Pirmasis EURO 2020 pusfinalis: nesustabdomi italai prieš banguojančius ispanus © AFP nuotr.

Antradienį, 22 valandą Lietuvos laiku, Londono „Wembley“ stadione startuos pirmasis EURO 2020 pusfinalis, kuriame į kovą stos Italijos ir Ispanijos rinktinės.

Portalas Eurofootball.lt kviečia iš arčiau pažvelgti į artėjantį Europos futbolo gigantų mūšį.

Kelias iki pusfinalio

Abiejų komandų kelias iki pusfinalio – ganėtinai skirtingas. Italai grupės varžybose neturėjo didesnio vargo, iškovojo visas tris pergales, o paskutinėse rungtynėse su Velsu net gerokai parotavo savo sudėtį. Kaip bebūtų keista, didžiausio iššūkio italai sulaukė aštuntfinalyje, kur tik po pratęsimo palaužė austrus. Ketvirtfinalyje italai ganėtinai užtikrintai susitvarkė su FIFA reitingo lyderiais belgais.

Ispanų kelias iki pusfinalio buvo gerokai banguotas. Jau grupių etape ispanams teko žaisti išlikimo mačą su slovakais, o aštuntfinalyje paskutinėmis minutėmis buvo išvaistytas dviejų įvarčių pranašumas prieš kroatus. Tiesa, tuomet Ispanijai užteko pratęsimo, kad įrodytų savąjį pranašumą. Pratęsimo neužteko ketvirtfinalyje, kur net mažumoje likę šveicarai viską perkėlė į 11 metrų baudinių seriją, kur puikiai pasirodė ispanų vartų sargas Unai'us Simonas.

Komandų lyderiai

Italijos rinktinės lyderiu šiame čempionate reikėtų laikyti Leonardo Spinazzolą, kuris, deja, šiame čempionate jau nebežais. Krašto gynėjas ketvirtfinalyje patyrė Achilo sausgyslės traumą ir be futbolo praleis labai ilgą laiką.

Šiame čempionate sužibo ir Manuelio Locatelli žvaigždė, tiesa, šis vidurio saugas prarado vietą startinėje sudėtyje po to, kai po traumos sugrįžo Marco Veratti, kuris iškart tapo vienu komandos lyderių.

Ispanijos gretose kažką išskirti yra gerokai sunkiau, tačiau nežiūrint į plikus skaičius, būtina paminėti Sergio Busquetso indėlį į komandos pergales šiame čempionate. Po koronaviruso į rikiuotę sugrįžęs atraminis saugas tapo tikru komandos lyderiu ir laiko žaidimo vadžias savo rankose.

Mačo favoritai

Šios komandos Europos čempionato atkrintamosiose susitiko ir 2016 metais. Tąkart aštuntfinalyje aiškiais favoritais buvo laikomi ispanai, tačiau italai tuomet paneigė išankstines prognozes bei šventė pergalę rezultatu 2:0.

Šįkart būtent italai lažybininkų yra laikomi favoritais, tiesa, labai nežymiais. Italų šansai žengti į finalą vertinami 59 proc. tikimybe ir žvelgiant į pasirodymą EURO 2020, su tuo, greičiausiai, reikėtų sutikti. Vis tik Ispanija nėra ta komanda, kurią būtų galima nurašyti anksčiau laiko, todėl antradienio vakarą mūsų laukia tikras futbolo desertas su neprognozuojama pabaiga.

Eurofootball.lt prognozė

Jau minėjome, kad prognozuoti tokio mačo rezultatą yra be galo sunku, tačiau žvelgiant į šio čempionato tendencijas ir rodomą žaidimą, reikia sutikti, jog italai atrodo išties pajėgesni žengti į finalą.

Vis tik ispanai su savo kamuolio kontrole gali įklampinti varžovus į pozicinį futbolą, kuriame įvarčių fejerverko tikėtis nereikėtų, tačiau pergale džiaugtis turėtų italai.

Eurofootball.lt prognozė: Italija 2:0 Ispanija.

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...