Pasaulio jaunimo čempione tapo Gana © Eurofootball.lt
Egipte vykusį Pasaulio jaunimo (iki 20 metų) čempionatą kiek netikėtai laimėjo Ganos rinktinė, penktadienį vykusiame finale po 11 metrų baudinių serijos palaužusi Braziliją.

Ganos rinktinė nuo 37-osios mačo minutės žaidė dešimtyje, mat raudona kortelė buvo parodyta gynėjui Danieliui Addo.

Brazilai bene visų rungtynių metu turėjo persvarą, tačiau niekaip nesugebėjo pralaužti puikią gynybą demonstravusių afrikiečių.

Puikią galimybę pelnyti įvartį 70-ąją minutę turėjo brazilų puolėjas Alanas Kardecas, tačiau futbolininkas smūgiuodamas galva visiškai vienas, sugebėjo nepataikyti į vartų plotą.

Brazilai ir toliau nenurimo, rengė atakas. Tačiau nei Maiconui, Douglasui Costai, nei kitiems brazilams pelnyti įvarčio taip ir nepavyko.

Per papildomą pusvalandį nugalėtojas taip pat nepaaiškėjo. Po 120 minučių rezultatas vis dar buvo 0-0. Viskas sprendėsi loterijoje - 11 metrų baudinių serijoje.

Vienu tiksliu smūgiu savo šaliai titulą galėjo pelnyti Maiconas, tačiau jo smūgis buvo netikslus ir Gana išsaugojo viltis laimėti. Kitas brazilų baudinys buvo netikslus, tuo tarpu Ganos futbolininkas smūgiavo tikslai ir tai reiškė, jog Pasaulio U-20 čempionais tapo afrikiečiai.

Beje, tai buvo pirmas kartas, kai tiek pati Gana, tiek išvis Afrikos žemyno rinktinė tampa šios amžiaus grupės pasaulio čempione.

Tuo tarpu trečiąją vietą čempionate iškovojo Vengrija, taip pat po 11 metrų baudinių serijos palaužusi Kostą Riką.