Pirmos lygos 5 turo apžvalga: Kapitonai rodo pavyzdį © JumpStory nuotr.

Penktasis turas tilpo į dvi savaitgalio dienas, veiksmo buvo daug ir įvairaus. Dviejų komandų kapitonai tapo pagrindiniais saviškių pergalių kalviais – Evaldas Kugys („Nevėžis”) ir Mantas Makutunovičius („Vilniaus Vytis”) įmušė po tris įvarčius ir yra tarp rezultatyviausių lygos žaidėjų.

Penktadienis, 07.03, 17:30, Kėdainių miesto stadionas, 380 žiūrovai
Kėdainių „Nevėžis” – Kretingos „Minija” 4:0 (1:0).
Teisėjai: K. Bartuškevičius, E. Korotkovas, D. Lomsargis.
Įvarčiai: E. Kugys 45’, 87’ ir 90+3’, A. Gėgžna 56’

Rungtynes lydėjęs lietus, atrodo, neatšaldė atakuojančio „Nevėžio” užsidegimo. Tarsi norėdami įrodyti, kad nesėkmės starte – tik atsitiktinumas, kėdainiečiai visų rungtynių metu žaidė pranašiau ir aštriau. Ypač tai išryškėjo antroje susitikimo pusėje, kai įvarčiai pasipylė į jau pavargusių svečių vartus. Jau keli „Nevėžio” puolimą ant savo pečių „tempiantys” E. Kugys ir A. Gėgžna, atrodo, nieko prieš tą daryti ir toliau. Visi pasiekti įvarčiai šį kartą – jų sąskaitoje, Aretas sugebėjo įmušti iš labai neįprastos situacijos, beveik gulėdamas, o komandos kapitono Evaldo „užsikirtimai” ir elegantiški smūgiai į vartų kampus tapo vakaro košmaru „Minijos” gynybai.

„Nevėžis” antrą kartą iš eilės namuose muša 4 įvarčius ir pradeda vytis kiek nutolusį lyderių traukinį, O „Minijos” reikalai kur kas liūdnesni – ir šiame susitikime kretingiškiai nesugebėjo pateikti svarių argumentų prie varžovų vartų, o gintis visas rungtynes yra labai sunku.

Penktadienis, 07.03, 17:30, Telšių miesto stadionas, 400 žiūrovai
Telšių „Džiugas” – Vilniaus „Riteriai” B 1:1 (1:0).
Teisėjai: U. Veprauskas, D. Norkus, E. Kemėža.
Įvarčiai: R. Sakurai 12’ – E. Stočkūnas 52’ (11m)

Jau pirmomis minutėmis apsikeitę pavojingais momentais, komandos tarsi parodė viena kitai, jog „sėdėti apkasuose” nesiruošia. Telšiškiai tai netruko pagrįsti ir svariu argumentu – vienos iš daugelio atakų metu vikriausiai su kamuoliu baudos aikštelėje susitvarkė legionierius iš Tekančios saulės šalies R. Sakurai – 1:0.

Nelengvoje situacijoje atsidūrę „Riteriai” tarsis prisiminė, jog Telšiuose jiems rungtyniauti sekasi visai neblogai, ir jau pirmame kėlinyje kelis kartus pabandė atstatyti lygsvarą. Vis tik savo pastangų vaisių svečiai nuraškė antro kėlinio pradžioje, po šeimininkų pražangos savo baudos aikštelėje. E.Stočkūno smūgis buvo tikslus, bet kartu ir tapo signalu „Džiugui”. Vėl sukrutę telšiškiai turėjo pakankamai galimybių persverti rezultatą, bet pasiaukojama vilniečių gynyba ir netikslūs šeimininkų smūgiai lėmė kiek netikėtas lygiąsias.

„Neiššovė” šį kartą vienas aštresnių „Džiugo” ginklų – standartinės situacijos, o svečius derėtų pagirti už parodytą charakterį ir kovingumą – ypač turint omenyje nelengvą situaciją ir permainas „Riterių” klube apskritai.

Penktadienis, 07.03, 19:00, Alytaus miesto stadionas, 650 žiūrovų
Alytaus „Dainava”  – „Jonava” 0:1 (0:1).
Teisėjai: M. Pomeckis, V. Snarskis, V. Kazlauskas
Įvartis: J. Ulberkis 35’.

Alytuje susitiko dvi komandos, iki tol nepatyrusios pralaimėjimo. „Dainava” iki šių rungtynių pirmenybėse skynė tik pergales, „Jonava” vienintelį kartą taškus pasidalino su „Hegelmann Litauen”. Gausiai Alytaus stadione susirinkę žiūrovai, be abejo, tikėjosi, jog pergalinga serija bus pratęsta, bet jonaviškiai turėjo savo planų. Ir juos įvykdė geriau nei šeimininkai. Kaip ir laukta atkaklių rungtynių, baigtį nulėmė epizodas pirmo kėlinio pabaigoje, kai po kampinio nesuprantamu būdu visiškai laisvas atsidūręs varžovų baudos aikštelėje Jonas Ulberkis tiesiog „sušaudė” Airido Mickevičiaus ginamus vartus. Ką gi, už šią klaidą alytiškiai sumokėjo brangiai, o Eisvino Utyros auklėtiniai ir toliau žengia lentelės avangarde, nepaisant to, kad pirmenybių starte jiems teko iš tiesų nelengvi varžovai.

Alytiškiai stengėsi perlaužti rungtynių eigą, tačiau „Jonavos” gynybos mašina šįmet dirba beveik be sutrikimų. O aštriose kontratakose svečiai galėjo ir dar įmušti.

Penktadienis, 07.03, 19:00, Šiaulių miesto stadionas, 460 žiūrovų
FA „Šiauliai”  – „ Kauno „Hegelmann Litauen”  0:4 (0:2).
Teisėjai: V. Vasiliauskas, A. Stepanovas, A. Alūzas.
Įvarčiai: V. Armanavičius 18’, K. Upstas 32’, R. Lipnevičius 47’, B. Olencevičius 74’.

Tarsi uraganas į priekį metęsi  šiauliečiai jau 2-ą minutę galėjo išsiveržti į priekį. Tačiau Roko Lekiato smūgį nuo 11 m žymos puikiame šuolyje atrėmė Nemanja Bjelanas. Kauniečių vartininkas dar kelis kartus turėjo rimtai padirbėti, apgindamas savo tvirtovę. Tačiau, kaip žinome, uraganai dažniausiai netrunka ilgą tarpą, ypač žaidžiant su tokiomis patyrusiomis komandomis kaip „Hegelmann Litauen”. Nuo pirmo kėlinio vidurio svečiai pradėjo bausti šiauliečius už klaidas gynyboje, kurių, tiesa sakant, netrūko. Solidi dviejų įvarčių persvara susikrauta iki pertraukos, greitas trečiasis įvartis iš karto po jos – ir tapo aišku, kad kauniečiai trijų taškų neatiduos.„Hegelmann Litauen” kažkaip pamėgo pergales rezultatais 4:0, pravartu pažymėti kad jau ne pirmą kartą visus keturis įvarčius muša skirtingi žaidėjai. Tai liudija kauniečių atakuojančių veiksmų įvairumą, o varovams nuo tokios ekipos atakų gintis itin sudėtinga.

„Šiauliai” papuolė į duobelę – po puikaus starto, per 3 rungtynes surinktas tik taškas. Itin apmaudu, kad dvejose iš eilės rungtynėse nerealizuoti du 11 m baudiniai, galėję ženkliai pakeisti situaciją rungtynėse, o tikriausiai ir padidinti surinktų taškų kraitį.

Šeštadienis, 07.04, 16:00, Širvintų miesto stadionas, 161 žiūrovas
„Vilniaus Vytis”  – Vilniaus BFA  4:2 (2:1).
Teisėjai: Š. Tamulynas, E. Bučinskas, V. Šimkus.
Įvarčiai: M. Makutunovičius 10’, 55’ ir 58’, I. Soumah 45+1’ – L. Juodkūnaitis 26’, A. Baulin 67’.

Nežinome, ar „Vilniaus Vyčio” kapitonas Mantas Makutunovičius sekė įvykius Kėdainiuose, tačiau jis sudalyvavo savotiškame kapitonų iššūkyje. Be abejo, nei „vyčių” sirgaliai, nei treneriai nieko prieš tai neturėjo. Mantas pasižymėjo šiose rungtynėse tris kartus ir kartu su komandos draugais tvirtai nuvairavo „Vilniaus Vyčio” laivą pergalės link. Beje, Mantas turėjo dar kelias galimybes pasižymėti.

Algimanto Liubinsko auklėtiniai laimėjo jau 5-ąjį kartą iš eilės šį sezoną (6 kartą, jei pridėsime taurės turnyrą, ir 13 kartą – jei su praėjusio sezono pabaiga)  ir lieka vienintelė komanda, kol kas laimėjusi visas pirmenybių rungtynes. Tiesa, vilniečiai-  dar ne pačioje lentelės viršūnėje, o jos papėdėje.

Tuo tarpu BFA pirmųjų taškų lygoje teks dar palaukti. Visgi, gana sėkmingai LFF taurės varžybose žaidžiantys vilniečiai po truputį derina žaidimo stygas, nors lentelėje tas dar neatsispindi. Šiose rungtynėse pagaliau „prabilo” BFA puolimas, tačiau praleidus į savus vartus 4 įvarčius taškų tikėtis sunku.

Šeštadienis, 07.04, 17:00, Kaunas, FA „Kauno Žalgiris” stadionas, 120 žiūrovų
„Kauno Žalgiris” B  – Vilniaus „Žalgiris” B  2:5 (1:4).
Teisėjai: G. Mažeika, B. Kikutis, G. Eidinzonaitė.
Įvarčiai: L. Odincovas 37’ ir 67’ – G. Jarusevičius 8’, M. Mikulėnas 14’(11m), 43’ (11m) ir 62’, A. Spyčius 44’.

Dviejų žaliai/baltų komandų tarpusavio susirėmimą stebėję žiūrovai neturėjo nuobodžiauti. Apie tai byloja net sausa statistika. Rezultatyviausiose turo rungtynėse buvo įmušti 7 įvarčiai, skirti 4 baudiniai (realizuoti – 2), parodytos 8 geltonos ir 1 raudona kortelė. Tad šeštadienio pavakarę futbolo patiekalas, pateiktas Kauno publikai, buvo aštrus ir kovingas. Šeimininkai visą antrą kėlinį buvo priversti žaisti dešimtyje, ta aplinkybė gerokai sumažino jų galimybes prisivyti varžovus.

Vilnietis Meinardas Mikulėnas turėjo unikalią galimybę įmušti 3 įvarčius nuo 11 m žymos. Du Meinardo bandymai buvo sėkmingi, trečiasis – ne. Tiesa, netrukus puolėjas pasižymėjo smūgiu „iš žaidimo“, tad ko gero nelabai ir liūdėjo. Kaip ir visa svečių ekipa, iškovojusi pirmą, bet trankią pergalę šių metų pirmenybėse.

„Kauno Žalgiris B“ išlieka be taškų, gauna gan skaudžias pamokas, tačiau tuo pačiu – ir neįkainojamą patirtį ateičiai.

Šeštadienis, 07.04, 17:00, Panevėžys, Žemynos progimnazijos stadionas, 300 žiūrovų
„Panevėžys” B  – Mažeikių „Atmosfera”  0:0.
Teisėjai: R. Adžgauskas, M. Ličkus, D. Švėgžda.

Nepaisant abiejų komandų pastangų, raktų nuo varžovų vartų šį kartą nerado nei vieni, nei kiti. Panevėžiečiai aplenkė varžovus geltonų kortelių skaičiumi ir išlaikė vieno taško pranašumą prieš juos turnyro lentelėje. „Atmosfera“ renka taškus antrose rungtynėse iš eilės ir po truputį didina jų atsargas, toldama nuo lentelės dugno.