M.Maksimovas: "Kitąkart geriau žaisiu viena koja" (komentarai)

2013 metais tuomet dar pirmoje šalies lygoje žaidę Senosios sostinės riteriai po baudinių serijos eliminavo Marijampolės „Sūduvą“ bei, pateikę didžiulę sensaciją, iškovojo kelialapį į kitą etapą. Tai buvo paskutinis kartas, kai „Trakai“ dalyvavo baudinių loterijoje. Loterijoje, kurią savo akimis matė tuomet devyniolikmetis Justinas Januševskis. Jis vienintelis triumfavo ir tąsyk, ir dabar – UEFA Europos lygos antrojo kvalifikacijos etapo rungtynėse prieš „Norrkoping“.

„Žinojau tai, kur mušiu ir žinojau tai, kad įmušiu. Tiesa, po įvarčio nelabai žinojau kaip elgtis, tad bėgau bet kur“, – po dvikovos kalbėjo lemiamo pelnyto baudinio autorius Justinas Januševskis.

Dar iki baudinių serijos „Trakams“ reikėjo atlošti įvartį, kurio deficitas buvo atsivežtas iš Švedijos. Ir, skirtingai nei pirmose rungtynėse, šįsyk riteriai nuo pirmų akimirkų griebė jautį už ragų bei pradėjo kurti progas.

Per savaitę komandos pasikeitė vaidmenimis – jei tąsyk dominavo „Norrkoping“ futbolininkai, tai šį ketvirtadienio vakarą jiems to daryti niekas neleido. Trumpais tiksliais perdavimais vienas kitą maitinę trakiškiai tiesiog negalėjo neįmušti.

Sužaidus kiek daugiau nei dešimt minučių, kai dalis publikos dar tik rinkosi į stadioną, Maksimas Maksimovas surengė solo reidą nuo vidurio aikštės bei pasiuntė kamuolį į varžovų vartų tinklą.

1:0 jau tenkino „Trakus“, tačiau riteriai net nemanė sustoti. Pradėję žaisti truputį giliau, jie vis tiek valdė situaciją ir toliau kūrė progas. Arčiausiai tikslo po kampinio buvo Arūnas Klimavičius. Tačiau jo ir „Norrkoping“ vartininko akistatoje triumfavo pastarasis.

Apskritai, 35 – erių A.Klimavičius sužaidė puikias rungtynes, įskaitant ir sėkmingai pradėtą baudinių seriją. Tiesa, šio futbolininko jėgų balansas jau buvo maksimaliai išsekęs.

„Švedai visą žaidimą žaidė kairiuoju kraštu, tad normalu, kad mūsų dešinė pusė pavargo labiau. Jeigu labai reikėtų, aš dar galėčiau sužaisti ir trečią pratęsimą“, – sakė J.Januševskis.

Antrojo įvarčio „Trakai“ sulaukė po dar vieno įspūdingo M.Maksimovo solo pasirodymo. Iš aštraus kampo, kai situacija lyg ir reikalavo atlikti perdavimą, legionierius iš Rusijos elegantiškai perkėlė vartininką ir rezultatas tapo 2:0.

Po pertraukos riteriai žaidė dar truputį giliau, tačiau „Norrkoping“ ir toliau buvo labai labai toli įvarčio. Patys trakiškiai žymiai arčiau. Savuosius šansus turėjo ir tas pats M.Maksimovas, ir Oscaras, ir Vaidotas Šilėnas. Nors vienas įvartis, tikėtina, kad galutinai būtų varžovus nuskandinęs.

Nenuskandino. Anaiptol. Klaidų kratinys ir kamuolys „Trakų“ vartuose. 2:1 – rezultatas, kuris netenkina nei vienų, nei kitų.

„Panikos nekilo. Mes visas rungtynes žaidėme geriau, tad visi tikėjome, jog padarysime tai, ko visi norime ir ko nori susirinkusi publika. Nors laimėjome po baudinių serijos, bet mes šias rungtynes laimėjome visiškai pelnytai“, – žurnalistams kalbėjo „Trakų“ vyriausiasis treneris Olegas Vasilenka.

Prieš tą praleistą įvartį Maksimas Maksimovas pasiprašė keitimo. Dar per pertrauką jis pajuto čiurnos skausmus, tačiau žengė į aikštę ir antrajame kėlinyje. Pajutęs dar stipresnį skausmą, jis pasiprašė pakeičiamas. Gaila, kad nespėjo.

„Kitąkart geriau žaisiu viena koja negu tokią dramą stebėsiu nuo atsarginių suolo“, – su šypsena po dvikovos treneriui sakė M.Maksimovas.

Antrasis kėlinys baigėsi, rungtynės – ne. Pratęsimo metu geresni buvo daugiau jėgų išsaugoję švedai, tačiau tai nieko nereiškė. Jiems reikėjo įvarčio – jie jo neįmušė. O tada išmušė ir Igno Plūko žvaigždžių valanda – 11 metrų baudinių serija.

„Buvau labai ramus. Jokio jaudulio“, – apie savijautą prieš seriją kalbėjo I.Plūkas.

A.Klimavičius labai užtikrintai pradėjo seriją, kurią vienodai užtikrintai pratęsė ir „Norrkoping“ ekipa. Tada tikslus Modestas Vorobjovas, o priešininkas muša į virpstą. Svajūnas Čyžas, Michailo Šiška ir J.Januševskis realizuoja savo bandymus ir „Trakai“ keliauja į trečiąjį etapą.

„Jūs nuostabūs. Man didžiulė garbė dirbti su jumis. Jūs tikri vyrai! Jūs tikri riteriai!“, – rūbinėje nedaugžodžiavo O.Vasilenka.

Šį sekmadienį rungtynėmis Klaipėdoje su „Atlantu“ trakiškiai pratęs A lygos čempionatą. Kitą ketvirtadienį startuoja ir trečias UEFA Europos lygos atrankos ratas – pirmosios rungtynės Vilniuje, varžovas – Tetovo „Shkendia“ iš Makedonijos.