Pirmos lygos turas: užbuksavę lyderiai suteikė šansą persekiotojams © lff.lt nuotr.

„Optibet Pirma lyga“ čempionato 22-ajame ture pergales šventė beveik visi turnyro lentelės viršuje esantys klubai. Ryškų siurprizą pateikė tik Vilniaus „Riteriai“ B, savo aikštėje sustabdę Alytaus „Dainavos“ laimėjimų seriją.

Italas. „Tokios pergalės padidina pasitikėjimą ir leidžia suprasti savo galimybes“, – trynė rankomis Fabio Mazzone. 33 metų italas dar pernai stovėjo prie Alytaus „Dainavos“ vairo A lygoje, o praėjusį savaitgalį jau džiaugėsi sensacinga pergale prieš savo buvusius auklėtinius. Jo treniruojami „Riterių“ ekipos dubleriai netikėtai 3:1 patiesė „Optibet Pirmos lygos“ lyderius iš Dzūkijos.

Iki 22-ojo turo vilniečiai pagal iškovotus taškus nuo alytiškių atsilikinėjo daugiau nei dvigubai.

Nepaisant taškų prarajos, Gustas Gumbaravičius jau 12 min. pelnė pirmąjį įvartį, įpusėjus kėliniui Ebuka Onah persvarą padidino (2:0). Tačiau visas šeimininkų pastangas galėjo sugriauti karštas pietietiškas kraujas. 37 min. konflikto aikštėje metu saugas iš Sakartvelo Luka Koberidzė užsidirbo raudoną kortelę. Svečiai iškart sušvelnino rezultatą, ir atrodė, kad likusio laiko lygos lyderiams pakaks atstatyti pusiausvyrą. Vis dėlto vilniečiams labai padėjo greit po pertraukos pelnytas dar vienas įvartis – E.Onah galingai kirto galva po kampinio – 3:1.

„Buvome pasiruošę, disciplinuoti ir už tai buvome apdovanoti trimis taškais“, – džiaugėsi F.Mazzone, galantiškai palinkėjęs savo buvusiems auklėtiniams iš Alytaus sugrįžimo į A lygą.

„Riteriai“ B su 25 taškais vejasi 8-oje vietoje liekantį Panevėžio „Ekraną“, o „Dainava“ vis dar trimis taškais lenkia antroje vietoje žengiantį Kėdainių „Nevėžį“.

Gelbėjosi. Nedaug trūko, kad į lyderių dovaną kėdainiečiai būtų atsakę savo reveransu. „Nevėžiui“ neužteko pagrindinio rungtynių laiko, kad palaužtų Plungės „Babrungą“. Tiesa, kurį laiką atsilikinėję svečiai iš Žemaitijos jau tiksint paskutinėms antrojo kėlinio minutėms pasiekė išlyginamąjį įvartį (1:1). Vis dėlto per teisėjo pridėtas akimirkas gynėjas Karolis Rukuiža įgrūdo kamuolį į tinklą – 2:1.

„Prieš rungtynes perspėjau, kad „Babrungas“ – įdomi, viena aštriausių lygoje komanda. Tą įrodo virš 40 jų čempionate įmuštų įvarčių. Ir iš tiesų, pirmą kėlinį atrodėme bedančiai. Gerai, kad po pertraukos prisitaikėme prie jų taktikos ir sužaidėme jau linksmiau, – komentavo „Nevėžio“ vairininkas Darius Gvildys. – Vaikinai demonstruoja begalinį norą kovoti dėl pirmosios vietos. Tie išplėšti taškai labai prisidės prie tos kovos“.

Kėdainiečiai, skaičiuojant pagal prarastus taškus, pavijo „Dainavą“, nes turi rungtynes atsargoje.

Pagal panašų scenarijų, tik dar dramatiškesnį gelbėjosi ir Klaipėdos „Neptūnas“. Uostamiesčio vienuolikė Garliavoje 66-ąją min. atsilikinėjo 0:2, bet 79-ąją min. Ignas Paulius, o 88 min. Denisas Matihinas lyg ir pasiekė lygiąsias. Tačiau medalių siekiantiems klaipėdiečiams to nepakako – 94-ąją min. jie uždirbo 11 m baudinį, kurį realizavo Arnas Spyčius.

Suolas. „Neptūno“ pergalė 3:2 iki raudonumo įkaitino kovą dėl 3-osios pozicijos. Likus 8-iems turams ant bronzinio laiptelio įsitaisė Kauno „Be1 NFA“ vaikinai, akistatoje su Kretingos „Minija“ atsilikinėję beveik valandą, bet laimėję 2:1. Kauniečių sąskaitoje 42 taškai, bet „Neptūnas“ atsilieka vos vienu. Savo ruožtu klaipėdiečiams į nugarą su 40 taškų alsuoja „Marijampolė City“, namuose 2:1 pranokusi Mažeikių „Atmosferą“.

Kur kas mažiau šansų pasipriešinti turėjo Panevėžio „Ekranas“. Panevėžiečiai į susitikimą sostinėje su BFA atsivežė itin trumpą „suolą“ – tik du atsarginius žaidėjus, iš kurių vienas – vartininkas. Kol užteko jėgų, svečiai dar laikėsi, bet pabaigoje vilniečių persvara pasiekė triuškinamą – 4:1. „Panevėžys“ B savo stadione taip pat nesunkiai 4:2 įrodė pranašumą prieš Gargždų „Bangos“ dublerius, kurie su 15 taškų lieka lygos autsaideriais.

Dar vienas 22-ojo turo susitikimas tarp „Šiauliai“ B ir Vilniaus „Žalgiris“ B ekipų įvyks spalio 25 d., nes vilniečiai trečiadienį laikys tarptautinį egzaminą UEFA Jaunimo lygos turnyre su Slovakijos „AS Trenčin“ futbolininkais.