Pietų IV – apie LFF taurės finalą: organizatoriams labai riebus minusas © E. Žaldario nuotr.

Sekmadienį Lietuvos futbolas sulaukė istorinio įvykio – Kaune atsidarė renovuotas Dariaus ir Girėno stadionas, kuris talpina 15 tūkstančių sirgalių.

Stadionas atsidarė LFF taurės finalu, o taip pat netruko ir muzikos žvaigždžių, kurios darė šou per rungtynių pertrauką bei joms pasibaigus.

Tiesa, po finalo netruko nusiskundimų iš sirgalių dėl renginio organizuotumo. Aistruoliu teigimu, įeinant į stadioną prastai veikė turniketai, teko ilgai stovėti tiek norint įeiti į stadioną, tiek prie eilių nusipirkti gaiviųjų gerimų.

Šia tema pasisakė ir Vilniaus „Žalgirio“ sirgalių grupuotė Pietų IV, kurie itin aktyviai viso finalo metu palaikė savo mylimą komandą.

„Norime šiek tiek pakalbėti apie tai, kas vakar vyko Kaune. Viešojoje erdvėje sklando daug nepasitenkinimo vakarykščiu renginiu. Mūsų nuomone – visa kritika yra labai pagrįsta Visų pirma, renginio organizacija buvo tragiška“, – savo įrašą facebook platformoje pradėjo „Žalgirio“ sirgaliai. 

„Patekimas į stadioną užtruko bemaž 40 minučių. Eilės, spūstys, stringantys bilietų skaneriai, gendantys turniketai ir pasimetęs personalas - kaip matome, tokį smagumą patyrė ne tik Žalgirį atvykę palaikyti. Būtent dėl šių spūsčių mums nepavyko įgyvendinti vaizdinio palaikymo prieš rungtynes. Labai riebus minusas organizatoriams.

Vienas mūsiškis padėjo užnešti žmogų neįgaliojo vėžimėlyje į stadioną, nes kitaip pastarasis tiesiog į jį nebūtų patekęs. Panašu, kad tuo pasirūpinta visiškai nebuvo. Vienintelis klausimas - kaip taip įmanoma? Pagalvokite, kiek žmonių būtų sužaloti ar net žūtų, jeigu iš tokio pilnutėlio stadiono visiems reikėtų greitai evakuotis? Stringantys varteliai, siauri praėjimai tribūnose - kiek žmonių būtų suspausta, kilus panikai?

Lyg to būtų negana, organizatoriai, panašu, visiškai nesuprato, kas yra futbolo rungtynės ir kokia žiūrovų specifika. Todėl visiems Žalgirio sirgaliams - įskaitant ir pasyviuosius, buvo išskirta vienas stadiono kampas. Jei ne aktyviųjų pastangos, tai vieša prekyba į mūsų tribūnas būtų vykusi iki tol, kol visi bilietai būtų išparduoti, o pusė mūsiškių į stadioną patekti negalėtų.

Visa laimė, kad sugebėjome užrezervuoti dalį bilietų ir visi norėję į stadioną pateko. Tačiau tribūnoje radome krūvą sėdinčių ir nenusiteikusių aktyviai palaikyti komandą žmonių. Logika paprasta: vieni nori būti aktyvūs, dainuoti, šokinėti ir vėliavomis mosuoti. Kiti nori ramiai sėdėti ir žiūrėti futbolą. Ir viskas čia tvarkoje, kol yra atskyrimas. Problema susidaro tada, kai žmogus, nusipirkęs bilietą, sėdi savo vietoje, bet ten turi vykti aktyvus palaikymas“, – teigė Pietų IV.

Lietuvos čempionų palaikymo grupuotės teigimu, pozityvūs trys dalykai buvo vakar stadione: „Žalgirio“ pergalė, stogas ir patys Pietų IV.

„Šį rašinį norisi baigti padėka kauniečiams už garsų prisijungimą prie Slava Ukraini. Kol mes čia diskutuojam apie mūsų problemėles, mūsų sesės ir broliai ukrainiečiai vis dar kovoja už savo laisvę. Mes privalome juos remti ir džiugu, kad visas stadionas vakar tą palaikė“, – Pietų IV taip pat padėkojo kauniečiams.

Finalą po pratęsimo 2:1 laimėjo „Žalgiris“ įveikęs Kauno rajono „Hegelmann“ futbolininkus.

    Komentarų kol kas nėra...
    Komentarų kol kas nėra...
    Komentarų kol kas nėra...