Misija dėl „Žalgiriui“ būtinų taškų – favoritų tvirtovėje © E. Žaldario nuotr.

Paskutinė šių metų tarptautinė išvyka „Žalgiriui“ žada neeilinį išbandymą – dvikovą svečiuose prieš daugkartinius Šveicarijos čempionus, Konferencijų lygos H grupės favoritus „Basel“.

Vilniečiai į Šveicariją išvyko keliauti ne tik dėl garbės, o dėl taškų – jie būtini norint tęsti kovą dėl antrosios vietos grupėje ir patekimo į atkrintamąsias varžybas, kurios vyks kitąmet.

Turnyro lentelėje „Žalgiris“ turi 4 taškus, nežymiai daugiau turi tarpusavyje žaisiantys „Slovan“ (5) ir „Pyunik“ (6), o „Basel“ grupėje pirmauja su 7 taškais.

Nors lygiosios ir palankus rezultatas kitoje dvikovoje dar išsaugotų „Žalgirio“ šansus prieš paskutiniąsias rungtynes namuose – lapkričio 3 d. „Žalgiris“ priima „Slovan“ – Lietuvos čempionų tikslas aukštesnis.

„Visada reikia siekti daugiau. Žaidimas parodys, kaip viskas susiklostys. Mūsų užduotis maksimali. Suprantame, kokia yra situacija pagal taškus. Atsiliekame, „Basel“ yra priekyje. Tačiau skirtumas nėra didelis. Taškai reikalingi mums. Varžovams taip pat reikalingi. Todėl rytoj bus rimtos rungtynės“, – kalbėjo treneris Vladimiras Čeburinas.

„Svarbiausia yra iškovoti tris taškus. Tai yra komandos tikslas. Norėtųsi sezoną užbaigti aukšta nata,  antrino kapitonas Saulius Mikoliūnas –  Bet nereikia aklai pulti. Žinome, kad reikia laimėti, bet nereikia pametus galvos eiti, reikia išlaikyti šaltą protą. Rungtynės vyks 90 minučių, reikia laukti savo šanso ir juos išnaudoti. Gynyboje reikia būti maksimaliai susikaupus ir kovoti iki paskutinio švilpuko.“

„Žalgiris“ į Šveicariją atvyko trečiadienį po pietų tiesioginiu reisu iš Vilniaus į Bazelį, kur pasitiko saulė ir pavasariška šiluma – dieną temperatūra siekė iki 23 laipsnių šilumos. Vakare komanda turėjo galimybę treniruotei „St. Jakob Park“.

„Tikrai neeilinis, įspūdingas stadionas. Geras jausmas, tribūnos arti. Veja gal kiek minkštoka, bet ganėtinai kokybiška. Taip kalbėjome kad gal perduodant kamuolį net mažiau šokinėja nei ant mūsų dirbtinės dangos“, – vertino S. Mikoliūnas.

38 tūkst. „Basel“ namų arena – didžiausia kurioje „Žalgiriui“ teks žaisti per paskutinius kelis sezonus, nuo 2018 m. vasaros. Išvakarėse į rungtynes buvo parduota beveik 12 tūkst. bilietų.

Tačiau pasak V. Čeburino, tokios arenos jau nebestebina: „Jau žaidėme Bratislavoje, Malmėje, kur irgi puikūs stadionai. Tik Razgrade buvo mažesnis. Geras stadionas, gera veja.“

Į Šveicariją žalgiriečiai atkeliavo geromis nuotaikomis – per pastarąsias dvi savaites pavyko iškovoti pirmąją pergalę UEFA turnyrų grupių etape, laimėti taurės finalą, užsitikrinti šalies čempionų titulą.

„Laimėti visada svarbu. Tai žingsnis į priekį. Galbūt kartais pergalės gali ir pristabdyti. Jei galvojant kad viskas padaryta, užbaigta. Tačiau tokio nusiteikimo nematau. Suprantame, kad turime šansą. ir juo norime pasinaudoti“, – patikino V. Čeburinas.

„Be abejo, laimėtos rungtynės duoda ramybės, pasitikėjimo savo jėgomis. Bet šitos rungtynės bus kitokios. Tokios gal labiau su įtampa. Bet komanda jau žaidė ne vienerias rungtynes kur buvo klausimas „gyvenk arba mirk“. Su tuo jauduliu susitvarkėme. Sukovojome, pavyko pasiekti gerų rezultatų“, – sakė S. Mikoliūnas.

„Minėtų laimėjimų skambiau pašvęsti „Žalgirio“ komandai nebuvo progos – vienas labai svarbias rungtynes keitė kitos. Taip pat ir po praėjusio sekmadienio – trumpai rūbinėje pasidžiaugę apgintu čempionu titulu žalgiriečiai pradėjo ruoštis išvykai į Bazelį.

„Visi supranta kiek tai klubui svarbu, patiems žaidėjams. Visų mintys yra į šias rungtynes. Manau, kad dar bus to laiko su komanda atšvęsti atitinkamai“, – sakė „Žalgirio“ kapitonas.

„Atšvęsti niekada nevėlu. Čempionatas dar nesibaigė. Dar reiks sužaisti likusias rungtynes ir jas sužaisime. Tai mums padės ruoštis ir Konferencijų lygai. Tikrai dar pašvęsime. Pašvęsti laikas ateis, dabar laikas dirbti“, – pabrėžė treneris.

Dėl surinktų trijų geltonų kortelių šias rungtynes praleis gynėjas N. Ljubisavljevičius.

„Problema yra, nuo jos nepabėgsi. Tai geltonos kortelės. Yra kam žaisti. Manau bus viskas gerai“, – vylėsi V. Čeburinas.

„Paskutinės rungtynėse taip pat nebuvo Nemanjos, kai žaidėme prieš „Hegelmann“. Kipras Kažukolovas su Dimašu Kaškenu sužaidė gana užtikrintai. Žinoma, Nemanja yra mūsų gynybos ramstis, bet turime kas išeis vietoje jo, atsiduos pilnai, ir manau sužais gerai“, – kalbėjo S. Mikoliūnas.

„Žalgirio“ ir „Basel“ dvikova vyks ketvirtadienį nuo 22 val. Lietuvos laiku.