Neregėtas sutartų rungtynių skandalas Lietuvoje: "Atlantas" ir "Palanga" pašalinti iš A lygos, klubams skirtos milžiniškos baudos

Lietuvos futbolą supurtė šalyje dar neregėtas sutartų rungtynių skandalas.

Ketvirtadienį surengtoje Lietuvos futbolo federacijos spaudos konferencijoje buvo pranešta, kad du A lygos klubai – Klaipėdos "Atlantas" ir "Palanga" – už dalyvavimą sutartose rungtynėse yra šalinami iš aukščiausios lygos.

Abu klubai kitą sezoną negalės žaisti nei A lygoje, nei Pirmoje lygoje.

Kaip spaudos konferencijoje teigė LFF generalinis direktorius Edgaras Stankevičius, abu klubai buvo įsivėlę į daugybę sutartų rungtynių atvejų.

"Kalbame apie du klubus. Šiame sezone vien iš šių klubų gavome 17 raportų apie galimai sutartas rungtynes. Jie buvo supažindinti su situacija. "Atlantas" buvo nubaustas 30 tūkst. eurų bauda. Penkiems šio klubo žaidėjams buvo skirtos sankcijos – diskvalifikacija nuo 6 iki 12 mėnesių bei piniginės baudos. "Atlantas" kitą sezoną negalės dalyvauti nei aukštesniame, nei antros lygos čempionate.

"Palangos" vardas buvo minimas aštuoniuose raportuose. Buvo pradėti tyrimai po LFF taurės pusfinalio rungtynių su Gargždų "Banga", po kurių ir gavome signalų. "Palangos" atveju klubui buvo skirta 42 tūkst. eurų bauda, o į tyrimą buvo įtraukti 10 asmenų – klubo direktorius, septyni užsieniečiai ir du lietuviai", – situaciją aiškino E. Stankevičius.

Savo ruožtu LFF prezidentas Tomas Danilevičius pridūrė, kad ant likusių penkių A lygos klubų įtarimų šešėlis nekrenta. Kiti įtariamieji yra Pirmoje lygoje dalyvaujantys klubai, tačiau jų LFF dar nenori atskleisti.

"LFF kartu su UEFA yra pasiruošusi kovoti su manipuliacijomis siekiant paveikti rungtynių rezultatą. Mes laikomės nulinės tolerancijos ribos ir esame pasiruošę užkirstį kelią sutartoms varžyboms. Mūsų tikslas yra išsaugoti sąžiningo žaidimo esmę bei užtikrinti futbolo gerbėjų bei suinteresuotų šalių pasitikėjimą“, – pridėjo T. Danilevičius.

Spaudos konferencijoje kartu su LFF prezidentu T. Danilevičiumi bei generaliniu direktoriumi E. Stankevičiumi dalyvavo Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotojas Edvardas Šileris ir UEFA kovos su sutartomis rungtynėmis skyriaus pareigūnas Massimiliano Michenzi.