Olandijoje "PSV" toliau barsto taškus © Eurofootball.lt
Po savaitgalį sužaistų devynerių 30 Olandijos "Eredevisie" čempionato rungtynių intriga čempionate dar labiau padidėjo, mat šalies čempionai Eindhoveno "PSV" ir toliau švaisto taškus.

Šį kartą čempionato lyderiai išvykoje nesugebėjo įveikti septintoje pozicijoje žengiančių Bredos "NAC". Pirmasis kėlinys šiose varžybose baigėsi be įvarčių, o antrajame pirmieji, įmušus Arne Slotui, pasižymėjo šeimininkai. Tačiau "NAC" persvara džiaugėsi neilgai - po dvylikos minučių tašką savo ekipai atnešė Jeffersonas Farfanas, po puikaus inidividualaus reido, gražiu smūgiu iš maždaug 27 metrų nuginklavęs šeimininkų vartininką Edwiną Zoetebierą.

Sėkmingai UEFA Čempionų lygoje rungtyniaujanti Eindhoveno ekipa šalies čempionate pastaruoju metu dažnai barsto taškus. Prieš kelias savaites tik paskutinėmis akimirkomis nugalėję "Groningen" bei vėliau labai sunkiai nugalėję autsaiderius Waalwijko "RKC", Einhoveno ekipa pastaruosius du savaites nesugebėjo laimėti. Iš pradžių nulinėmis lygiosiomis sužaista su Roterdamo "Excelsior", o priešpaskutiniame ture "PSV" tiesiog nušlavė išvykoje rungtyniavę "Ajax" futbolininkai.

Pastarieji savaitgalį turėjo kur kas mažiau vargo, namie rezultatu 3-0 nugalėdami Almelo "Heracles". Šeimininkai pirmąjį mačo įvartį įmušė 11 minutę, kuomet pasižymėjo fantastišką baudos smūgį iš maždaug 30 metrų realizavęs Wesley Sneijderis. Antro kėlinio pradžioje, per dvi minutes komandos atakų lyderis Klaasas Janas Huntelaas įmušė dar du įvarčius ir palaidojo visas "heraklių" viltis. Iš pradžių po keleto perdavimų baudos aikšelėje jis puiku smūgiu sukdamasis įmušė įvartį į tolimą viršutinį vartų kampą, o jau po kelių akimirkų grubiai suklydus svečių gynėjui gavo tikslų W.Sneijderio perdavimų ir mušė tiesiog į tuščius vartus.

Alkmaro "AZ" futbolininkai namie taip pat iškovojo pergalę - šįkart jie 2-0 palaužė autsaiderius "RKC". Iš pradžių pirmojo kėlinio viduryje pasižymėjo Shota Arveladze, o mačui einant į pabaigą antrą įvartį pridėjo Julianas Jenneras.

Pergalę iškovojo ir daugiau nei pusę rungtynių dešimtyje žaidę Enschede "Twente" futbolininkai, kurie 3-0 įveikė "Utrecht" vienuolikę.

Po savaitgalio mačų į antrą poziciją vėl sugrįžo "Ajax" ekipa, kurią iki lyderių "PSV" dabar skiria vos trys taškai. "AZ" nuo "Ajax" atsilieka dviem, o "Twente" - keturias taškais.

Iki šalies reguliaraus čempionato pabaigos lieka 4 turai.

30 turo rezultatai

"NAC" 1 - 1 "PSV"
62' [1 - 0] A. Slot
74' [1 - 1] J. Farfan

"AZ" 2 - 0 "RKC"
24' [1 - 0] S. Arveladze
77' [2 - 0] J. Jenner

"Ajax" 3 - 0 "Heracles"
11' [1 - 0] W. Sneijder
50' [2 - 0] K.J. Huntelaar
52' [2 - 0] K.J. Huntelaar

"Roda" 0 - 1 "Groningen"
37' [0 - 1] G. Lovre

90' A. Ramzi ("Roda") pašalintas iš aikštės

"Willem II" 1 - 0 "NEC"
23' [1 - 0] A. Hadouir

"Vitesse" 0 - 1 "Feyenoord"
80' [0 - 1] P.v. Hooijdonk

"Excelsior" 3 - 1 "Den Haag"
10' [1 - 0] J. Simr
30' [2 - 0] E. Rojer
61' [3 - 0] D.G. Velasco
67' [3 - 1] S. Kolk

19' S.e. Moussaoui bei 47' F. Bodde (abu iš "Den Haag") pašalinti iš aikštės

"Twente" 3 - 0 "Utrecht"
10' [1 - 0] R. Zomer
25' [2 - 0] B. NKufo
90' [3 - 0] K. Bakircioglu

40' S. Touma ("Twente") pašalintas iš aikštės

"Sparta" 2 - 2 "Heerenveen"
11' [0 - 1] P. Hansson
22' [0 - 2] Gonzalo
48' [1 - 2] D. Roberts
74' [2 - 2] S. Polak (iš 11 metrų baudinio).