PČ atranka: Vokietija sudaužė Norvegiją, lietuvių grupėje - atkakli kova (VIDEO)

Įskaitant Lietuvos rinktinės dvikovą su Slovėnija, baigėsi dar devyni pasaulio čempionato atrankos susitikimai.

C grupės lyderė Vokietija aštuntąją pergalę iš tiek pat galimų iškovojo net 6-0 sudaužydama Norvegiją. Čia jau 10-ąją minutę po Jonaso Hectoro perdavimo pasižymėjo Mesutas Ozilas, o neilgai trukus Londono "Arsenal" saugas pats tiksliai asistavo Julianui Draxleriui. Iki pertraukos dar dublį pridėjo Timo Werneris ir rezultatas jau tapo triuškinantis. Tris taškus įtvirtinti beliko Leonui Goretzkai bei Mario Gomezui.

Tiesa, teorinius šansus pakilti į pirmąją vietą dar turi Šiaurės Airijos futbolininkai, namuose rezultatu 2-0 įveikę Čekijos rinktinę. Jiems pergalę atnešė pirmajame kėlinyje įmušti gynėjų Chriso Brunto ir Jonny Evanso įvarčiai. Šiaurės airiai likus dvejoms rungtynėms nuo Vokietijos atsilieka penkiais taškais.

Pirmąją E grupės poziciją išsaugo mūsų kaimynai lenkai, atsitiesę po pralaimėjimo Danijai. Šiandien jie įveikė Kazachstano futbolininkus, o įvarčius Adamo Nawalkos auklėtiniams mušė ryškiausios žvaigždės - Arkadiuszas Milikas, Kamilis Glikas ir Robertas Lewandowski.

Minėtoji Danijos nacionalinė ekipa, kurią į priekį vedė saugai Christianas Eriksenas bei Thomasas Delaney, išvykoje nukovė Armėnijos rinktinę, taip išsaugodami šansus patekti į turnyrą Rusijoje. Delaney pasižymėjo hat-tricku, o danai dabar turi tiek pat taškų, kiek antrąją vietą užimanti Juodkalnijos rinktinė.

Pastaroji minimaliu rezultatu privertė pasiduoti Rumuniją. Už šį rezultatą sirgaliai turės dėkoti "Monaco" gretas neseniai papildžiusiam Stevanui Jovetičiui.

Galiausiai, itin įdomi situacija susiklostė lietuvių grupėje. Jie patys triuškinančiai pralaimėjo Slovėnijai, tad ši priartėjo prie antrąją vietą užimančių slovakų bei nuo jų dabar atsilieka tik vienu tašku.

Tiesa, Slovakijos futbolininkai turėjo šansą atitolti, nes kamuolį į anglų vartų tinklą Stanislavas Lobotka pasiuntė jau trečiąją minutę. Visgi, varžovai Erico Dierio bei Marcuso Rashfordo smūgių dėka atsitiesė ir į savo sąskaitą įsirašė 20-ąjį tašką.

Slovakai jų turi 15, tačiau su 14 žengia ne tik slovėnai, bet ir škotai, šiandien Christophe'o Berros ir Leigh Griffithso vedami pasiekę dar vieną pergalę prieš Maltos rinktinę. Taigi, kova šioje grupėje dar toli gražu nebaigta.