Olandija įveikė Dramblio Kaulo Kranto rinktinę © Eurofootball.lt
Olandijos rinktinė po itin atkaklių varžybų rezultatu 2-1 įveikė Afrikos atstovus Dramblio Kaulo Kranto rinktinę ir kartu su Argentina jau užsitikrino vietą kitame etape.

Olandija 2 - 1 Dramblio Kaulo Krantas
Štutgartas, Gotlieb Daimler Stadion, 52 tūkstančiai žiūrovų
Teisėjas: Julianas Oscaras Ruiz Acosta

23' [1 - 0] Robin van Persie
27' [2 - 0] Ruud van Nistelrooy
38' [2 - 1] Bakary Kone

Olandija Van der Sar, Heitinga (45' Boulahrouz), Ooijer, Mathijsen, Van Bronckhorst, Sneijder (50' Van der Vaar), Van Bommel, Cocu, Van Persie, Robben, van Nistelrooy (73' Landzaat)

Dramblio Kaulo Krantas: Tizie, Eboue, K.Toure, Meite, Boka, Zokora, G.Toure, Romaric (61' Yapi Yapo), A.Kone (73' Akale), B.Kone (62' Dindane), Drogba.

Rungtynių pradžioje aktyviau pradėjo rungtyniauti olandai, kurie primąją progą sukūrė jau po penkių minučių, kuomet po puikaus Marco Van Bommelio perdavimo iš dešiniojo krašto kamulio vos nepasiekė Ruudas van Nistelrojus.

Netrukus olandų sirgalių nervus jau išbandė afrikiečiai, kuomet į baudos aikštelę įsiveržęs po susidūrimo su Gio van Bronckhorstu Emmanuelis Eboue griuvo, tačiau teisėjo švilpukas tylėjo. Tas pats van Bronckhorstas vėliau dar kartą neužtikrintai sužaidė gynyboje, tačiau įvarčio afrikiečiams įmušti nepavyko.

Pirmasis rungtynių įvartis krito maždaug įpusėjus kėliniui, kuomet netoli baudos aikštelės prieš R.van Persie prasižengė Dramblio Kaulo Kranto gynėjai. Baudos smūgio stojo realizuoti pats van Persie, kurio smūgis kaire koja į vartininko ginamą kampą buvo stiprus ir tikslus.

Nepraėjus nė penkioms minutėms olandai "įkalė" dar vieną įvartį - grubiai baudos aikštelėje, ko gero dirbtinę nuošalę darant suklydus gynėjams, R.van Nistelrojus po Arjeno Robbeno perdavimo iššoko vienas prieš Dramblio Kaulo Kranto rinktinės vartininką Jeaną Jacques Tizie ir šaltakraujiškai pasiuntė kamuolį į vartus.

Nors atrodė, kad afrikiečiai po dviejų netikėtų įvarčių palūš, tačiau 38 minutę ekipos puolėjas B.Kone, prasiveržės viduriu, prasimetė kamuolį kiek į dešinę ir puikiu stipriu smūgiu pasiuntė kamuolį į tolimąjį viršutinį olandų vartų kampą. Beje, tai pirmasis įvartis, kurį Edwinas van der Saras praleido nuo 2004 metų spalio mėnesio oficialiose tarptautinėse rungtynėse.

Po pertraukos olandai perėmė iniciatyvą. Puikiai smūgiavo van Nistelrojus, tačiau jo smūgį atrėmė vartininkas.

77 rungtynių minutę po kampinio afrikiečiai turėjo neblogą progą išlyginti rezultatą. Nors Didier Droga galva smūgiuotas kamuolys į vartus skriejo pakankamai lėtai, tačiau praskrido tiek afrikeičių puolėjus, tiek olandų gynėjus bei vartininką, ir jį nuo vartų linijos Olandijos rinktinės saugas Phillipas Cocu atmušė tik krūtine.

Rungtynių pabaigoje Dramblio Kaulo Kranto ekipa dar bandė iškovoti lygiąsias, kurios galėjo suteikti vilčių kovoti dėl patekimo į kitą etapą, tačiau olandų gynėjai sugebėjo apsiginti. Paskutinį šansą rungtynėse turėjo gynėjas Kolo Toure, tačiau jo iš labai toli stipriai smūgiuotas kamuolys į vartus nepataikė.