Permainingoje dvikovoje "Kaunas" nugalėjo "Žalgirį" © Eurofootball.lt
Trečiadienį Kaune įvyko LFF Taurės rungtynės tarp aikštės šeimininkų "Kauno" futbolininkų ir Vilniaus "Žalgirio". Ši dvikova žadėjo įtemptą kovą, kadangi susitiko pirmą ir trečią vietas "A lygos" turnyrinėje lentelėje užimančios komandos.

LFF Taurės ketvirtfinalis
Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadionas, 1500 žiūrovų
Teisėjas - Edmundas Gaigalas
"%c00030" 4 – 2 Vilniaus "%c00032"
19` [1 – 0] Artūras Rimkevičius
47` [1 – 1] Eimantas Poderis
69` [1 – 2] Julian Bursuc
75` [2 – 2] Rafael Ledesma
80` [3 – 2] Fernando Screpis
90` [4 – 2] Marius Činikas

83` iš aikštės pašalintas Fernando Screpis ("Kaunas")

"Kaunas": Kello, Manchkhava, Radžius, Bagužis, Mendy; Kvaratskhelia, Barevičius, Pehlic (46' Činikas), Ledesma; Rimkevičius(46' Kunevičius), Grigalevičius (60' Screpis)

"Žalgiris": Šetkus; Dubyna (83` Kožiak), I.Steško, Lukoševičius (76` Aleksa), Choruži; Bursuc, Vilniškis, Poderis, Morinas; Mižigurskis (30` Lemežis), Čurlinov.

Principinėje dvikovoje abi komandos išleido stipriausias savo sudėtis. Rungtynės prasidėjo gan greitu žaidimu, abi komandos žaidė aktyviai, vis dėlto nedidelę žaidybinę persvarą turėjo aikštės šeimininkai, kiek ilgiau kontroliavę kamuolį.

Pirmąją tikrai gerą progą susikūrė "Žalgiris", sužaidus apie 10 minučių. Komandos kapitonas Igoris Morinas prasiveržė savo kairiuoju kraštu, parideno kamuolį į dešinę, kur Eimantas Poderis nesugebėjo iš 13 metrų pataikyti į vartus.

Po kelių minučių "Kaunas" atsakė itin pavojingu išpuoliu. Rafaelis Ledesma smūgiavo į vartus, "Žalgirio" vartų sargas nesulaikė skriejančio kamuolio ir pamušė jį į kairę, kur "Kauno" puolėjas galėjo įmušti į tuščius vartus, tačiau nespėjo prie kamuolio.

Vis tik "Kaunui" pavyko pasižymėti 19 minutę. R.Ledesma iš aikštės gilumos permetė kamuolį per nesėkmingai dirbtinę nuošalę kurti bandžiusius varžovų gynėjus M.Grigalevičiui, šis išbėgo vienas prieš vartininką, paspyrė kamuolį į kairę, iš kur A.Rimkevičius tiesiog negalėjo neįmušti stovėdamas prieš tuščius vartus. Rezultatas tapo 1-0.

Dar po šešių minučių kamuolys antrą kartą įkrito į vilniečių vartus. R.Ledesma pakėlė kamuolį iš standartinės situacijos į baudos aikštelę, kurioje aukščiau už visus iššokęs M.Bagužis nukreipė kamuolį galva į vartus, tačiau įvartis nebuvo įskaitytas, nes šoninis arbitras įžvelgė epizode nuošalę.

Po įvarčio žaidimas pirmajame kėlinyje buvo apylygis, nors ir toliau kiek aktyviau rungtyniavo "Kaunas". Vis dėlto, rezultatas pirmajame kėlinyje nepasikeitė ir komandos į rūbines išėjo šeimininkams pirmaujant 1-0.

Jau pačioje antrojo kėlinio pradžioje žalgiriečiai pasiekė išlyginamąjį įvartį. Po I.Morino prasiveržimo kamuolį gavo Eimantas Poderis ir pasižymėjo tiksliu smūgiu iš maždaug 18 metrų į apatinį dešinįjį vartų kampą.

Po kelių minučių progos pasižymėti sulaukė ir antrajame kėlinyje po keitimo pasirodęs kaunietis M.Činikas. Po perdavimo iš kairės "Žalgirio" vartininkas tik didelių pastangų dėka sugebėjo nukreipti galva smūgiuotą kamuolį nuo vartų.

Apie 60-ąją rungtynių minutę vilniečiai susikūrė tiesiog idealią progą pasižymėti. Po perdavimo iš aikštės gilumos, "Žalgirio" puolėjas Cvetanas Čurlinovas atsidūrė vienas prieš vartininką, apsivarė jį ir smūgiavo į vartus, bet "Kauną" išgelbėjo legionierius iš Senegalo P.Mendy, išmušęs kamuolį nuo vartų linijos.

Po 10-ies minučių į Kauną atvykę "Žalgirio" sirgaliai jau džiūgavo. "Žalgirio" legionierius Julianas Bursucas puikiu, labai tiksliu smūgiu iš maždaug 19 metrų į apatinį artimąjį vartų kampą pro priešininkų gynėjus pelnė įvartį, kuris išvedė "Žalgirį" į priekį. Svečiai pirmavo: 1-2.

Tiesa, svečiai džiaugėsi labai neilgai. Vos po penkių minučių "Kauno" brazilas Rafaelis Ledesma gavo progą realizuoti standartinę situaciją iš maždaug 20 metro nuo vartų. Brazilas pasinaudojo vartininko, išėjusio kiek per toli, klaida ir labai tiksliai "įsmeigė" kamuolį į patį tolimąjį viršutinį vartų kampą.

Iki rungtynių pabaigos likus dešimčiai minučių "Kaunas" antrąkart rungtynėse išsiveržė į priekį - po R.Ledesmos pakelto kampinio įmušė legionierius iš Argentinos Fernando Screpis.

83-iąją minutę rungtynių didvyris iš Argentinos "pasižymėjo" dar kartą. Žaidėjas labai grubiai prasižengė prieš žalgirietį E.Poderį, už ką "Kauno" žaidėjui teko palikti aikštę – teisėjas Screpiui parodė raudoną kortelę.

"Žalgiris" metė visas savo pajėgas į varžovų aikštės pusę ir sukūrė vieną realią progą, kuri, sirgalių nusivylimui, neatnešė įvarčio. Kamuoliu iš aikštės gilumos kapitonas I.Morinas išėjo vienas prieš vieną su "Kauno" vartininku M.Kello, bet veterano smūgis buvo netikslus.

Pačioje rungtynių pabaigoje M.Činikas išbėgo vienas prieš vieną su E.Šetkumi ir užtikrintai pelnė savo įvartį rungtynėse.