Pasaulio čempionato atrankoje - dar vienas Prancūzijos kluptelėjimas © Eurofootball.lt
Šeštadienį Europos stadionuose vyko 24 rungtynės, kuriose ekipos toliau kovojo dėl teisės rungtyniauti 2010 metų Pasaulio futbolo čempionate Pietų Afrikos Respublikoje.

Ir vėl suklupo aršiai pastaruoju metu kritikuojama Prancūzijos rinktinė, kuri mačą išvykoje prieš Rumuniją baigė lygiosiomis 2-2.

Svečių situacija jau mačo pabaigoje buvo itin prasta, kai sužaidus 20 minučių rumunai jau buvo priekyje 2-0. Tačiau 37 minutę Frankas Ribery rezultatą sušvelnino, o 69 minutę jį išlygino Yohanas Gourcuffas.

Pirmają nesėkmę antrankos varžybos patyrė Lietuvos rinktinė, kuri net 3-0 pripažino Serbijos rinktinės pranašumą. Nugalėtojų gretose pirmajame kėlinyje įvartį po kampinio pelnė Branislavas Ivanovičius, vėliau tiksliu smūgiu pasižymėjo ir Milošas Krasičius.

Antrame kėlimyje, kai Arūnas Klimavičius užsidirbo raudoną kortelę, serbai galėjo pelnyti įvartį iš 11 metrų baudinio, tačiau smūgaivo netiksliai. Visgi artėjant mačui prie pabaigos paskutinį tašką mače padėjo Nikola Žigičius.

Vienoje iš įdomiausių vakar dienos rungtynių Vokietija namuose 2-1 įveikė Rusijos rinktinę. Nugalėtojų gretose pirmame kėlinyje pasižymėjo Lukasas Podolskis ir ekipos kapitonas Michaelis Ballackas, o antroje mačo dalyje rezultatą sušvelnino Andrejus Aršavinas.

Trečiają iš eilės pergalę iškovojo Anglijos rinktinė, kuri namuose net 5-1 sutrypė Kazachstaną.

Įdomu tai, jog visi įvarčiai buvo įmušti tik per antrajį kėlinį. 52 minutę po kampinio galva kamuolį į vartus nukreipė gynėjas Rio Ferdinandas, po dešimties minučių į savus vartus įsimušė Aleksandras Kuchma ir anglai priekyje jau 2-0.

Vis dėlto po keturių munučių suklydus Anglijos rinktinės gynėjams rezultatą sušvelnino Zhambylas Kukeevas. Tačiau vėliau dėka dviejų Wayne'o Rooney įvarčių ir vieno Jermaino Defoe tikslaus smūgio Anglija šventė pergalę 5-1.

Netikėtumas užfiskuotas Fareruose, kur vietos rinktinė sugebėjo iškovoti tašką prieš Austrijos rinktinę. Mačas baigėsi taikiai 1-1. Lygiosiomis baigės ir mačas Švedijoje, tarp vietos rinktinės ir svečių iš Portugalijos.

Europos čempionė Ispanija 3-0 įveikė Estiją, o kaimynai Lenkai 2-1 įveikė Čekijos futbolininkus.

Visi rezultatai:

1 grupė:

Vengrija 2-0 Albanija
49` [1-0] Sandor Torghelle
82` [2-0] Roland Juhasz

Danija 3-0 Malta
10` [1-0] Sorensen Larsen
29` [2-0] Daniel Agger
47` [3-0] Sorensen Larsen

Švedija 0-0 Portugalija

2 grupė:

Šveicarija 2-1 Latvija
63` [1-0] Alexander Frei
71` [1-1] Deniss Ivanovs
73` [2-1] Blaise Isetsima NKufo

69' iš aikštės pašalintas J.Laizans (Latvija)

Graikija 3-0 Moldova
32` [1-0] Angelos Charisteas
39` [2-0] Kostantinos Katsouranis
51` [3-0] Angelos Charisteas

Liuksenburgas 1-3 Izraelis
2` [0-1] Yossi Benayoun
14` [1-1] Rene Peters
52` [1-2] Omer Golan
82` [1-3] Salim Toema

3 grupė:

Lenkija 2-1 Čekija
26` [1-0] Pawel Brozek
52` [2-0] Jakub Blaszczykowski
87` [2-1] Martin Fenin

San Marinas 1-3 Slovakija
32` [0-1] Stanislav Sestak
39` [0-2] Jan Kozak
45` [1-2] Andy Selva
50` [1-3] Miroslav Karhan

73' iš aikštės pašalintas R. Kratochvil (Slovakija)

Slovėnija 2-0 Šiaurės Airija
84` [1-0] Milvoje Novakovic
85` [2-0] Zlatan Ljubijankic

4 grupė:

Suomija 1-0 Azerbaidžianas
61` [1-0] Mikael Forssell

Velsas 2-0 Lichtenšteinas
42` [1-0] David Edwards
80` [2-0] Mario Frick (į savo vartus)

45' C.Bellamy neįmušė 11 metrų baudinio (Velsas)

Vokietija 2-1 Rusija
9` [1-0] Lukas Podolski
28` [2-0] Michael Ballack
51` [2-1] Andrei Arshavin

5 grupė:

Turkija 2-1 Bosnija ir Hercegovina
26` [0-1] Edin Dzeko
51` [1-1] Arda Turan
66` [2-1] Mevlut Erdinc

Belgija 2-0 Armėnija
21` [1-0] Wesley Sonck
38` [2-0] Marouane Fellaini

Estija 0-3 Ispanija
34` [0-1] Juanito
38` [0-2] David Villa
69` [0-3] Carlos Puyol

6 grupė:

Anglija 5-1 Kazachstanas
52` [1-0] Rio Ferdinand
64` [2-0] Aleksandr Kuchma (į savo vartus)
68` [2-1] Zhambyl Kukeev
76` [3-1] Wayne Rooney
86` [4-1] Wayne Rooney
90` [5-1] Jermain Defoe

Ukraina 0-0 Kroatija

7 grupė:

Farerų salos 1-1 Austrija
47` [1-0] Bogi Lokin
49` [1-1] Martin Stranzl

Serbija 3-0 Lietuva
6` [1-0] Branislav Ivanovic
34` [2-0] Milos Krasic
82` [3-0] Nikola Zigic

74' iš aikštės pašalintas A.Klimavičius (Lietuva)
75' N.Žigičius neįmušė 11 metrų baudinio (Serbija)

Rumunija 2-2 Prancūzija
5` [1-0] Florentin Petre
17` [2-0] Dorin Goian
37` [2-1] Franck Ribery
69` [2-2] Yoann Gourcuff

8 grupė:

Gruzija 1-1 Kipras
66` [0-1] Michalis Konstantinou
73` [1-1] Levan Kobiaschwili

Bulgarija 0-0 Italija

9 grupė:

Škotija 0-0 Norvegija

Olandija 2-0 Islandija
15` [1-0] Joris Mathijsen
65` [2-0] Klaas Jan Huntelaar