"Osasuna" pakilo į antrą vietą © Eurofootball.lt
Trečiadienį sužaidus daugumą 29-o turo Ispanijos čempionato rungtynių pasinaudojusi "Valencia" bei Madrido "Real" kluptelėjimais į antrą vietą turnyrinėje lentelėje pakilo Pamplonos "Osasuna", namuose 2-0 nugalėjusi San Sebastiano "Real Sociedad" vienuolikę.

Karališkasis klubas tik per pridėtinį rungtynių laiką išplėšė lygiąsias su "Zaragoza", kuri pirmavo nuo antrojo kėlinio pradžios, kai pasižymėjo Diego Milito. Išlyginamąjį įvartį antrą pridėtinio laiko minutę įmušė brazilas Ronaldo.

Kitaip klostėsi rungtynės Valensijoje, kur "Valencia" pirmavo po 38 minutę saugo Rubeno Barajos baudos smūgiu įmušto įvarčio, tačiau prieš pat pertrauką iš aikštės už antrą geltoną kortelę buvo pašalintas saugas Miguelis Angelis Angulo. Kiekybine persvara pasinaudoję "Villarreal" išlygino rezultatą antrajame kėlinyje, kai iki rungtynių pabaigos likus 20 minučių pasižymėjo Diego Forlanas. Svečiai galėjo išplėšti pergalę, tačiau Juano Romano Riquelme smūgiuotą 11 metrų baudinį atrėmė "Valencia" vartų sargas Santiago Canizaresas.

Šiomis nesekmėmis puikiai pasinaudojo Pamplonos "Osasuna", iškovojusi trečią pergalę iš eilės ir pakilę į antrą turnyrinės lentelės vietą. "Osaasuna" futbolininkai į priekį išsiveržė po Inaki Munozo įvarčio, o rungtynėms artėjant į pabaigą rezultatą padvigubino komandos kapitonas Patxi Punalis, sėkmingai realizavęs Pierre`o Webo uždirbtą vienuolikos metrų baudinį.

Ir toliau iš turnyrinės lentelės dugno kyla trenerį pakeitę "Mallorca" futbolininkai, šįkart namuose minimaliu rezultaatu įveikusi "Cadiz" futbolininkus.

Dramatiškas lygiąsias iškovojo "Athletic Bilbao", namuose tik šeštą pridėtinio laiko minutę įmušusi išlyginamąjį įvartį į Barselonos "Espanyol" vartus. Šeimininkai pirmieji galėjo išsiveržti į priekį, tačiau vienuolikos metrų baudinio nerealizavo jaunasis Aritzas Adurizas. Vos po kelių minučių "Espanyol" tik dar kartą patvirtino nerašytą futbolo taisyklę "neįmuši tu - įmuša tau" ir išsiveržė į priekį po Juanfrano įvarčio.

Du tolimi Victoro baudos smūgiai leido La Korunijos "Deportivo" iškovoti pirmą pergalę per tris mėnesius namų "El Riazor" stadione. Nors "Malaga" išsiveržė į priekį pirmojo kėlinio pabaigoje, kai pasižymėjo portugalas Duda, tačiau du baudos smūgius puikiai realizavęs Victoras leido "Deportivo" švęsti pergalę. "Malaga" viltys iškovoti bent tašką žlugo jau per pridėtinį laiką, kai iš aikštės buvo pašalinti Juanas Rodriguezas bei Alexis.

Paskutinės 29-o turo rungtynės bus žaidžiamos ketvirtadienį Madride, kur vietos "Atletico" susitiks su "Sevilla".

Statistika

"%c00108" 1 - 1 Madrido "%c00003"
48` [1 - 0] Diego Milito
90` [1 - 1] Ronaldo

Vitorijos "%c00252" 1 - 0 Vigo "%c00020"
86` [1 - 0] John Aloisi (11 m.)

"%c00039" 1 - 1 Barselonos "%c00102"
39` [0 - 1] Juanfran
90` [1 - 1] Francisco Yeste

La Korunijos "%c00089" 2 - 1 "%c00106"
35` [0 - 1] Duda
55` [1 - 1] Victor
71` [2 - 1] Victor

90` iš aikštės pašalinti Juan Rodriguez ir Alexis (abu "Malaga")

Pamplonos "%c00018" 2 - 0 San Sebastiano "%c00091"
6` [1 - 0] Inaki Munoz
90` [2 - 0] Francisco Punal (11 m.)

"%c00021" 1 - 0 "%c00253"
16` [1 - 0] Victor

Sevilijos "%c00097" 1 - 0 "%c00005"
38` [1 - 0] Edu

30` iš aikštės pašalintas Pablo Pinillos ("Racing Santander")

"%c00004" 1 - 1 "%c00086"
38` [1 - 0] Ruben Baraja
70` [1 - 1] Diego Forlan

44` iš aikštės pašalintas Miguel Angel Angulo ("Valencia")