"Middlesbrough" išplėšė neįtikėtiną pergalę © Eurofootball.lt
Ketvirtadienį sužaidus atsakomąsias UEFA Taurės ketvirtfinalio rungtynes paaiškėjo į pusfinalį patekusios komandos - jomis tapo pirmose rungtynėse įgytą pranašumą išsaugoję "Schalke" ir "Sevilla" klubai, Rumunijos derbį dėl įvarčio išvykoje laimėjęs "Steaua", ir "Middlesbrough", sugebėjęs neįtikėtinai išsigelbėti nuo trijų įvarčių deficito ir dramatiškai eliminuoti "Basel" ekipą.

"Middlesbrough" pralaimėjo prieš "Basel" pirmąsias rungtynes Šveicarijoje rezultatu 0-2, ir 23 atsakomųjų rungtynių minutę anglų klubo padėtis dar labiau komplikavosi kai po baudos smūgio Borisas Smiljaničius permetė kamuolį link tolimojo virpsto ir Eduardo smūgiu iš arti išvedė savo komandą į priekį pelnydamas įvartį išvykoje.

Šeimininkams jau reikėjo keturių įvarčių ir viltį jiems už dešimties minučių atstatė tiksliu smūgiu kamuolį į vartus pasiuntė Markas Viduka. Nors iki pertraukos "Basel" išsaugojo savo dviejų įvarčių pranašumą, antrojo kėlinio viduryje tas pats M.Viduka vėl isiveržė į baudos aikštelę ir suklaidinęs šveicarų vartininką įmušė antrąjį įvartį.

73 minutę "Basel" liko dešimtyje, kai iš aikštės už antrą geltoną kortelę buvo pašalintas Danielis Majstorovičius, ir netrukus anglų ekipa išnaudojo kiekybinę persvarą - už šešių minučių galingu smūgiu iš baudos aikštelės prieigų pasižymėjo Jimmy Floydas Hasselbainkas. Tačiau šeimininkams reikėjo dar vieno įvarčio ir jį paskutinę minutę įmušė po keitimo aikštėje pasirodęs Massimo Maccarone, kuris pasinaudojo po Fabio Rochembacko smūgio vartininko atmuštu kamuoliu ir išplėšė "Middlesbrough" kelialapį į pusfinalį.

Kaip ir buvo tikimasi, labai įnirtingai klostėsi dviejų Bukarešto komandų dvikova. Įmušę įvartį pirmose rungtynėse "Steaua" žaidėjai namuose stengėsi apginti savo vartus nuo "Rapid" atakų ir tai jiems pavyko - susitikimas baigėsi be įvarčių, tad bendram rezultatui esant lygiam "Steaua" pateko į pusfinalį dėl išvykoje įmušto įvarčio.

Intrigos buvo ir kituose dvejuose susitikimuose, tačiau ten Rytų klubams nepavyko atsirevanšuoti po patirtų nesėkmių - Sankt Peterburgo "Zenit", kurio gretose rungtyniavo Robertas Poškus, itin prastomis oro sąlygomis namuose dominavo prieš "Sevilla" ekipą, tačiau Young-Min Hyuno įvartį antrajame kėlinyje išlygino Kepa, tuo tarpu Sofijos "Levski" Gelzenkirchene netikėtai išsiveržė į priekį prieš vietos "Schalke" po Emilio Angelovo smūgio, tačiau po pertraukos pasižymėjęs Lincolnas padėjo šeimininkams iškovoti lygiąsias ir žengti į kitą etapą.

Atsakomųjų ketvirtfinalio rungtynių statistika

Sankt Peterburgo "%c00073" 1 - 1 "%c00107"
(Pirmos rungtynės 1-4, bendras rezultatas 2-5)
50` [1 - 0] Young-Min Hyun
63` [1 - 1] Kepa Blanco

65` Kepa Blanco ("Sevilla"), 68` Ivica Krizanac ("Zenit") pašalinti iš aikštės

73` Daniel ("Sevilla") neįmušė 11m. baudinio

R.Poškus ("Zenit") žaidė visas rungtynes

Bukarešto "Steaua" 0 - 0 Bukarešto "Rapid"
(Pirmos rungtynės 1-1, bendras rezultatas 1-1)

Gelzenkircheno "%c00015" 1 - 1 Sofijos "%c00167"
(Pirmos rungtynės 3-1, bendras rezultatas 4-2)
24` [0 - 1] Stanislav Angelov
58` [1 - 1] Lincoln

"%c00053" 4 - 1 "%c00144"
(Pirmos rungtynės 0-2, bendras rezultatas 4-3)
23` [0 - 1] Eduardo Da Silva
33` [1 - 1] Mark Viduka
57` [2 - 1] Mark Viduka
79` [3 - 1] Jimmy Floyd Hasselbaink
90` [4 - 1] Massimo Maccarone

73` Daniel Majstorovic ("Basel") pašalintas iš aikštės