8 įvarčių trilerį po pratęsimo laimėjusi Ispanijos rinktinė – EURO2020 ketvirtfinalyje © Pool via REUTERS

Europos futbolo čempionate įvyko dar vienas aštuntfinalis. Fantastiškame mače Ispanijos rinktinė po pratęsimo 5:3 nugalėjo Kroatijos ekipą.

Ketvirtfinalyje Ispanija susitiks su Šveicarijos-Prancūzijos poros nugalėtoju.

Rungtynes ispanai pradėjo kontroliuodami kamuolį ir per pirmas 20 minučių kroatai praktiškai nebuvo priartėję prie varžovų vartų.

20-ąją minutę kroatai praktiškai iš niekur išsiveržė į priekį. Ispanijos vartininkas Unai Simonas padarė tiesiog nesuprantamą klaidą, kai Pedri pasiuntė kamuolį atgal savo vartininkui, o jis tiesiog nesustabdė kamuolio ir įvartis buvo praleistas. Kroatija išsiveržė į priekį 1:0.

Po įvarčio viskas apsivertė aukštyn kojom. Kurį laiką kroatai daug geriau atrodė už savo varžovus, tačiau 38-ąją minutę savo atsakomąjį įvartį po šiokios tokios sumaišties baudos aikštelėje pelnė Ispanija. Gaya smūgis buvo atremtas, tačiau tuomet progą gavo Pablo Sarabia ir jis D. Livakovičių jau nuginklavo. Rinktinės į pertrauką išėjo su lygiu 1:1 rezultatu.

Antrasis kėlinys prasidėjo apylygiai, o 57-ąją minutę į priekį išsiveržė Ispanija po Cesaro Azpillicuetos puikaus smūgio galva po Ferrano Torreso perdavimo. Vėliau dar Kroatiją turėjo puikią progą išlyginti rezultatą, tačiau Unai Simonas buvo vietoje ir laiku, smūgį puikiai atrėmė.

Jau atrodė, kad rungtynėse tašką 77-ąją minutę padėjo Ferranas Torresas, kuris apsivarė Domagojų Vidą ir nuginklavo vartininkas būdamas vienas prieš vieną situacijoje. Tačiau 85-ąją minutę Kroatija vėl įmušė ir rezultatą sušvelnino. Po sumaišties prie pat vartų M. Oršičius smūgiavo į vartus, kur nors Ispanijos vartininkas kamuolį ir atmušė, tačiau kamuolys kirto vartų liniją.

Galiausiai 3-iąją pridėto laiko minutę po to paties M. Oršičiaus perdavimo įvartį galvą pelnė M. Pašaličius ir taip išplėšė pratęsima Kroatijai.

Pratęsimas prasidėjo puikia Kroatijos proga, tačiau kroatams jos nepavyko realizuoti, o vėliau 2 įvarčiais per 4 minutes atsakė Mikelis Oyarzabalis bei Alvaro Morata. Ypatingai pastarasis turėjo nutildyti savo kritikus.

Likusioje pratęsimo dalyje kroatai atrodė gan pavargę ir rezultatas liko toks pats – Ispanija triumfavo rezultatu 5:3 ir žengė į ketvirtfinalį.