Neįprasti įtariamieji: Ispanija, Vokietija ir Prancūzija šiais metais turės kitokius taurių finalus © JumpStory nuotr.

„Įprasti įtariamieji“ – yra toks žymus 90-ųjų filmas, tačiau šio filmo pavadinimas vistik netinka įvykiams, kurie šiais metais vyko Prancūzijos, Ispanijos ir Vokietijos taurėse. 

Prancūzijos taurė

Prancūzijos taurės („Coupe de France“) finale šiais metais susitiks „Nantes“ ir „Nice“ ekipos. 

Paskutinį kartą viena iš šių komandų triumfavo 2000 metais – tuomet „Nantes“ finale įveikė ketvirtojo diviziono klubą „Calais RUFC“. Tai buvo „kanarėlių“ antrasis Prancūzijos taurės titulas iš eilės ir trečiasis iš viso per klubo istoriją. 

Pusfinalyje „Nantes“ po 11 m baudinių triumfavo prieš taletingesnę „AS Monaco“ ekipą. Po pergalės fanai nenulaikė džiaugsmo ir užplūdo stadioną, švęsdami kartu su savo komandos futbolininkais (matoma nuotraukoje). 

Nuo 1918 metų egzistuojančią taurę į viršų „Nice“ klubas taip pat iškėlė tris kartus – paskutinį kartą tai įvyko 1997 metais. 

Vokietijos taurė

Vokietijos taurėje (DFB Pokalyje) triumfuos viena iš šių ekipų – „RB Leipzig“, „Hamburger SV“, Berlyno „Union“ bei „Freiburg“. 

2009 metais įsikūrusiai Leipcigo ekipai tai bus auksinis šansas, šiemet iškelti trofėjų į viršų. Tačiau iš šių keturių klubų tik vienas yra triumfavęs DFB Pokalyje. 

1963, 1976 ir 1987 metais į viršų Vokietijos taurė kėlė „Hamburger SV“ klubas, kuris vis dar lieka legendiniu Vokietijos klubu, nepaisant to, kad kelis pastaruosius sezonus žaidžia žemesniame lygyje. 

Beje, įdomu tai, kad vos antrajame Vokietijos taurės sezone, kai tuomet šis turnyras dar vadinosi Tschammerpokal, triumfavo kita Leipcigo ekipa – „VfB Leipzig“. Antroji šio miesto komanda šiuo metu žaidžia ketvirtame pagal pajėgumą Vokietijos divizione. 

Ispanijos taurė

Ispanijos taurės finale susitiks „Valencia“ bei „Real Betis“ ekipos. 

„Valencia“ iš tiesų, iš visų šiame straipsnyje, išvardintų ekipų turi didžiausi vietinių taurių kraitį – Mestallos stadione žaidžiantis klubas į viršų „Copa del Rey“ kėlė 6 kartus, paskutinį kartą dar 2019 metais, kai buvo įveikta „Barceloną“. 

Savo auksinius laikus išgyvenanti „Real Betis“ ekipa paskutinį kartą tai įvykdė 2005 metais. Tų metų finale Sevilijos komanda 2:1 palaužė „Osasuna“ futbolininkus. 

„Valencia“ klubas Karaliaus taurės finale dalyvavo net 14 kartų, o „Real Betis“ per savo klubo istoriją jame pasirodė vos 2 kartus. 

Verta paminėti ir tai, kad ši taurė iš visų šiandien išvardintų yra akivaizdžiai seniausia, visada praktiškai vykusi be pertraukų. 

1903 metais „Copa del Rey“ įvyko pirmąsykį. Pirmajį titulą iškovojo Bilbao „Athletic“ futbolininkai, kurie tai pakartojo ir kitais metais. 

1937 ir 1938 buvo vieninteliai metai, kuomet futbolo šventė Ispanijoje nevyko. To priežastis – Ispanijos pilietinis karas, vykęs nuo 1936 iki 1939 metų.