Moterų futsal rinktinė turnyrą pradėjo beviltišku pralaimėjimu © lff.lt nuotr.

Jonavos sporto arenoje startavo atrankos turnyras į 2022 metų UEFA Europos moterų Futsal čempionatą.

Lietuvos rinktinė pirmose rungtynėse neprilygo Slovakijos rinktinei ir patyrė pralaimėjimą rezultatu 0:7.

Slovakės išsiveržė į priekį jau antrą susitikimo minutę bei per pirmą kėlinį į Aušros Klevečkaitės ginamus vartus įmušė 3 įvarčius. Dvikovos pradžioje pavojingą progą sukūrė Tereza Romanovskaja, kurios smūgiuotą kamuolį sučiupo vartininkė.

Antroje rungtynių pusėje dubliais pasižymėjo Diana Mackova ir Klaudia Tyčiakova, pasinaudojusios lietuvių gynėjų klaidomis. 24 minutę Karilė Liužinaitė atliko smūgį galva, po kurio kamuolys praskriejo šalia slovakių vartų. Vėlesnius Viktorijos Čiapaitės ir Dovilės Dockaitės smūgius sėkmingai atrėmė Janka Červikova.

Rytoj lietuvės Jonavos arenoje nuo 18:30 valandos rungsis su Šiaurės Airijos rinktine. Pastaroji A grupės kovas taip pat pradėjo pralaimėjimu, nusileidusi rezultatu 1:4 serbėms.

„Daugumai mūsų žaidėjų tai buvo pirmos tarptautinės futsalo rungtynės. Deja, draugiškų rungtynių trūkumas lėmė klaidas, kurias varžovės išnaudojo ir pavertė 7 įvarčiais. Rytoj eisime į aikštę rodyti geresnį žaidimą, išanalizavę savo klaidas. Galiu pagirti žaidėjas už kovingumą ir ryžtą daryti, ko trenerių štabas prašė, nors nepavyko išvengti klaidų.

Rytdienos varžovių, Šiaurės Airijos rinktinės pagrindą sudaro lauko futbolo žaidėjos, tad jų situacija ir iššūkiai panašūs į mūsų. Varžovių pranašumu bus didesnė komandos branduolio patirtis, todėl nuvertinti jų negalima“, –  teigė rinktinės vyr. treneris Donatas Gražulis.

Preliminari rungtynių statistika: Slovakija – Lietuva 7:0 (3:0)

Jonavos sporto arena, teisėja – Irina Velikanova (Rusija)

Įvarčiai: 1 min. 49 sek. ir 17 min. 7 sek. Nikola Rybanská, 9 min. 40 sek. Barbora Valová, 25 min. 16 sek. ir 26 min. 9 sek. Diana Macková,  28 min. 45 sek. ir 36 min. 7 sek. Klaudia Tyčiaková (Slovakija)

Įspėtos: 11 min. 19 sek. Tereza Romanovskaja, 15 min. 20 sek. Viktorija Čiapaitė, 22 min. 55 sek. Adrija Skudutytė, 32 min. 59 sek. Simona Bagavičiūtė (Lietuva)