Planetos pirmenybių ketvirtfinalyje - Gana prieš Urugvajų © Eurofootball.lt
Ganos nacionalinė rinktinė aštuntfinalio rungtynėse po pratęsimo rezultatu 2-1 palaužė Jungtinių Amerikos Valstijų futbolininkus ir pateko į turnyro ketvirtfinalį.

Serbo Milovano Rajevaco treniruojami ganiečiai įsiveržė į priekį jau pačioje susitikimo pradžioje - 5 minutę po Ricardo Clarko klaidos aikštės viduryje dėkingoje padėtyje atsidūręs Kevinas-Prince'as Boatengas nuginklavo vartininką Timą Howardą.

Dar pirmajame kėlinyje puikiomis progomis pasižymėti nepasinaudojo tiek Asamoah Gyanas, tiek Robbie Findley, tad komandos į didžiąją pertrauką patraukė Ganos futbolininkams turint minimalų pranašumą 1-0.

Nuo antrosios mačo dalies pradžios aikštėje pasirodęs saugas Benny Feilhabers pagyvino JAV rinktinės puolimą. Po kelių nerealizuotų progų "jankiams" pavyko išlyginti rezultatą, kuomet baudos aikštelėje Clintą Dempsey neleistinai sustabdė Jonathanas Mensah, teisėjas nedvejodamas skyrė 11 metrų baudinį, kurį šaltakraujiškai realizavo Landonas Donovanas.

Per likusį pusvalandį daugiau įvarčių įmušta nebuvo, tad futbolininkams teko žaisti pratęsimą, kurio pačioje pradžioje sėkmė nusišypsojo Ganai - 93 minutę po Andre Ayew perdavimo trečiąją įvartį šiame turnyre galingu smūgiu iššokęs vienas prieš vartų sargą pelnė Gyanas.

Bobo Bradley auklėtiniai antrą kartą rezultato išlyginti nesugebėjo, tad planetos pirmenybių pirmajame ketvirtfinalyje susikaus Ganos ir Urugvajaus rinktinės.

JAV 1 - 2 Gana (po pratęsimo)
5' [0 - 1] Kevin-Prince Boateng
62' [1 - 1] Landon Donovan (iš 11 m. baudinio)
93' [1 - 2] Asamoah Gyan