Neįtikėtinose Portugalijos ir Vengrijos rungtynėse - šeši įvarčiai ir kovingosios lygiosios (VIDEO, FOTO)

F grupėje vyko lemiamos kovos. Grupės favoritais nuo pat pradžių laikyti portugalai Lione siekė įrodyti pranašumą prieš jau anksčiau kelialapį į aštuntfinalį užsitikrinusią Vengriją.

Neįtikėtinose rungtynėse pasipylė įvarčių gausa. Rezultatyviausiame čempionato susitikime Portugalija su Vengrija išsiskyrė rezultatu 3-3 ir trys rinktinės iš šios grupės keliauja į kitą etapą.

Startinės sudėtys:

Vengrija: Kiraly, Lang, Juhasz, Guzmics, Korhut, Pinter, Elek, Lovrencsics, Gera, Dzsudzsak, Szalai.

Portugalija: Rui Patricia, Vierinha, Pepe, Ricardo Carvalho, Eliseu, William Carvalho, Andre Gomes, Joao Mourinho, Joao Mario, Nani, Cristiano Ronaldo.

Portugalai rungtynes pradėjo grėsmingai. Fernando Santoso auklėtiniai nieko nelaukdami pradėjo kurti atakas prie varžovų vartų, tačiau pasiekti įvarčio per pirmąsias 10 minučių nepavyko.

19-ąją minutę Vengrija kiek netikėtai įsiveržė į priekį. Po kampinio kamuolys atšoko prie Zoltono Geros kojų, o šis iš maždaug 25 metrų galingu smūgiu nuginklavo Rui Patricio.

Portugalijos rinktinė bandė aštrinti savo atakas. 28-ąją minutę Cristiano Ronaldo atliko pavojingą baudos smūgį, tačiau patyręs Gaboras Kiraly susitvarkė su sunkumais.

42-ąją minutę portugalai pasiekė savo išlyginamąjį įvartį, kuris vėl grąžino portugalų viltis. Po puikaus Cristiano Ronaldo perdavimo į baudos aikštelę įkirtęs Nani tiksliu smūgiu kamuolį nukreipė į vartų tinklą.

Antrasis kėlinys portugalams prasidėjo tragiškai – 46-ąją minutę Balazsas Dzsudzsakas rikošetu kamuolį pasiuntį į vartų tinklą po baudos smūgio.

Tačiau portugalai nepasidavė ir vos po keturių minučių Cristiano Ronaldo pelnė savo pirmąjį įvartį šiame susitikime. Po puikaus Vierinha perdavimo C. Ronaldo kulniuku kamuolį nukreipė į vartų tinką ir tapo pirmuoju žaidėju, pasižymėjusiu keturiuose Europos čempionatuose.

Fantastika šiose rungtynėse tęsėsi – tas pats Balazsas Dzsudzsakas rikošetu privertė kamuolį dar kartą atsidurti vartų tinkle.

Scenarijus vėl pasikartojo – 62-ąją minutę Cristiano Ronaldo atstatė pranašumą. Puikų kamuolį į baudos aikštelę pakėlęs Ricardo Quaresma sukūrė puikią progą Madrido „Real“ žvaigždei, kuris pasižymėjo galva.  Vos po kelių atakų vengrai vėl galėjo įsiveržti į priekį, tačiau kamuolys šį kartą pataikė į virpstą.

Portugalai po išlyginamojo įvarčio ir toliau buvo aktyvūs. R. Quaresma ir C. Ronaldo dar ne kartą kėlė rimtą pavojų G. Kiraly ginamiems vartams.

Per likusį laiką nei viena komanda rimtesnių progų nebesukūrė ir susitikimas baigėsi rezultatu 3-3. Portugalai liko trečioje vietoje ir aštuntfinalyje susigrums su Kroatija.

Vengrija 3 - 3 Portugalija
19' [1 - 0] Z. Gera
42' [1 - 1] Nani
47' [2 - 1] B. Dzsudzsak
50' [2 - 2] C. Ronaldo
55' [3 - 2] B. Dzsudzsak
62' [3 - 3] C. Ronaldo