Paplūdimio turnyre Klaipėdoje - "Press'o" staigmena (FOTO)

Jeigu kas nors mano, kad paplūdimio futbolas Klaipėdoje nepopuliarus, tai labai klysta.

10 komandų, per 100 dalyvių, 28 rungtynės, 78 įvarčiai, gausybė žiūrovų, tiesiog idealus oras - toks buvo šeštadienis Klaipėdos neįgaliųjų paplūdimyje, kuriame jau ketvirtus metus paeiliui įvyko draugiškas paplūdimio futbolo turnyras dėl "Švyturio" taurės.

Vienos ekipos neslėpė ambicijų ir aiškiai įvardijo tikslą - čempionų taurė, kitos vadovavosi olimpiniu principu ir atvyko dalyvauti, ne laimėti. Galima pastebėti, kad turnyre dalyvaujančių komandų lygis kyla, tad pasitaikė ir netikėtumų.

Bene didžiausia turnyro staigmena galima laikyti ekipą "Press‘as" iš Vilniaus - prieš varžybas žurnalistai buvo priskiriami prie autsaiderių, tačiau prasibrovė į ketvirtfinalį ir šiame etape sugebėjo įveikti vienus iš favoritų, "Ekspautos" futbolininkus, kuriems nesėkmingai susiklostė baudinių serija.

Drama turnyras baigėsi trejus metus čempionų sosto niekam neužleidusiai Klaipėdos "Titaniko" komandai, jos viltis dar kartą iškovoti pagrindinį turnyro trofėjų pusfinalyje po baudinių serijos paskandino kita uostamiesčio ekipa "Miško pasaka".

Finale ji susikovė su Mažeikių VIP, ir čia nugalėtojai taip pat paaiškėjo ne per pagrindinį varžybų laiką, baudinių serijoje Fortūna labiau šypsojosi mažeikiškiams, dalyvavusiems visuose ankstesniuose turnyruose ir nuosekliai siekusiems tikslo - nugalėtojų taurės.

Individualiais prizais taip pat apdovanoti geriausias turnyro žaidėjas (Deividas Lukošius, "Miško pasaka"), gynėjas (Donatas Surblys, "Titanikas") bei vartininkas (Martynas Juocevičius, "Pressas"), teisėjai bei rėmėjai, vyriausias dalyvis - Klaipėdos "Heraklio" komandos narys 54 metų Olegas Voitechovskis.

Turnyrą organizuoja klaipėdiečiai entuziastai, kurių siekis - ne tik populiarinti paplūdimio futbolą, bet ir suburti bendruomenę, padaryti šventę ne tik futbolininkams, bet ir jų šeimos nariams. Galbūt dėl to turnyras labai sparčiai išpopuliarėjo ir dalyvių skaičiumi jau aplenkė Lietuvos čempionato organizatorius.

Bet kurio dalyvio pasiteiravus įspūdžių, visi kaip vienas atsako - puiki nuotaika, dėl kurios jie čia ir sugrįžta.

Turnyras taip pat atskleidžia, kad paplūdimyje poilsiaujantys žmonės mielai būtų aktyvesni ir žaistų futbolą, tačiau sąlygų tam nėra: tiek vaikai, tiek suaugusieji skubėjo išnaudoti menkiausias galimybes ir gainiodavo kamuolį trumpam atsilaisvinusioje aikštelėje. Mažieji itin nusiminė, kai, pasibaigus varžyboms, vartai buvo išnešti.

Europos futbolo čempionatas 2024 spėlionė