Paskutinių A grupės rungtynių apžvalga

Atėjo lemiamų rungtynių metas A grupėje, kur spręsis viskas. Bus išsiaiškinta, kas žengs į pusfinalį ir pradės laukti savo varžovų, o kam, deja, Konfederacijų taurė pasibaigs po grupių etapų.

Tiesa, Naujoji Zelandija jau žino, kad jiems tai paskutiniosios turnyro rungtynės. Būtent ji susitiks su Portugalijos rinktine, kuriai užtenka lygiųjų, kad patektų į pusfinalį.

Tuo tarpu kitose rungtynėse grumsis Meksikos ir Rusijos rinktinės. Matematika paprasta: Rusija privalo laimėti, antraip jiems namuose vykstantis turnyras pasibaigs jau po grupės varžybų, o Meksikai tiesiog reikia nepralaimėti.

Meksika – Rusija

Jau aišku, kad šiose rungtynėse nepasirodys meksikietis Carlosas Salcedo. Futbolininkas rungtynėse prieš Naująją Zelandiją patyrė kelio raiščių traumą ir net gi paliko Meksikos stovyklą. Traumą futbolininkas gydysis savo klube – Frankfurto „Eintracht“.

Spaudimas be jokios abejonės tenka Rusijos rinktinei, kuriems tai sukurs faktas, kad rungtyniauja namuose. Dėl šios priežasties Rusijos treneris nėra labai užtikrintas dėl sudėties, kuria jie žais prieš meksikiečius: „Aš nuspręsiu peržvelgęs varžovus, bet taip pat reikės atsižvelgti ir į tai, kokios formos yra mano futbolininkai“, - kalbėjo Rusijos vyriausiasis treneris.

Meksikos ir Rusijos rinktinės buvo susitikusios jau 12 kartų. Pats dažniausias rezultatas – lygiosios. Net septynios rungtynės pasibaigė lygiosiomis. Iš likusių penkių rungtynių 4 laimėjo Rusija ir vos vienas – Meksika.

Meksika

Po to, kai Meksika turėjo rimtų sunkumų su Naująja Zelandija, jiems yra puiki proga žinutę pasiųsti visiems varžovams rungtynėse su Rusija. Nors jiems užtenka vos taškelio, kad patektų į geriausiųjų ketvertą, Meksikos rinktinė tikrai turi, ką įrodyti ir parodyti, jog gali žaisti ir yra nusiteikę rimtai. Juanas Carlosas Osorio bus privertas atlikti pakeitimų komandos gynyboje dėl C. Salcedo ir Hectoro Moreno traumų, tačiau net neabejojama, kad treneris suras sprendimų.

Galima startinė sudėtis:

Vartininkas: Guillermo Ochoa. Gynėjai: Diego Reyesas, Nestoras Araujo, Rafa Marquezas, Miguelis Layunas. Saugai: Jonathanas dos Santosas, Hectoras Herrera, Andresas Guardado. Puolėjai: Carlosas Vela, Javieras Hernandezas, Raulis Jimenezas.

Amžiaus vidurkis: 27,9 metai
Paskutinės trys rungtynės: Meksika 2:1 Naujoji Zelandija, Meksika 2:2 Portugalija, Meksika 1:1 JAV.
Dalyvavimas Konfederacijų taurėje: Šeši kartai (1995, 1997, 1999 (Čempionai), 2001, 2005, 2013)

Rusija

Geros naujienos šeimininkams, kad jie yra patys savo likimo kalviai. Laimi – tu kitame etape. Lygiosios – turi tikėtis Portugalijos nesėkmės, o jei pralaimi, tiesiog nuleidęs galvą palieki aikštę. Tokia yra Rusijos situacija. Žinoma, Rusija net negalvos apie lygiąsias, nes tikėtis, kad Portugalija suklups prieš Naująją Zelandiją yra naivu. Abi ekipos jau žino savo stipriąsias ir silpnąsias puses, bet liko tik pažiūrėti, kas jas geriau išsiaiškino.

Galima startinė sudėtis:

Vartininkas: Igoris Akinfeevas. Gynėjai: Aleksandras Samedovas, Georgis Džikija, Viktoras Vasinas, Fedoras Kudriašovas, Jurijus Žirkovas. Saugai: Denisas Glušakovas, Aleksandras Erokinas, Aleksandras Golovinas. Puolėjai: Dimitrijus Polozas, Fedoras Smolovas.

Amžiaus vidurkis: 28 metai.
Paskutinės trys rungtynės: Rusija 0:1 Portugalija, Rusija 2:0 Naujoji Zelandija, Rusija 1:1 Čilė.
Dalyvavimas Konfederacijų taurėje: Debiutas

Portugalija – Naujoji Zelandija

Vėl gi, matematika paprasta. Portugalijai užtenka lygiųjų ir jie jau pusfinalyje. Tuo tarpu Naujoji Zelandija turi vis dar tą patį tikslą – iškovoti pirmąją pergalę Konfederacijų taurės istorijoje. Užduotis nelengva, bet faktas, kad jų nebeslegia joks spaudimas, tai gali tikrai padėti.

Naujoji Zelandija po 555 minučių pertraukos įmušė įvartį Konfederacijų taurėje, kai pelnė įvartį į Meksikos vartus. Tiesa, Naujoji Zelandija tikrai galėjo įmušti dar ne vieną įvartį, bet Chrisui Woodui nebeliko jėgų. Žinoma, prieš portugalus bus sunkiau, kadangi jie akivaizdžiai sustiprino savo gynybą po pirmųjų rungtynių.

Jei Cristiano Ronaldo tikrai ilsėsi, kaip yra spėjama, Naujoji Zelandija tikrai turi realų šansą pakovoti dėl tos išsvajotosios pergalės. Taip pat būtų įdomu pažiūrėti Portugaliją be jų kapitono, kuris per paskutines 9 rungtynes rinktinėje įmušė 15 įvarčių.

Taip pat tai bus vos pirmasis abiejų komandų susitikimas.

Portugalija

Žinant, kad portugalams reikia tik lygiųjų, Fernando Santosas gali leisti sau prabangą ir suteikti poilsio pagrindiniams futbolininkams. Žinoma, portugalų treneris tikrai nenuvertins priešininkų. Galima tikėtis, kad komanda pradės nuo gynybos ir tik rungtynėms įsibėgėjus gali pradėti grasinti varžovams savo individualiais veiksmais. Bernando Silva ir vėl turės daug laisvės kūrybai, tačiau jam greičiausiai nepadės C. Ronaldo.

Galima startinė sudėtis:

Vartininkas: Rui Patricio. Gynėjai: Nelsonas Semedo, Luisas Neto, Jose Fonte, Eliseu. Saugai: Andre Gomesas, Danilo, Adrienas Silva, Bernardo Silva, Andre Silva. Puolėjas: Nani.

Amžiaus vidurkis: 27,8 metai.
Paskutinės trys rungtynes: Portugalija 1:0 Rusija, Portugalija 2:2 Meksika, Portugalija 3:0 Latvija.
Dalyvavimas Konfederacijų taurėje: Debiutas.

Naujoji Zelandija

Naujoji Zelandija tikai mėgins pakartoti savo puikų pasirodymą, kokį surengė prieš Meksiką. Anthony Hudsonas laikėsi savo taktikos ir žaidė atakuojantį futbolą, spaudė varžovus, o to galima tikėtis ir prieš Portugaliją. 5-3-2 taktikoje ir vėl pagrindiniai žaidėjai bus krašto gynėjai, kurie puikiai jungiasi į atakas ir spėja laiku sugrįžti į gynybą.

Galima startinė sudėtis:

Vartininkas: Stefanas Marinovicius. Gynėjai: Tomas Doyle‘as, Tommy Smithas, Andrew Durante‘as, Michaelas Boxallas, Kipas Colvey. Saugai: Ryanas Thomas, Billas Tuiloma, Claytonas Lewisas. Puolėjai: Chrisas Woodas, Marco Rojas.

Amžiaus vidurkis: 25,9
Paskutinės trys rungtynės: Naujoji Zelandija 1:2, Naujoji Zelandija 0:2 Rusija, Naujoji Zelandija 0:1 Baltarusija
Dalyvavimas Konfederacijų taurėje: 3 kartai (1999; 2003; 2009)