Netikėtai pralaimėjusi "Valencia" prarado antrą vietą © Eurofootball.lt
Ispanijos čempionate sekmadienį vyko 28-ojo turo susitikimai. "Valencia" klubas patyrė netikėtą nesėkmę rungtynėse prieš vieną iš lygos vidutiniokų "Racing Santander" ir antrą poziciją turnyrinėje lentelėje užleido Madrido "Real" komandai, kuri savo aikštėje nesugebėjo palaužti Sevilijos "Betis" pasipriešinimo. Į kovą dėl antros vietos vėl įsijungė ir laimėjimą iškvykoje pasiekusi "Osasuna", o "Zaragoza" išplėšė pergalę paskutinę minutę.

Madrido „Real“ klubas, kurio startinėje sudėtyje šiose rungtynėse vietos neatsirado Ronaldo ir Deividui Beckhamui, sužaidė tik lygiosiomis su „Real Betis“ ekipa ir praradęs du labai brangius taškus leido „Barcelona“ komandai dar labiau atitrūkti.

Nuo visiškai padrikai žaidusio Karališkuoju vadinamo klubo rungtynių pabaigoje nusisuko ir gerbėjai, kaip visada gausiai susirinkę į "Santiago Bernabeu" stadioną. Panašu, kad po šių rungtynių Madrido ekipa prarado bet kokią galimybę pasivyti savo pagrindinius varžovus iš Katalonijos.

Iš esmės nieko pavojingesnio nesukūrę pirmajame kėlinyje, šeimininkai šiek tiek suaktyvėjo po pertraukos. Netrukus į aikštę išėjo Ronaldo, kuris pakeitė blankiai atrodžiusį Raulį, bet gerai organizuotos svečių gynybos taip ir nepavyko pralaužti.

„Real Betis“ vartininkas Pedro Contreras, anksčiau atstovavęs ir „Real“ ekipai, rungtynių pabaigoje buvo priverstas pademonstruoti visą savo meistriškumą, kai atrėmė Cicinho smūgį. Visgi taip neišradingai ir be ugnelės žaidę šeimininkai nebuvo verti trijų taškų ir, atrodo, turės trečią iš eilės sezoną baigti be trofėjaus.

„Valencia“ irgi nesugebėjo bent kiek priartėti prie lyderių, nes išvykoje kiek nelauktai nusileido Santandero „Racing“ komandai. Tai buvo pirma Valensijos klubo nesėkmė po įspūdingos 16 nepralaimėtų rungtynių serijos. Tiesa, verta paminėti ir tai, kad jau ketvirtose iš eilės rungtynėse trenerio Quique Sanchez Flores vadovaujamai ekipai niekaip nepavyksta iškovoti pergalės.

Pirmąjį rungtynių įvartį įmušė „Barcelona“ klubo išnuomotas Damia Abella, 17 minutę šaltakraujiškai nuginklavęs Santiago Canizaresą. Antrojo kėlinio viduryje rezultatą padvigubino Ayoze, labai stipriu baudos smūgiu kaire koja maždaug iš 25 metrų pasiuntęs kamuolį į apatinį vartų kampą.

Svečiai susigrąžino viltį iškovoti bent tašką 75 runtynių minutę, kai Ispanijos rinktinės narys Davidas Villa galva pakartojo savo paties nesėkmingai muštą 11 metrų baudinį. Visgi likusio laiko „Valencia“ ekipai nebeužteko ir dabar jie atsilieka nuo čempionato lyderių praktiškai nebepasiekiamu 12 taškų atstumu.

„Osasuna“, išvykoje iškovojusi įspūdingą pergalę 4:2 prieš „Espanyol“ klubą, dar labiau sustiprino savo pozicijas kovoje dėl vietos kitų metų Čempionų lygoje. Nors jau 20 rungtynių minutę į priekį įsiveržti pavyko šeimininkams po tikslaus Raul Tamudo baudos smūgio, bene didžiausia šio sezono staigmena „Osasuna“ komanda, įgijusi dar daugiau pasitikėjimo savo jėgomis po to, kai praeitą savaitę sugebėjo įveikti pačią „Barcelona“, dar iki pertraukos pelnė tris įvarčius be atsako. Iš pradžių rezultatą 24 minutę išlygino Davidas Lopezas, o svečius į priekį 37 į priekį išvedė Pierre, o po minutės persvarą padidino Savo Miloševičius.

Nors „Espanyol“ ekipai antrajame kėlinyje ir buvo pavykę sušvelninti skirtumą po gražaus Luiso Garcia įvarčio, į jį likus 10 minučių iki rungtynių pabaigos sugebėjo atsakyti svečių saugas Inaki Munoz.

„Mallorca“, vadovaujama Gregorio Manzano, ir toliau demonstruoja vis gerėjantį žaidimą. Šiame ture jie iškovojo labai svarbų tašką išvykoje sugebėję atsilaikyti prieš namuose visada galingai žaidžiančią „Sevilla“ ekipą. 35 minutę po gražaus Jesus Navas ir Javiero Saviolos derinio pastarajam pavyko pasižymėti ir „Sevilla“ ilgą laiką pirmavo. Tačiau 70min. japonas Yoshito Okubo sugadino šventę šeimininkams, pasinaudojęs ne itin užtikrintais gynėjų veiksmais.

„Malaga“ dar labiau sumažino savo viltis išlikti "La Ligoje", kai namie žaisdami su „Zaragoza“ per pridėtinį laiką praleido apmaudų įvartį ir turėjo pripažinti varžovų pranašumą.

Dviejų apatinės turnyrinės lentelės dalies ekipos „Cadiz“ ir „Alaves“ sužaidė be įvarčių ir abi komandos pasidalino po tašką.

Sekmadienio rezultatai

"%c00107" 1 - 1 "%c00021"
36` [1 - 0] Javier Pedro Saviola
70` [1 - 1] Yoshito Okubo

"%c00253" 0 - 0 Vitorijos "%c00252"

Barselonos "%c00102" 2 - 4 Pamplonos "%c00018"
19` [1 - 0] Raul Tamudo
25` [1 - 1] David Lopez
37` [1 - 2] Pierre Webo
39` [1 - 3] Savo Milosevic
66` [2 - 3] Luis Garcia
80` [2 - 4] Inaki Munoz

"%c00005" 2 - 1 "%c00004"
17` [1 - 0] Abella Damia
67` [2 - 0] Ayoze
74` [2 - 1] David Villa

"%c00106" 0 - 1 "%c00108"
90` [0 - 1] Ewerthon

Madrido "%c00003" 0 - 0 Sevilijos "%c00097"

Vigo "%c00020" 0 - 1 "%c00039"
7` [0 - 1] Aritz Aduriz