"Milan" sensacingai pasitraukė iš UEFA taurės turnyro © Eurofootball.lt
Ketvirtadienį sužaista šešiolika UEFA taurės turnyro šešioliktfinalio rungtynių, kuriose netruko netikėtų rezultatų.

Bene didžiausią sensaciją pateikė tik 11 vietą Vokietijos čempionate užimanti Brėmeno "Werder" ekipa, iš tolesnės kovos eliminavusi turnyro favoritę "Milan" komandą. Pirmoji dvikova Brėmene pasibaigė taikiai 1-1, o "Werder" kelialapį į kitą etapą garantavo du išvykoje įmušti įvarčiai, mat antrose rungtynėse nugalėtojas taip pat nepaaiškėjo - 2-2.

O po pirmojo kėlinio toks scenarijus neatrodė labai tikėtinas - 26 minutę "Milan" išsiveržė į priekį, kai Torstenui Fringsui sužaidus ranka baudos aikštelėje teisėjo skirtą 11 metrų baudinį realizavo Andrea Pirlo.

Negana to, 33 minutę "Milan" pirmavo jau 2-0, kai galingu smūgiu kamuolį į viršutinį vartų kampą pasiuntė jaunasis brazilas Alexandre Pato.

Bet svečiai nesutriko ir po didžiosios pertraukos viskas apsivertė aukštyn kojom - 68 minutę po Diego baudos smūgio vartininką Didą galva nuginklavo Claudio Pizarro.

"Werder" atakos nesiliovė ir tai davė vaisių - 78 minutę tas pats Pizarro įmušė dar vieną įvartį galva ir italai atsidūrė ant bedugnės krašto, mat toks rezultatas buvo palankus jų varžovams.

Tačiau, nepaisant to, per likusį laiką pavojingesnės buvo Brėmeno vienuolikės atakos - tikslumo pritrūko Sebastianui Boenischui, o Diego bandymą atrėmė Dida. Tiesa, įvarčių pasiekta nebuvo, bet tai "Werder" nuotaikos nesugadino - kelialapis į aštuntfinalį iškeliavo į Vokietiją.

"Milan" nebuvo vienintelis garsus klubas, pasitraukęs iš tolimesnės kovos - danų "Aalborg" be vargo susitvarkė su La Korunijos "Deportivo", Donetsko "Shakhtar" eliminavo Londono "Tottenham", Kijevo "Dinamo" panašiomis aplinkybėmis kaip "Werder" įveikė "Valencia".

Kiek netikėtai iš tolesnės kovos pasitraukė ir Italijos čempionato vidutiniokė Genujos "Sampdoria", ir antrąkart, šį sykį 0-2, turėjusi pripažinti Charkovo "Metalist" klubo iš Ukrainos pranašumą.

Pirmąjį mačą "Metalist" išvykoje laimėjo 1-0, o poros nugalėtojas praktiškai paaiškėjo 30 minutę, kai iš arti stipriu šūviu įvartį pelnė Sergejus Valijevas. Negana to, netrukus persvarą padvigubino Jaja Coelho, puikiu baudos smūgiu pelnęs trečiąjį įvartį turnyre šį sezoną.

"Sampdoria" komandai atstovaujantis lietuvis Marius Stankeviičus žaidė iki 63 minutės, kuomet jį pakeitė saugas Daniele Franceschini.

Į aštuntfinalį pateko Maskvos CSKA su Deividu Šemberu. Zico auklėtiniai, po lygiųjų 1-1 pirmoje dvikovoje, namie 2-0 įveikė ne stipriausios sudėties rungtyniavusią Birmingemo "Aston Villa" komandą.

Šeimininkai į priekį išsiveržė 61 minutę, kai iš 16 metrų įvartį pelnė vienas geriausių praėjusių metų Rusijos futbolininkų Jurijus Žirkovas. "Aston Villa" turėjo galimybių atstatyti

pusiausvyrą, bet prieš pat finalinį teisėjo švilpuką svečių viltys žlugo - pergalę įtvirtino puolėjas Vagneris Love'as.

Deividas Šemberas rungtyniavo visas 90 minučių.

(tamsesniu šriftu pažymėtos komandos pateko į aštuntfinalį)

Maskvos CSKA 2 - 0 Birmingemo "Aston Villa"
(pirmosios rungtynės 1-1, bendras rezultatas 3-1)
61' [1 - 0] Yuri Zhirkov
90' [2 - 0] Vagner Love

Deividas Šemberas (CSKA) žaidė visas rungtynes

Charkovo "Metalist" 2 - 0 Genujos "Sampdoria"
(pirmosios rungtynės 1-0, bendras rezultatas 3-0)
30' [1 - 0] Sergey Valyaev
41' [2 - 0] Jaja Coelho

Marius Stankevičius ("Sampdoria") rungtynes pradėjo startinėje sudėtyje, 63 minutę buvo pakeistas

"Hamburg" 1 - 0 NEC
(pirmosios rungtynės 3-0, bendras rezultatas 4-0)
9' [1 - 0] Ivica Olic

Enschedės "Twente" 0 - 1 "Marseille"
(pirmosios rungtynės 1-0, bendras rezultatas 1-1, 11 metrų baudinių serija 6-7)
24' [0 - 1] Hatem Ben Arfa

"Wolfsburg" 1 - 3 PSG
(pirmosios rungtynės 0-2, bendras rezultatas 1-5)
38' [0 - 1] Pegguy Luyindula (iš 11 metrų baudinio)
59' [0 - 2] Jerome Rother
63' [1 - 2] Makoto Hasebe
74' [1 - 3] Pegguy Luyindula

Stambulo "Galatasaray" 4 - 3 "Bordeaux"
(pirmosios rungtynės 0-0, bendras rezultatas 4-3)
1' [0 - 1] David Bellion
43' [1 - 1] Arda Turan
45' [2 - 1] Harry Kewell
65' [3 - 1] Arda Turan
74' [3 - 2] Fernando Cavenaghi
76' [3 - 3] Marouane Chamakh
88' [4 - 3] Sabri Sarioglu

"Milan" 2 - 2 Brėmeno "Werder"
(pirmosios rungtynės 1-1, bendras rezultatas 3-3)
26' [1 - 0] Andrea Pirlo (iš 11 metrų baudinio)
33' [2 - 0] Alexandre Pato
68' [2 - 1] Claudio Pizarro
78' [2 - 2] Claudio Pizarro

Amsterdamo "Ajax" 1 - 1 "Fiorentina"
(pirmosios rungtynės 1-0, bendras rezultatas 2-1)
61' [0 - 1] Alberto Gilardino
88' [1 - 1] Leonardo Santiago

"Man City" 2 - 1 "Kobenhavn"
(pirmosios rungtynės 2-2, bendras rezultatas 4-3)
73' [1 - 0] Craig Bellamy
80' [2 - 0] Craig Bellamy
90' [2 - 1] Martin Vingaard

Liežo "Standart" 1 - 1 "Braga"
(pirmosios rungtynės 0-3, bendras rezultatas 1-4)
79' [1 - 0] Deiudonne Mbokani
88' [1 - 1] Luis Aguiar

"Stuttgart" 1 - 2 Sankt Peterburgo "Zenit"
(pirmosios rungtynės 1-2, bendras rezultatas 2-4)
43' [0 - 1] Igor Semshov
80' [1 - 1] Timo Gebhart
86' [1 - 2] Victor Fayzulin

"Udinese" 2 - 1 Poznanės "Lech"
12' [0 - 1] Hernan Rengifo
57' [1 - 1] Simone Pepe
90' [2 - 1] Antonio Di Natale

"Saint Etienne" 2 - 1 Pirėjo "Olympiakos"
(pirmosios rungtynės 3-1, bendras rezultatas 5-2)
44' [1 - 0] Dimitri Payet
57' [2 - 0] Ilan Araujo Dall'Igna
75' [2 - 1] Oscar Javier Gonzalez

La Korunijos "Deportivo" 1 - 3 "Aalborg"
(pirmosios rungtynės 0-3, bendras rezultatas 1-6)
38' [1 - 0] Sergio
41' [1 - 1] Luton Shelton
44' [1 - 2] Andreas Johansson
45' [1 - 3] Thomas Enevoldsen

90' iš aikštės pašalintas Nunez Pablo Alvarez ("Deportivo")

Londono "Tottenham" 1 - 1 Donetsko "Shakhtar"
(pirmosios rungtynės 0-2, bendras rezultatas 1-3)
55' [1 - 0] Giovani Dos Santos
86' [1 - 1] Fernandinho

"Valencia" 2 - 2 Kijevo "Dinamo"
34' [0 - 1] Artem Kravets
43' [1 - 1] Carlos Marchena
53' [2 - 1] Asier del Horno
73' [2 - 2] Artem Kravets