Penki pastebėjimai iš UEFA Jaunimo lygos varžybų (straipsnis)

UEFA jau trečią sezoną kartu su Čempionų lygos varžybomis, rengia ir UEFA Jaunimo lygą, kurioje žaidžia jaunesni nei 19 metų žaidėjai. Jaunimo ekipos būna suskirstytos į tokias pačias grupes, bet rezultatai neretai skiriasi nuo tų, kuriuos matome pagrindinių komandų susitikimuose. Šiame Eurofootball.lt straipsnyje jums pateikiami penki pastebėjimai iš UEFA Jaunimo lygos varžybų.


Anglijos klubų jaunimas seka pagrindinių ekipų pėdomis. „Manchester United“ liko trečioje vietoje, „Arsenal“ užėmė antrą poziciją, o „Manchester City“ ir „Chelsea“ jaunimas laimėjo savo grupes. Tokie rezultatai jau kažkur matyti? Būtent tokiose vietose Anglijos klubai liko ir Čempionų lygoje. Tokio stabilumo turbūt nesinorėjo tik „United“ pamainai, iš kurios, taip pat kaip ir iš vyrų ekipos, buvo tikimasi kur kas daugiau.

Vokietijoje atsirado naujų talentų trūkumas? Pastaraisiais metais Vokietijos jaunimo ekipos demonstruodavo puikius rezultatus, o vietiniai talentai, vienas po kito patekdavo į pagrindines komandų sudėtis. Panašu, jog to tikėtis artimiausiu metu , bent jau keturiose stipriausiose Vokietijos ekipose, bus sunku. Nė viena iš UEFA Jaunimo lygoje dalyvavusių šios šalies komandų iš grupių etapo nepateko į atkrintamasias varžybas, o tik „Bayer“ jaunimo ekipa savo grupėje neliko paskutinėje vietoje.

Ispanijos jaunimo akademijos dirba puikiai. Ispanijos klubų UEFA Jaunimo lygoje buvo daugiausiai, o į kitą etapą sugebėjo patekti visos penkios turnyre dalyvavusios ekipos. Rezultatyviausias grupių etapo žaidėjas - Roberto Nunezas, taip pat yra ispanas ir priklauso „Atletico“ ekipai. Panašu, jog ateityje į stipriausių Ispanijos ekipų gretas bandys pasibelsti ne vienas jaunimo varžybose šiemet sužibėjęs žaidėjas.

„Astana“ savo jaunimu džiaugtis tikrai negali. Nors šios pirmenybės pasižymėjo atkakliomis ir nenuspėjamomis dvikovomis, o 31 iš 32 komandų iškovojo taškus, „Astana“ jaunimui šis turnyras klostėsi tiesiog tragiškai. Jie ne tik neiškovojo nė vieno taško, bet ir visus mačus pralaimėjo bent 3 įvarčių skirtumu, o patys pelnė vos vieną įvartį bei praleido net 35. Keturis taškus Čempionų lygos grupės varžybose iškovojusi Kazachstano komanda daugiausia rėmėsi legionieriais, o po tokio jaunųjų žaidėjų pasirodymo, akivaizdu, jog norėdami pakartoti panašius rezultatus, jie šios taktikos keisti tikrai negalės.

Olandijos ir Kroatijos klubų jaunimo akademijos yra giriamos ne be reikalo. Nors PSV, o juo labiau Zagrebo „Dinamo“, pagrindinės komandos Europoje nedominuoja, bet jų jaunimo ekipos yra labai aukšto lygio, o tą pademonstravo ir šios pirmenybės. Šių komandų jaunimas laimėjo savo grupės varžybas ir už nugaros paliko daug garsesnių ekipų artimiausią pamainą. Žaidėjai iš jaunimo akademijų šiuose klubuose yra nuolatos įtraukiami ir į pagrindinę sudėtį, o žiūrint į šiemetinius rezultatus, šis procesas tikrai neturėtų sustoti.


Detalesnę informaciją apie komandų rezultatus ir grupėse užimtas vietas galite pamatyti paspaudę šią nuorodą.

Tautvydas Sakalauskas