N. Kesminas: jaunatviškas vokiečių entuziazmas ir L. Enrique taktika © „Imago Images“ nuotr.

Futbolo komentatorius Nerijus Kesminas socialiniame analizavo pasaulio čempionato E grupę.

„Dvi iš trijų pastaruosius tris pasaulio futbolo čempionatus laimėjusių šalių atsidūrė viename krepšyje. Katare vyksiančių planetos pirmenybių E grupėje mes, be kita ko, pamatysime ispanų ir vokiečių dvikovą.

Ispanija. FIFA reitingas - 7.

Privalumai. 55. Tiek pavardžių buvo išplėstiniame trenerio Luiso Enrique's kandidatų sąraše. Negi tikrai manote, kad komanda, be pastebimų emocijų galinti sau leisti palikti už čempionato borto gynėjus Sergio Ramosą, Inigo Martinezą, Marcosą Alonso, saugus Thiago Alcantarą, Sergi Roberto, vieną rezultatyviausių šio sezono „La Liga“ žaidėjų Borją Iglesiasą, jau pirmajame etape turėtų kakta atsimušti į rimtų problemų sieną?

Juolab kad jie žino, ko nori aikštėje. Įprastos schemos 4-3-3 Luisas Enrique turbūt nekeistų net žemės drebėjimui prasidėjus. Ir kamuolį iš jų, net žemei drebant, dera manyti, atimti būtų sunku.

Trūkumai. Kartais ir privalumas gali tapti silpna vieta. Taip, Luisas Enrique turi bent du lygiaverčius pasirinkimus beveik į kiekvieną poziciją. Klausimas: ar kaskart pavyks pasirinkti tinkamiausius ginklus konkrečioje vietoje konkrečiu metu?

Pats treneris į šį klausimą yra atsakęs šmaikščiai: „Žinoma, aš juk geriausias visų laikų pasaulio treneris. Aš tuo tikiu. Aišku, tai nėra tiesa. Bet aš tuo tikiu“. Jam teks įrodinėti. Mes pažiūrėsime.

Numanomas lyderis. Pedri. Gal. Vienintelis ispanų futbolininkas, šiemet visas šešerias Tautų lygos rungtynes pradėjęs pagrindinėje sudėtyje, yra vartininkas Unai Simonas. Visus kitus jie rotavo, nes, kaip jau minėta, gali sau leisti.

Aikštės viduryje jie turi Rodri, Sergio Busquetsą, Koke, Gavi, Carlosą Solerą, priekiniame trejete - Pablo Sarabią, Alvaro Moratą, Dani Olmo. Ferraną Torresą. Lyderiu bet kada ir bet kur gali tapti bet kuris jų. Atspėti, kuris bus geriausias - beveik tas pat, kas kazino statyti ant skaičiaus.

Renkuosi Pedri - nuostabiai šviesios galvos devyniolikmetį iš Barselonos, spinduliuojantį ramybę ir beveik visada pasirenkantį teisingus sprendimus.

Kosta Rika. FIFA reitingas - 31.

Privalumai. Šiemet Luiso Fernando Suarezo treniruojami „Los Ticos“ iš 12 įvairaus rango ir plauko rungtynių laimėjo devynerias, pralaimėjo tik sykį. Bet skaičiai ne visada atspindi viską - atrankos į Katarą svarbiausiose rungtynėse didžiąją laiko dalį juos žaidybine prasme volavo ir amerikiečiai, ir Naujoji Zelandija.

Kosta Rika abusyk atsilaikė ir laimėjo. Tuo pačiu parodė galbūt vienintelę savo stiprybę - jie moka kentėti aikštėje.

Trūkumai. Kai 2014-aisiais „Los Ticos“ pateko į pasaulio čempionato ketvirtfinalį, Keyloras Navasas, Bryanas Ruizas, Celso Borgesas ir Joelis Campbellas buvo gana jauni ir labai įžūlūs. Dabar jie... Na, sakykime, taip: seniai nebe jauni, bet vis dar svarbūs komandai.

Bene vienintelis jaunas žaidėjas, kurį galima įtraukti į potencialių lyderių sąrašą - aštuoniolikmetis atakuojantis krašto saugas Jewisonas Bennette. Gerai, gal dar puolėjas Anthony Contrerasas. Bet vis tiek - ne ta futbolininkų dėlionė, kuri galėtų versti varžovus sapnuoti košmarus.

Numanomas lyderis. K.Navasas. Netgi nepaisant to, kad pastaruoju metu jis šildo „Paris St.Germain“ suolą, nes pralaimi vidinę konkurencinę kovą italui Gianluigi Donnarummai.

Rinktinėje K.Navasas - akrobatas, galintis pasiekti beveik kiekvieną kamuolį. O šiame čempionate Kosta Rikai vartininko stebukladario labai reikės.

Vokietija. FIFA reitingas - 11.

Privalumai. Talento varžovų aikštės pusėje dabartinėje „Die Manschaft“ - nors vežimu vežk: Jamalas Musiala, Kai'us Havertzas, Leroy'us Sane, Serge'as Gnabry.

Trenerio Hansi Flicko atėjimas į komandą irgi tapo gaiviu vėjo gūsiu - atranką į Katarą vokiečiai įveikė vienu atsikvėpimu. Tautų lygoje sekėsi sunkiau, bet laiko iki pasaulio čempionato išsinagrinėti klaidas jie turėjo pakankamai.

Trūkumai. Prieš čempionatą dėl traumų iš rikiuotės iškrito atakuojantys žaidėjai Timo Werneris ir Marco Reusas. Bet, kaip minėta, šias spragas yra kuo kaišyti. Komandoje, kurioje nebus T.Wernerio, išaugs K.Havertzo svarba, o savų galimybių aikštėje gali gauti ir septyniolikmetis Youssoufa Moukoko, ir po ilgos pertraukos į komandą sugrąžintas patyręs Mario Goetze.

H.Flickas anapus apatinio žaidėjų sąrašo brūkšnio paliko veteraną gynėją Matsą Hummelsą, motyvuodamas tuo, kad jau dabar pageidauja suteikti daugiau šansų jaunimui, kuriuo norės remtis būsimame Europos čempionate, vyksiančiame Vokietijoje. Paaiškinimas su logika tarsi ir nesipjauna, bet nederėtų visai atmesti ir tikimybės, kad, bandant žaisti 2024-ųjų futbolą 2022-aisiais, įmanoma skaudžiai nudegti.

Numanomas lyderis. Ilkay'us Gundoganas. Jų futbolo filosfijos kertiniai akmenys - aukštas spaudimas ir dominavimas kontroliuojant kamuolį. Spausti yra kam. Kamuolio kontrolę teks bandyti užsitikrinti atraminėje zonoje. O ten paradui, matyt, vadovaus universalus Joshua Kimmichas ir I.Gundoganas,kuris gali būti ne tik efektyvus varžovų atakų bangolaužis, bet ir naudingas žaidėjas standartinėse situacijose ar kuriant puolamąsias situacijas.

Japonija. FIFA reitingas - 24.

Pranašumai. Ieškoti savo stiliaus jiems nereikia. Bus kaip visada - daug bėgimo, pastangų spausti varžovą ir, progai pasitaikius, kontratakuoti.

Beje, per pastarąsias penkerias rungtynes jie nepraleido nė sykio. Irgi iškalbingas faktas.

Trūkumai. Nepaisant to, kad „Mėlynųjų samurajų“ puolėjų atsargos skurdokos, treneris Hajime Moriyasu nustebino palikdamas užribyje veteraną Yuyą Osako ir Glazgo „Celtic“ futbolininką Kyogo Furukashi.

Nekyla abejonių, kad dabar japonų sirgaliams įvarčių lieka laukti iš saugų - Daichi Kamados, Takumi Minamino bei kylančios žvaigždės Takefusos Kubo. Ir tikėtis, kad H.Moriyasu, komandą treniruojantis ketverius metus, o prieš tai dirbęs joje asistentu bei vadovavęs Japonijos jaunimo rinktinei, žino, ką daro.

Numanomas lyderis. D.Kamada. Prieš vykdamas į pasaulio čempionatą Frankfurto „Eintracht“ japonas buvo pirmajame Vokietijos bundeslygos snaiperių dešimtuke, o iš viso šį sezoną per 21 rungtynes įmušė 12 įvarčių.

Suprantama, kad Katare jam teks tempti nemenką atsakomybės naštą.

Verdiktas. Pastaraisiais metais ispanai ne vieną čempionatą pradėjo tarsi nenoromis. Lyg sakydami: niekur tas aštuntfinalis nuo mūsų nepabėgs. Jei panašiai įsibėgėjama bus ir šįkart, jaunatviškas vokiečių entuziazmas gali įkelti juos į grupės viršūnę, o „La Roja“ nustumti į antrą poziciją.

Japonija? Eksperimentas - toks dalykas: jei pavyks, gali užsidirbti Nobelio premiją, jei ne - sukelti pandemiją.

Jeigu H.Moriyasu prieš čempionatą pamatė daugiau negu kiti, jis turi šansą tapti tautos didvyriu. Bet taip turbūt nebus, todėl japonai - treti. Virš Kosta Rikos.

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...