Milano derbyje "Inter" palaužė "AC Milan" © Eurofootball.lt
Sekmadienį Italijos "Serie A" pirmenybėse sužaistos dar aštuonerios 17-ojo turo rungtynės.

Viso pasaulio futbolo mėgėjus labiausiai domino Milano derbis, kuriame susigrūmė čempionato lyderis "Inter" bei buksuojantis "AC Milan". Pergalę rezultatu 2-1, pasinaudoję grubia vartininko Nelsono Didos klaida, iškovojo "Nerazzurri".

Prieš dvikovą "Inter" trenerių štabui teko spręsti problemą saugų grandyje, mat dėl traumų vis dar negali rungtyniauti Luisas Figo, Dejanas Stankovičius, Patrickas Vieira ir Olivier Dacourtas.

Tačiau, nepaisant to, pirmąją progą pasižymėti turėjo būtent rungtynių šeimininkai, kuomet po Maicono perdavimo iš krašto Zlatanas Ibrahimovičius smūgiu iš eigos nepataikė į vartus.

Į tai "Milan" atsakė keliomis grėsmingomis atakomis ir 17-ąją minutę įsiveržė į priekį - Ivanas Cordoba baudos aikštelės prieigose pargriovė Filippo Inzaghi, o standartinę situaciją, kaip įprasta, ėmėsi realizuoti Andrea Pirlo. Italas neprašovė - puikiu smūgiu pasiųsdamas kamuolį virš gyvatvorės saugas nepaliko jokių vilčių ir varžovų vartininkui, išvesdamas savo komandą į priekį.

Jau po kelių akimirkų "Inter" galėjo atstatyti pusiausvyrą, bet Didai išmušus kamuolį tiesai Luisui Jimenezui po kojomis šis galingu šūviu sudrebino vartų skersinį.

Galiausiai 35-ąją minutę šeimininkams pavyko pelnyti įvartį - baudos aikštelėje sulaukęs Estebano Cambiasso perdavimo pasižymėjo Julio Cruzas.

Po šio epizodo 'mėlynai-juodų' atakos dar suintensyvėjo, o bene paskutinį šansą pasižymėti turėjo Javieras Zanetti, bet argentiniečio iš 25 metrų smūgiuotas kamuolys praskriejo greta virpsto.

Antrojo kėlinio pradžioje "Milan" puolėjas Alberto Gilardino galva nesugebėjo pataikyti į varžovų vartus, o A.Pirlo, atsidūręs patogioje situacijoje, vietoje to, kad smūgiuotų, nusprendė suklaidinti varžovą ir taip iššvaistė progą.

Skaudžiausias epizodas svečiams - 62-oji minutė. Po Paolo Maldini klaidos į vartus kamuolį visiškai nepavojingai parideno E.Cambiaso, tačiau vartininkas Dida nesugebėjo užkirsti jam kelio į tinklą - 2-1 "Inter" priekyje.

Per likusį laiką Carlo Ancelotti auklėtiniai metė visas pajėgas į puolimą ir turėjo keletą šansų išplėšti lygiąsias, bet jais nepasinaudojo. Italijos čempionai į tai atsakė pavojingomis kontratakomis, bet mačas baigėsi rezultatui nebe pasikeitus.

Visi rezultatai:

"Fiorentina" 5 - 1 "Cagliari"
3' [1 - 0] Riccardo Montolivo
5' [1 - 1] Michele Fini
41' [2 - 1] Adrian Mutu
45' [3 - 1] Adrian Mutu (iš 11 metrų baudinio)
47' [4 - 1] Mario Alberto Santana
79' [5 - 1] Mario Alberto Santana

Milano "Inter" 2 - 1 "AC Milan"
18' [0 - 1] Andrea Pirlo
36' [1 - 1] Julio Cruz
63' [2 - 1] Esteban Cambiasso

Turino "Juventus" 2 - 0 "Siena"
32' [1 - 0] Hasan Salihamidzic
59' [2 - 0] David Trezeguet

"Livorno" 1 - 1 Bergamo "Atalanta"
26' [1 - 0] Fabio Galante
33' [1 - 1] Fernando Damian Tissone

"Palermo" 2 - 2 Romos "Lazio"
34' [1 - 0] Fabio Henrique Simplicio
46' [2 - 0] Carvalho de Oliveira Amauri
59' [2 - 1] Fabio Firmani
80' [2 - 2] Igli Tare

75' iš aikštės pašalintas Sebastiano Siviglia ("Lazio")
89' iš aikštės pašalintas Lorenzo De Silvestri ("Lazio")

"Reggina" 3 - 1 "Catania"
35' [1 - 0] Francesco Modesto
78' [2 - 0] Luca Vigiani
90' [2 - 1] Juan Manuel Risco Vargas
90' [3 - 1] Luca Vigiani

87' iš aikštės pašalintas Gennaro Sardo ("Catania")

"SSC Napoli" 1 - 1 "Torino"
35' [0 - 1] Alessandro Rosina (iš 11 metrų baudinio)
81' [1 - 1] Marek Hamsik

42' iš aikštės pašalintas Vincenzo Grella ("Torino")

48' Maurizio Domizzi ("Napoli") nerealizavo 11 m. baudinio

"Udinese" 2 - 2 "Empoli"
22' [1 - 0] Andrea Dossena
50' [1 - 1] Andrea Raggi
85' [2 - 1] Antonio Di Natale
90' [2 - 2] Lino Marzoratti

57' iš aikštės pašalintas Francesco Pratali ("Empoli")