Nuostabus Ederio įvartis atvedė Portugalijos rinktinę į istorinę pergalę Europos čempionate (VIDEO, FOTO)

22 valandą Sen Denyje įvyko didžioji 2016 metų Europos čempionato dvikova. Pilnutėliame "Stade de France" stadione dėl Senojo žemyno čempionų titulo susigrumė Portugalijos ir Prancūzijos rinktinės.

Nuo pirmojo kėlinio vidurio be savo lyderio Cristiano Ronaldo likusi Portugalijos rinktinė per pratęsimą iškovojo pergalę ir pirmą kartą šalies istorijoje iškovojo Senojo žemyno čempionų titulą.

Startinės sudėtys:

Portugalija: Rui Patricio; Cédric, Pepe, Fonte, Guerreiro; Adrien, William, R. Sanches, J. Mário; Nani, Cristiano Ronaldo.

Prancūzija: Lloris; Sagna, Koscielny, Umtiti, Evra; Sissoko, Pogba, Matuidi, Payet; Griezmann, Giroud.

Rungtynės prasidėjo greitu futbolu. Abi komandos nesistengė ilgai kontroliuoti kamuolį ir bandė regzti pavojingas atakas prie vartų. Vėliau kur kas aktyvesni buvo prancūzai, kurie pavojingais smūgiais grasino Rui Patricio ginamiems vartams.

9-ąją minutę prie portugalų vartų kilo pavojingiausia proga, kai po aukšto Dimitrio Payet perdavimo galva smūgį į vartus atliko Antoine‘as Griezmannas, tačiau į jo smūgį reagavo Rui Patricio.

Rungtynių pradžioje su D. Payet susidūręs Portugalijos rinktinės lyderis Cristiano Ronaldo dėl sumušimo normaliu tempu rungtynių tęsti nebegalėjo. Vis dėlto vienas geriausių pasaulio futbolininkų palikti aikštės nesiryžo ir su dideliu skausmu tęsė susitikimą.

23-ąją minutę visgi portugalas nusprendė nebesikankinti ir viena ryškiausių futbolo žvaigždžių paliko aikštę. Jį pakeitė Ricardo Quaresma.

Po tragiškas portugalų rungtynių pradžios žaidimas ir toliau buvo aktyvus. Ryškesni puolant buvo prancūzai, o ypač pastebimas prie Portugalijos vartų buvo Moussa Sissoko, kuris 33-ąją minutę atliko galingą smūgį į vartų plotą.

Per likusį laiką rimtesnių epizodų nei prie vienų, nei prie kitų vartų neįvyko, todėl komandos į rūbinę žengė rezultatui esant 0-0.

Antrasis kėlinys prasidėjo aktyviu Portugalijos rinktinės žaidimu, tačiau vėliau žaidimas išsilygino ir vyko pozicinės atakos. 54-ąją minutę savo laimę iš toli pabandė prancūzų saugas Paulis Pogba, tačiau jo suktas kamuolys tikslo nepasiekė.

65-ąją minutę puikų šansą išvesti Prancūzijos rinktinę į priekį turėjo A. Griezmannas, kai po puikaus Kingsley Comano aukšto perdavimo Madrido „Atletico“ puolėjas galva atliko smūgį visai šalia skersinio.

75-ąją minutę po dar vieno gero K. Comano perdavimo progą pasižymėti turėjo puolėjas Oliveris Giroud, tačiau į jo smūgį reagavo visą susitikimą puikiai žaidęs Rui Patricio.

80-ąją minutę prie Hugo Lloriso vartų kilo rimtas pavojus, kai du kartus teko atmušti kamuolį po Nani ir R. Quaresmos bandymų.

83-ąją minutę maždaug iš 25 metrų galingą ir tikslų smūgį atliko M. Sissoko, bet ir vėl užtikrintai savo vartų stačiakampį gynė Portugalijos rinktinės vartų sargas.

Per pridėtą teisėjo laiką prancūzams pergalę galėjo atnešti Pierre‘o Andre Gignac įvartis, tačiau jo smūgiuotas kamuolys pataikė į virpstą ir komandos žengė į pratęsimą.

Per pirmąjį pratęsimą su kamuoliu daugiau laiko buvo prancūzai, tačiau 104-ąją minutę po keitimo pasirodęs portugalų puolėjas Ederis galva atliko smūgį į H. Lloriso vartus. Visgi „Tottenham“ vartininkas į varžovo bandymą reagavo.

Antrojo pratęsimo metu Portugalijos rinktinės gynėjas Raphaelis Guerreiro baudos smūgiu pataikė į vartų skersinį. Vos po kelių akimirkų iš maždaug 30 metrų krito netikėtas portugalų įvartis, kai iššovė puolėjas Ederis.

Po netikėto įvarčio prancūzai pradėjo spausti varžovus, tačiau portugalai ne kartą išbėgo į greitas atakas ir grasino antruoju įvarčiu.

Per likusį laiką prancūzai išlyginamojo įvarčio taip ir nepasiekė, o Portugalija įsirašė į futbolo istoriją. Fernando Santoso treniruojama komanda pirmą kartą šalies istorijoje tapo Europos čempionais.

Portugalija 1 - 0 Prancūzija
109' [1 - 0] Eder

Geriausiu rungtynių žaidėju buvo pripažintas visus kamuolius savo baudos aikštelėje "valęs" Pepe: <blockquote class="twitter-tweet" data-lang="en"><p lang="en" dir="ltr">Pepe is the <a href="https://twitter.com/carlsberg">@carlsberg</a> <a href="https://twitter.com/hashtag/EURO2016?src=hash">#EURO2016</a> final Man of the Match <a href="https://t.co/Qf3HHfT5vb">pic.twitter.com/Qf3HHfT5vb</a></p>&mdash; UEFA EURO 2016 (@UEFAEURO) <a href="https://twitter.com/UEFAEURO/status/752256527793348608">July 10, 2016</a></blockquote>
<script async src="//platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script> Prancūzijai čempionų titulas neatiteko, tačiau pirmenybes baigė garbingai: <blockquote class="twitter-tweet" data-lang="en"><p lang="en" dir="ltr">France lit up <a href="https://twitter.com/hashtag/EURO2016?src=hash">#EURO2016</a>, finishing as the tournament&#39;s top scorers.<br><br>Well played, Les Bleus. <a href="https://t.co/2Z2VVkTLSK">pic.twitter.com/2Z2VVkTLSK</a></p>&mdash; UEFA EURO 2016 (@UEFAEURO) <a href="https://twitter.com/UEFAEURO/status/752260889106087936">July 10, 2016</a></blockquote>