Olandija apgynė Europos jaunimo čempionato titulą © Eurofootball.lt
Šeštadienį Olandijos Groningeno mieste buvo sužaistas 2007 metų Europos jaunimo (U-21) čempionato finalinės varžybos. Jose susikovė titulą ginanti turnyro šeimininkė Olandijos ekipa bei gana netikėtai į finalą prasimušusi Serbijos vienuolikė. Pergalę triuškinančiu rezultatu 4-1 šventė Olandijos jaunimas.

71‘ Ryan Babel (Olandija) nerealizavo 11 metrų baudinio

Mačą aktyviau pradėjo aikštės šeimininkai ir pirmasis pavojus prie Serbijos vartų iškilo 9-ąją minutę, kai po Maceo Rigterso perdavimo iš krašto Roystonas Drenthe pataikė į skersinį. Vis dėlto įvartis buvo pelnytas sužaidus beveik 20 minučių, kai Danielis de Ridderis „įmetė“ kamuolį į serbų baudos aikštelę, ir jį krūtine susistabdęs Otmanas Bakkalas iš kelių metrų nesunkiai nuginklavo vartininką Damirą Kahrimaną.

22 minutę po O.Bakkalo perdavimo D.de Ridderis laisvas mušė kiek virš vartų. Pirmajame kėlinyje likus žaisti 10 minučių šansą iš rankų išlyginti rezultatą paleido serbas Aleksandras Koralovas, kai jo baudos smūgį į virpstą atmušė oalndų vartininkas Boy`us Watermanas.

Antrajame kėlinyje prabėgus 15 minučių Olandija sugebėjo padvigubinti savo rezultatą, kai po D.De Ridderio perdavimo iš dešiniojo krašto kamuolį kaip vinį į vartus „įkalė“ „Ajax“ puolėjas Ryanas Babelis. Po dviejų minučių visos olandų problemos išsisprendė, kai iš aikštės už antrąją geltoną kortelę buvo pašalintas A.Koralovas.

67-ąją minutę iš aikštės gilumos kamuolį gavęs M.Rigtersas atsidūrė vienas prieš vartininką D.Kahrimaną, ir jį suklaidinęs pasiuntė kamuolį į tuščius vartus. Tai buvo 4 jo taiklus smūgis turnyre ir jis tapo rezultatyviausiu šio čempionato žaidėju.

71-ąją minutę į Serbijos vartus buvo paskirtas 11 metrų baudinys, kadangi baudos aikštelėje buvo pargriautas R.Babelis. Pats nukentėjusysis stojo prie žymos, tačiau mušęs ganėtinai stipriai į kairįjį apatinį vartų kampą, vis dėlto įvarčio neįmušė, kadangi puikiu šuoliu D.Kahrimanas atspėjo kamuolio skriejimo kryptį ir išgelbėjo savo ekipą.

79-ąją minutę serbams pavyko sušvelninti rezultatą, kai po perdavimo iš kairiojo krašto galva kamuolį į tinklą pasiuntė Draganas Mrdja.

Tačiau Olandija buvo tiesiog ant sparnų ir likus žaisti tris minutes D.De Ridderis atliko savo trečiąjį rezultatyvų perdavimą šiame mače ir po keitimo pasirodęs Luigi Bruinsas iš kelių metrų „sušaudė“ D.Kahrimaną.

Olandijos jaunimo rinktinei pavyko apginti prieš metus iškovotą titulą - tada finale rezultatu 3-0 buvo nugalėta Ukrainos vienuolikė.