Pirmą ratą "Kaunas" baigė nepraradęs taškų © Eurofootball.lt
Lietuvos "A lygos" pirmenybėse sužaisti paskutiniai pirmojo rato susitikimai. 10-ąją pergalę iš 10-ies galimų iškovojo čempionato lyderis FBK "Kaunas", svečiuose po nervingos kovos palaužęs dešimtyje žaidusius "Šiaulius", į antrą vietą po lengvo laimėjimo prieš "Nevėžį" pakilo "Ekranas", kuris pasinaudojo "Vėtros" nesėkme mače prieš "Atlantą". Dvikova tarp "Žalgirio" ir "Sūduvos" baigėsi be įvarčių, o "Vilnius" Šilutėje iškovojo pirmą sezono pergalę išvykoje.

Po svarbios pergalės prieš "Ekraną" jų pačių aikštėje "Kauno" laukė sunki išvyka į Šiaulius, kur šio sezono staigmena tapusi vietos ekipa pralaimėjusi dar nebuvo. Visgi į stadioną susirinkusiems 2300 žiūrovų greitai teko nusivilti, nes jau 3 minutę kauniečius į priekį išvedė puolėjas Ričardas Beniušis. Tiesa, šeimininkai atsilikinėjo neilgai, ir sužaidus 12 minučių rezultatą išlygino baltarusis Viktaras Afanasenka.

Lemtingas rungtynių įvykis buvo 35-ąją minutę - iš aikštės buvo pašalintas vienintelis "Šiaulių" puolėjas Gediminas Butavičius ir kiekybinę persvarą išnaudojęs "Kaunas" dar prieš baigiantis pirmajam kėliniui vėl atstatė savo pranašumą po komandos atakų lyderio Andriaus Veličkos įvarčio. Antrajame kėlinyje nepaisant šeimininkų pastangų rezultatas nepasikeitė, tad "Kaunas" iškovojo jau dešimtą pergalę ir toliau žengia nesustabdomai.

Gerokai lengvesnę užduotį turėjo pagrindinis "Kauno" varžovas kovoje dėl čempionų titulo Panevėžio "Ekranas", kuris išvykoje rezultatu 4-0 sutriuškino praėjusiame ture pergalės džiaugsmą pagaliau patyrusį Kėdainių "Nevėžį". Tris įvarčius nugalėtojams pelnė Vitalijus Kavaliauskas, o vieną pridėjo jo partneris puolimo grandyje Povilas Lukšys.

Šis laimėjimas leido "Ekranui" pakilti į antrąją vietą, nes iki tol joje buvusi Vilniaus "Vėtra" Klaipėdoje dramatiškai pralaimėjo prieš "Atlantą". Uostamiesčio klubas pirmavo po Donato Naviko įvarčio antrojo kėlinio pradžioje, ir nors jau antrą mačą iš eilės "Vėtra" sugebėjo rungtynėms artėjant į pabaigą rezultatą išlyginti, paskutinę mačo minutę pergalę "Atlantui" išplėšė antrą įvartį įmušęs Valdas Trakys.

Turnyrinėje lentelėje "Atlantas" surinkęs 12 taškų pasivijo Vilniaus "Žalgirį" ir Marijampolės "Sūduvą", kurie savo [link="http://www.eurofootball.lt/index.php?page=news&id=5844"]tarpusavio dvikovą baigė taikiai[/link]. Tai leido prie varžovų priartėti ir "Vilniaus" ekipai, kuri po Mindaugo Pankos realizuoto 11 metrų baudinio svečiuose nugalėjo "Šilutę" ir į savo sąskaitą įsirašė pirmą pergalę išvykoje.

10 turo statistika

"S.Dariaus ir S.Girėno" stadionas, 170 žiūrovų
Teisėjas - Vijūnas Vasiliauskas
"%c00231" 0 - 4 "%c00033"
14` [0 - 1] Vitalijus Kavaliauskas
24` [0 - 2] Povilas Lukšys
37` [0 - 3] Vitalijus Kavaliauskas
47` [0 - 4] Vitalijus Kavaliauskas

"Ekranas": Skrupskis; Klimavičius, Paulauskas, Skroblas;Michalčuks (62` Galkevičius), Kučys, Savėnas, Tomkevičius, Saulėnas (57` Gardzijauskas); Kavaliauskas, Lukšys (68` Varnas)

"Nevėžis": Strukas; Valančius (46` Rimavičius), Pinskis (46` Dobilas), Slepakovas, Juknevičius; Venckus, Kestenis, Bezykornovas, Smilginas (55` Rokas), Mykolaitis; V.Stankevičius

Šiaulių miesto stadionas, 2300 žiūrovų
Teisėjas - Marijus Jazbutis
"%c00222" 1 - 2 "%c00030"
3` [0 - 1] Ričardas Beniušis
12` [1 - 1] Viktar Afanasenka
43` [1 - 2] Andrius Velička

35` Gediminas Butavičius ("Šiauliai") pašalintas iš aikštės

"Šiauliai": Lukovičs (63` G.Arlauskis); Lapeikis, Lunskis, Juodeikis, S.Galyuza; Afanasenka, S.Butkus (64` A.Garuckas), A.Šidlauskas, I.Galyuza, Atigbiolaye; Butavičius

"Kaunas": Kurskis; Manchkava, Kančelskis, Zelmikas, Radžius; Pehlič (55` Pilibaitis), Žaliūkas, Kvaratskhelia, Ivaškevičius; Beniušis (57` Klimek), Velička (81` Fattakhov)

Šilutės miesto stadionas, 180 žiūrovų
Teisėjas - Audrius Žuta
"%c00141" 0 - 1 "%c00140"
44` [0 - 1] Mindaugas Panka (11m.)

"Šilutė": Kilijonas; Gaurilovas, Mockus (73` Podelis), Bogdans, Zubavičius; Z.Butkus, Judickas (63` Zubavičius), Petrenko, Mačiulis, Papečkys; Rimkevičius (63` Grigalevičius)

"Vilnius": Kijewski; Grudzinskas (64` Jeršovas), Rodnei, Artiomovas, Khubutia; Jovino (64` Caio), Ražanauskas, Panka, Everton, Radavičius; Adilson (70` Muller)

Klaipėdos "Žalgirio" stadionas, 300 žiūrovų
Teisėjas - Deivis Kančelskis
"%c00124" 2 - 1 "%c00123"
48` [1 - 0] Donatas Navikas
83` [1 - 1] Dejan Milošeski
90` [2 - 1] Valdas Trakys

"Atlantas": Valius; D.Žutautas, E.Žukauskas, Sulejmanovič, Lukoševičius; Navikas, Bartkus (78` Žvingilas), Morozov, Kušov; Trakys, Poliakov (68` Petreikis)

"Vėtra": V.Žutautas; Sasnauskas (73` Blažys), Raliukonis, Žudys, A.Jankauskas; Šernas (55` Talancev), Milošeski, Vencevičius, Božinovski (46` Preikšaitis); R.Karčemarskas, Kuznecov