Pirmąja Europos čempionato pusfinalio dalyve tapo Portugalija (FOTO, VIDEO)

Europos čempionate prasidėjo ketvirtfinalio etapas.

Pirmajame mače jėgas išmėgino Portugalijos ir Lenkijos rinktinės. Pagrindinis rungtynių laikas ir pratęsimas baigėsi lygiai 1:1, todėl ekipos turėjo išsiaiškinti pajėgumą 11 metrų baudinių serijoje.

Visus penkis smūgius (5:3) realizavę portugalai pateko į pusfinalį, kur žais su Belgijos ir Velsos poros nugalėtoju.

Lenkai itin sėkmingai pradėjo susitikimą. Jau antrąją minutę Grosickis iš krašto perdavė kamuolį Lewandowskiui, kuris vienu lietimu nukreipė kamuolį į vartus - 1:0.

Portugalai niekaip negalėjo pralaužti geležinės varžovų gynybos ir neturėjo progų pasižymėti.

16-ąją min. Lewandowskis smūgiavo iš toli, bet Rui Patricio kamuolį sugavo.

Lenkai surengė fantastišką ataką ir baudos aikštelės prieigose atliko puikius perdavimus, tačiau atakos rezultatyviai pabaigti nepavyko.

C.Ronaldo galiausiai pavyko pataikyti į vartų plotą, po kelių akimirkų portugalų lyderis griuvo baudos aikštelėje, bet teisėjas nusprendė neskirti 11 metrų baudinio.

33-ąją min. R.Sanchezas sužaidė puikią kombinaciją su Nani ir tolimu smūgiu išlygino rezultatą - 1:1.

Antrajame kėlinyje ekipos žaidė atsargiau - 80-ąją min. Jedrzejczykas vos neįmušė į savus vartus.

Po penkių minučių C.Ronaldo galėjo padėti tašką susitikime, tačiau iššokęs vienas prieš Fabianskį nesugebėjo pataikyti į judantį kamuolį.

Komandos turėjo žaisti pratęsimą.

Besibaigiant papildomui laikui lenkai surengė porą pavojingų išpuolių, tačiau Pepe gesino gaisrus prie savo vartų.

11 metrų baudinių serijoje portugalų gretose buvo tikslūs R.Ronaldo, R.Sancheso, J.Moutinho, Nani ir R.Quaresmos smūgiai, tuo tarpu lenkų gretose pasižymėjo tik R.Lewandowskis, A.Milikas, K.Glikas. Jiems duobę iškasė J.Blaszczykowsks, kurio bandymą atrėmė Rui Patricio.

Startinės sudėtys:

Portugalija: Rui Patrício; Cédric, Pepe, Fonte, Eliseu; William Carvalho, Adrien, João Mário, Sanches; Nani, Ronaldo

Lenkija: Fabianski; Piszczek, Glik, Pazdán, Jedrzejczyk; Blaszczykowski, Krychowiak, Maczýnski, Grosicki; Milik, Lewandowski