią rungtynių dalį, ir 2-1 įveikė garsųjį "Man Utd" nustūmė jį į ketvirtąją vietą grupėje. Kitose rungtynėse "Villarreal" vienintelio Jose Antonio Guayre smūgio dėka palaužė "Lille" pasipriešinimą ir laimėjęs grupę taip pat pateko į atkrintamąsias varžybas.

Taigi prestižiškiausiame Senojo žemyno turnyre toliau kovos 16-a komandų - aštuoni grupių laimėtojai ir aštuonios ekipos grupėse likusios antroje pozicijoje. Gruodžio 16-ąją vyksiančioje aštuntfinalio burtų traukimo ceremonijoje šie du krepšeliai bus suporuoti tarpusavyje, tačiau vienas prieš kitą žaisti negalės tų pačių šalių (išskyrus tokios teisės neturintį "Liverpool") ir grupėse jau susitikusios komandos. Pirmosios aštuntfinalio rungtynės vyks kitų metų vasario 21-ąją ir 22-ąją, o atsakomieji susitikimai bus žaidžiami kovo 7-8 dienomis.