Paskutiniame UEFA taurės turnyro finale - "Shakhtar" triumfas © Eurofootball.lt
Trečiadienį didžiausiame Turkijos mieste Stambule paaiškėjo paskutinysis UEFA taurės turnyro nugalėtojas. Juo tapo Donetsko "Shakhtar" klubas, finale po pratęsimo 2-1 palaužęs Brėmeno "Werder". Tokio rango mače ukrainiečiai triumfavo pirmą kartą šalies istorijoje.

Kitą sezoną UEFA taurę pakeis naujai organizuojamos Europos lygos varžybos.

Rungtynes abi ekipos pradėjo aktyviai, tačiau pavojingiau atakavo "Shakhtar" ir 25 minutę tai davė vaisių - po aštraus Ilsinho perdavimo Luizas Adriano iššoko praktiškai vienas prieš vartininką Timą Wiese bei techniškai permetęs kamuolį per jį išvedė savo komandą į priekį.

Tačiau jau po dešimties minučių buvo atstatyta pusiausvyra - įvartį įmušė "Werder" gynėjas Naldo, pasižymėjęs tiksliu baudos smūgiu. Tiesa, nemenką dalį kaltės turėtų prisiimti ir Donetsko klubo vartininkas Andrejus Piatovas, kuris išleido iš rankų atrodytu jau sugautą kamuolį.

Lenkas Mariuszas Lewandowski galėjo "Shkahtar" dar kartą išvesti iš priekį, bet jo tolimą smūgį atrėmė Wiese, išsiųsdamas komandas ilsėtis esant lygiam rezultatui 1-1.

Po pertraukos tokio aktyvaus žaidimo finale žiūrovai neišvydo, nors Piatovui teko bent iš dalies kompensuoti pirmajame kėlinyje padarytą klaidą atmušant pavojingai Claudio Pizarro smūgiuotą kamuolį.

Per likusį laiką rezultatas nepakito, todėl ekipoms teko žaisti pratęsimą.

Jo pradžia geriau susiklostė "Shakhtar" - sužaidus 7 minutes Jadsonas mušė į vartus iš dešimties metrų po perdavimo iš krašto, ir nors smūgis nebuvo nei itin stiprus, nei itin tikslus, vartininkui Wiesei apsiginti nepavyko.

Vokiečiai nepalūžo ir leidosi į ataką, bet Pizarro bandymą jau po kelių minučių kojomis atmušė Piatovas.

Desperatiškai atakavę Brėmeno futbolininkai prieš pat finalinį švilpuką pasiekė savo - kamuolį į tinklą pasiuntė Sebatianas Proedlis, - bet arbitras tikslaus smūgio neįskaitė, užfiksuodamas Pizarro pražangą. Tai sukėlė aistrų bangą, tačiau dvikovos baigties nepakeitė - "Shkahtar" triumfavo, o "Werder" žaidėjams teliko braukti ašaras.

Donetsko "%c00145" 2 - 1 Brėmeno "%c00016"
(po pratęsimo, pagrindinis laikas 1-1)
25' [1 - 0] Luiz Adriano
35' [1 - 1] Naldo
97' [2 - 1] Jadson