Paguodos įvartį pelniusi merginų rinktinė sutriuškinta baltarusių

Lietuvos WU-19 (iki 19 metų, gimusios 1998 m. ir jaunesnės) rinktinei Europos merginų čempionato atrankoje nepavyko iškovoti pergalių - trečiose rungtynėse teko pripažinti šeimininkės Baltarusijos pranašumą.

Žymia LDK pergale viduramžiais pasižymėjusiame Oršos mieste jaunosioms Lietuvos futbolininkėms dvikova prasidėjo nesėkmingai. Sudėtingomis oro sąlygomis vykusiame susitikime 13 minutę po smūgio iš toli kamuolys atšoko tiesiai prieš vartus buvusiai varžovei ir ši įmušė iš arti.

Dar kartą baltarusės pasižymėjo kėlinio viduryje, o kartą – prieš pertrauką. Sužaidus kiek daugiau nei valandą atsilikimą sušvelnino Lijana Gedminaitė, bet šeimininkių atakos buvo dažnesnės ir 87 min. jos pridėjo ketvirtą įvartį – 1:4.

Visas tris pergales grupėje iškovojo Belgiją, kuri 2:1 įveikė Austrijos atstoves. Pastarosios liko antroje vietoje dėl geresnio įvarčių santykio už baltaruses.

Rungtynių statistika

WU-19 Lietuva – Baltarusija 1:4 (0:3)
Oršos miesto stadionas
Teisėja – Ivana Vlaič (Bosnija ir Hercegovina)
Įvarčiai: 61 min. Lijana Gedminaitė (Lietuva); 13 min. Alina Lodyga, 22 ir 87 min. Ksenia Kubičnaja, 44 min. Karolina Žitko.
Įspėta: 52 min. Anika Kyžaitė (Lietuva)

WU-19 Lietuva: Aušra Klevečkaitė, Eva Šelepen, Evelina Buividavičiūtė (46 min. Deimantė Griesiūtė), Paulina Narbutaitė, (62 min. Miglė Stankevičiūtė) Paulina Sarkanaitė, Sonata Stankevičiūtė, Ema Buivydaitė (46 min. Karolina Zabolotnaja), Anika Kyžaitė, Lolita Žižytė, Paulina Potapova, Lijana Gedminaitė. Atsargoje: Domantė Grėbliunaitė, Roneta Mardosaitė, Alina Neznanova, Simona Rumčikaitė