N. Gorobsovas: „Įspūdis toks, kad nusipelnėme daugiau“ © E. Žaldario nuotr.

„Žalgirio“ treneris Vladimiras Čeburinas ir saugas Nicolas Gorobsovas po rungtynių su „Basel“ teigė, jog žalgiriečiai nusipelnė daugiau, nes sužaidė gerai.

Atkaklioje UEFA Europos Konferencijų lygos dvikovoje pergalę daugkartiniams Šveicarijos čempionams nulėmė vienintelis įvartis antrojo kėlinio viduryje.

„Noriu padėkoti aistruoliams už palaikymą. Rungtynių pradžioje „Basel“ norėjo turėti iniciatyvą. Mes ruošėme savo žaidimą taip kad mums buvo svarbu savo žaidėjams atrasti erdvių. Turėjome gerą progą, ja nepasinaudojome. Toliau rungtynėse daugiau valdė kamuolį varžovai. Stengėmės taip organizuoti žaidimą kad galėtume išeiti į greitas atakas, sukurti pavojaus. Padarėme klaidą prie aukšto spaudimo. Praleidome įvartį. Po to atlikome maksimalų spaudimą, sukūrėme varžovams nepatogumų. Buvo išėjimų prie vartų, kamuolys buvo baudos aikštelėje. Tačiau neįmuštas įvartis yra neįmuštas įvartis. Reikėjo daugiau agresyvumo prie varžovų baudos aikštelės. Dėkui žaidėjams, jie padarė daug sunkaus gero darbo. Reiks analizuoti, įsivertinti kuriuose epizoduose nesužaidėme kaip reikia Rungtynės geros, daug gerų progų neturėjo abi komandos. Tačiau progų buvo, vieni įmušė, kiti ne“, – reziumavo treneris.

„Sunkios rungtynės. Atlikome gerą darbą. Turėjome gerų epizodų. Tačiau tokioms komandoms kaip „Basel“ nereikia daug progų. Jie turi gerą meistriškumą. Turime būti labiau susikaupę gavę kamuolį, rinkdamiesi variantus atakoje. Turime priimti geresnius sprendimus, būti agresyvesni priekyje. Tačiau bendrai komanda nudirbo gerą darbą. Rezultatas nėra geras. Turime eiti toliau, ruoštis kitoms rungtynėms“, – kalbėjo N. Gorobsovas.

Paklausti apie pamokas po dviejų pirmųjų rungtynių, tiek treneris, tiek saugas kalbėjo optimistiškai.

„Matome, kad žaidimas čia greitesnis, dinamiškesnis. Žaidėjai supranta ką reikia daryti aikštėje. Ir čia matome jog aukštesniame lygyje kokia vienos klaidos kaina. Bet bravo Žalgirio žaidėjams – jie žaidė gerai. Nebūtų teisinga sakyti kad patyrė nesėkmę, greičiau atliko gerą darbą. Bet nepavyko įmušti ir tai neleido pasiekti rezultato“, – sakė V. Čeburinas.

„Pirmose rungtynėse Bratislavoje sužaidėme gerai. Pirmą kartą žaidžiame Europos Konferencijų lygoje. „Basel“ – gera, pajėgi komanda Europos mastu. Tačiau šiandien nebuvo didelio skirtumo, tik rezultate. Tai pozityvu mums, gerai pasiruošiame kiekvienoms rungtynėms. Atlikome gerą darbą. Esame gerame kelyje, nusipelnėme daugiau nei likti tuščiomis. Tačiau dar liko ketverios rungtynės. Kelionė yra ilga. Jei taip eisime toliau, būsime taip nusiteikę iškovosime daugiau taškų“, – sakė N. Gorobsovas.

Abu jie nesutiko, jog rezultatas dėsningas.

„ Mes ruošėmės rungtynėms, žinojome ką ir kaip reikia daryti. Turėjome savo progas bet nerealizavome. Žaidimo lygis grupių etape aukštesnis. Toks rezultatas mūsų žinoma netenkina. Tačiau taip jau atsitiko“, – samprotavo treneris.

„Įspūdis toks, kad nusipelnėme daugiau. Galbūt įmušti tą įvartį ir sužaisti lygiosiomis 1:1. Tačiau jie neturėjo daug progų. Tik vieną antrajame kėlinyje. Jiems nereikia daug galimybių norint pasižymėti. Turime būti geresni puolime. Kai esame baudos aikštelėje turime priimti geresnius sprendimus. Tuomet skirtumas bus mažesnis“, – dėstė futbolininkas.

Paklaustas, ar Fabienas Ourega jau užpildė po Hugo Videmonto išvykimo atsidarusią spragą, V. Čeburinas atsakė: „Fabienas gerai jaučiasi ir krašte, ir pusiau krašte. Mes stengiamės jam suteikti erdvės. Jei jis imasi žaisti ant savęs mes įgijame pranašumą. Tačiau šiandien ir Buffas žaidė gerai pusiau krašto pozicijoje. Nedavėme daug valdyti kamuolio aikštės viduryje. Varžovas daugiau valdė kamuolį gynybos grandyje.“

Žalgiriečiai kol kas grupių varžybose įvarčių nepelnė, nors progų turėjome.

„Reikia įmušti, to labai norime, ir pirmose rungtynėse, ir dabar. Šiame etape daug progų nebūna. Susikurtas progas reikia siekti išnaudoti. Žinoma, norėtųsi daugiau progų. Tačiau gali realizuoti visas 3 progas. Gali būti ir 15, tačiau nei viena nerealizuota. Tai įdomi dilema. Geriau jau būtų mažiau progų bet būtų išnaudotų“, – svarstė V. Čeburinas.

Gorobsovas taip pat dėkojo LFF stadione susirinkusiems žiūrovams: „Žinoma galiu pasakyti – ačiū. Labai svarbu jausti jų palaikymą. Tokiose rungtynėse jo labai reikia. Labai malonu būti aikštėje ir jausti jų palaikymą. Kaip jie dainuoja, reaguoja į kiekvieną epizodą. Tikiuosi taip bus iki pat pabaigos.“

Kitas rungtynes sekmadienį, rugpjūčio 18 d. „Žalgiris“ žais namuose prieš „Riterius“.