Patvirtinta vyrų rinktinės sudėtis rungtynėms su Bulgarija ir Vengrija © lff.lt nuotr.

Lietuvos rinktinės birželio mėnesį laukia du iššūkiai Europos čempionato atrankos varžybose.

Birželio 17 dieną lietuvaičiai Kauno Dariaus ir Girėno stadione susikaus su Bulgarijos rinktine, o po trejeto dienų Vengrijos sostinėje Budapešte susikaus su šios šalies rinktine.

Edgaras Jankauskas pasirinko sudėtį, su kuria stos į kovą šiose akistatose. Sudėtyje atsidūrė ir ne vienas naujas veidas – pirmą kartą pakvietimo į vyrų rinktinę sulaukė net keli žaidėjai.

Tarp tokių – puikų sezono startą su FA „Šiauliais“ išgyvenantys Deividas Šešplaukis ir Rokas Lekiatas. Beje, iš viso šiauliečiai rinktinėje turės net penkis savo atstovus.

Pirmą kartą vyrų rinktinėje išvysime ir jaunąjį puolėją Faustą Steponavičių. Šis aštuoniolikmetis Latvijos čempionate su „Tukums 2000“ ekipa jau yra įmušęs 7 įvarčius ir yra tarp rezultatyviausių lygos žaidėjų.

Po pertraukos į rinktinę sugrįžta Vilniaus „Žalgirio“ atstovai Ovidijus Verbickas ir Edvinas Gertmonas, taip pat – Latvijos čempionate Rygos RFS atstovaujantis Karolis Uzėla bei sezoną Rumunijoje užbaigęs Modestas Vorobjovas.

Rinktinėje ir vėl bus „Torino“ saugas Gvidas Gineitis, Slovėnijoje du trofėjus iškovojęs Justas Lasickas bei Albanijos taurės nugalėtoju tapęs Gytis Paulauskas. Jis puolėjų tandemą sudarys su rinktinės kapitonu Fedoru Černychu.

Pilna nacionalinės rinktinės sudėtis rungtynėms su Bulgarija ir Vengrija

Vartininkai

Edvinas Gertmonas (Vilniaus „Žalgiris“), Lukas Paukštė (FA „Šiauliai“), Emilijus Zubas (Tel Avivo „Hapoel“, Izraelis).

Gynėjai

Linas Klimavičius (FK „Panevėžys“), Edvinas Girdvainis („Kauno Žalgiris“), Kipras Kažukolovas (Vilniaus „Žalgiris“), Artemijus Tutyškinas (Lodzės LKS, Lenkija), Pijus Širvys (FK „Panevėžys“), Rokas Lekiatas (FA „Šiauliai“), Justas Lasickas (Ljublianos „Olimpija“, Slovėnija), Markas Beneta (FK „Panevėžys“).

Saugai

Modestas Vorobjovas (be klubo), Gvidas Gineitis („Torino“, Italija), Ovidijus Verbickas (Vilniaus „Žalgiris“), Gratas Sirgėdas („Kauno Žalgiris“), Eligijus Jankauskas (FA „Šiauliai“), Daniel Romanovskij (FA „Šiauliai“), Karolis Uzėla (Rygos RFS, Latvija), Faustas Steponavičius („Tukums 2000“, Latvija), Deividas Šešplaukis (FA „Šiauliai“), Klaudijus Upstas (Kauno raj. „Hegelmann“).

Puolėjai

Gytis Paulauskas (KF „Egnatia“, Albanija), Fedor Černych (Limasolio AEL, Kipras).

Europos futbolo čempionatas 2024 spėlionė