"Man Utd" įsitvirtino pirmoje "Premier" lygos vietoje © Eurofootball.lt
Šeštadienį Anglijos "Premier" lygoje sužaistos septynerios XXIV turo rungtynės.

Svarbią pergalę, leidusią padidinti pranašumą prieš artimiausius persekiotojus iki 5 taškų, iškovojo lyderis "Man Utd" klubas, namie 1-0 palaužęs Liverpulio "Everton".

Čempionų titulą ginančių Sero Alexo Fergusono auklėtinių sėkmė buvo pelnyta - tik puiki svečių gynyba leido jiems nepralaimėti didesniu skirtumu.

Pirmajame kėlinyje "Everton" vartininkas Timas Howardas atrėmė Ji-Sung Parko bei Carloso Tevezo smūgius, o Cristiano Ronaldo sudrebino vartų virpstą.

Šeimininkai į priekį išsiveržė 44 minutę, kai Mikelis Arteta baudos aikštelėje pargriovė Michaelą Carricką, o teisėjo skirtą 11 metrų baudinį realizavo Ronaldo.

Antrojo kėlinio pradžioje į svečių vartus turėjo būti skirtas dar vienas 11 metrų baudinys, bet teisėjas neužfiksavo Joleono Lescotto pražangos prieš tą patį Carricką.

Kiek vėliau dukart pavojingai mušė Tevezas, o "Everton" atakos retai kėlė pavojų ir tai leido "Man Utd" vartininkui Edwinui van der Sarui pasiekti naują rekordą - 12 mačų iš eilės įvarčio nepraleidęs olandas pranoko "Reading" vartų sargą Steve'ą Deathą, kuris 1979 metais kamuolio iš tinklo netraukė 1104 minutes.

Nulinėmis lygiosiomis baigėsi Londono ekipų derbis, kuriame susigrūmė "Arsenal" bei jau aštuntą kartą iš eilės pralaimėjimo nepatyrusi "West Ham" vienuolikė.

Dvikovoje akivaizdų pranašumą turėjo "Arsenal" komanda, tačiau gausybę progų iššvaistę Arsene'o Wengero auklėtiniai turėjo tenkintis tik lygiosiomis.

Pirmąją progą pasižymėti turėjo Aboy Diaby, bet po jo smūgio galva kamuolys atsimušė į skersinį, o dar kiek vėliau šiek tiek tikslumo pritrūko puolėjui Nicklasui Bendtneriui.

Po didžiosios pertraukos "West Ham" klubą gelbėjo Jamesas Collinsas, nuo vartų linijos atmušęs Kolo Toure smūgiuotą kamuolį, kai vartininkas Robertas Greenas jau buvo bejėgis.

Ne kartą pasiųsti kamuolį į tinklą galėjo ir Emmanuelis Adebayoras, tačiau Togo rinktinės futbolininkas švaistė progą po progos - po Bacary Sagnos perdavimo jis nesugebėjo įmušti praktiškai į tuščius vartus, o pabaigoje smūgiavo tiesiai į Greeną.

Proga pakilti į antrąją vietą turnyrinėje lentelėje nepasinaudojo Birmingemo "Aston Villa" - šio klubo dvikova su "Wigan" taip pat baigėsi be įvarčių.

Blankokame pirmajame kėlinyje iš pradžių iniciatyvą turėjo "Aston Villa", bet nei Craigui Gardneriui, nei Curtisui Daviesui nepavyko pataikyti į vartus.

Netrukus Gabrielio Agbonlahoro bandymą atrėmė vartų sargas Chrisas Kirklandas, o kitoje aikštės pusėje puikią galimybę turėjo Maynoras Figueroa, bet visiškai vieno palikto gynėjo smūgį įspūdingai atmušė Bradas Friedelis.

Bet "Aston Villa" atakos nesiliovė - Zatas Knightas pataikė į virpstą, o "Wigan" dukart gelbėjo gynėjas Titusas Bramble'as, atmušęs kamuolį nuo savų vartų tinklo.

Tiesa, pačioje dvikovos pabaigoje "Wigan" galėjo išplėšti dramatišką pergalę, bet Hugo Rodallegai pritrūko tikslumo.

"Man Utd" 1 - 0 Liverpulio "Everton"
44' [1 - 0] Cristiano Ronaldo (iš 11 metrų baudinio)

"Stoke" 1 - 0 "Man City"
45' [1 - 0] James Beattie

37' iš aikštės pašalintas Rory Delap ("Stoke")

Birmingemo "Aston Villa" 0 - 0 "Wigan"

Londono "Arsenal" 0 - 0 Londono "West Ham"

"Bolton" 3 - 2 Londono "Tottenham"
31' [1 - 0] Sebastien Puygrenier
63' [2 - 0] Kevin Davies
73' [2 - 1] Darrent Bent
75' [2 - 2] Darren Bent
87' [3 - 2] Kevin Davies

Londono "Fulham" 3 - 1 "Portsmouth"
14' [1 - 0] Andy Johnson
71' [2 - 0] Eric Nevland
80' [3 - 0] Eric Nevland
84' [3 - 1] David Nugent

"Hull" 2 - 2 "West Bromwich"
44' [1 - 0] Bernard Mendy
53' [1 - 1] Jay Simpson
69' [2 - 1] Craig Fagan
73' [2 - 2] Chris Brunt (iš 11 metrų baudinio)

"Middlesbrough" 0 - 0 "Blackburn"