Platini nori keisti perėjimo langų taisykles © Eurofootball.lt
UEFA prezidentas Michelis Platini pareiškė esąs nepatenkintas dabartine transferų sistema, todėl svarsto galimybę pateikti siūlymą ir ieškoti galimų naujų variantų.

Pagal dabar galiojančią tvarką klubai gali registruoti naujus futbolininkus nuo sezono pabaigos iki rugpjūčio 31 dienos. Be to, vadinamasis 'transferų langas' mėnesiui atsidaro ir žiemą - sandoriai galimi visą sausio mėnesį.

Sistema nurodo, kad futbolininkas to paties sezono metu negali atstovauti dviems skirtingoms komandos Čempionų lygos bei UEFA taurės turnyruose, tačiau nacionalinėms pirmenybės jokie apribojimai nėra taikomi.

"Nemanau, kad žaidėjas turi turėti teisę atstovauti dviems ekipoms tame pačiame turnyre tą patį sezoną. Manau, UEFA strategijos komitetas turi persvarstyti esamą tvarką,- kalbėjo Platini.

"Nesąmonė, kad futbolininkas įmušė įvartį vilkėdamas vienos komandos marškinėlius, o po kelių dienų tose pat pirmenybėse pasižymėjo atstovaudamas jau kitai ekipai.

"Turėtume atidžiau pažvelgti tiek į vasaros, tiek į žiemos transferų langus. Daugelyje šalių sezonai prasideda liepos pabaigoje ar rugpjūtį, o perėjimai galimi iki pat rugsėjo.

"Be to, yra dar vienas langas viduryje sezono. Turime tai atidžiai išanalizuoti",- kalbėjo UEFA galva.

Ketvirtadienį vykusiame strateginio komiteto posėdyje buvo aptarta daug klausimų. Tarp jų svarstyta ir galimybė uždrausti jaunesnių nei 18 metų futbolininkų pardavinėjimus.

UEFA nori, kad kiekvienas jaunuolis privalėtų pasirašyti pirmąją sutartį su tuo klubu, kuris jį augino bei treniravo.

"Negalime priversti žaidėjo pasirašyti sutartį su pirmuoju savo klubu, kai jis jau pilnametis,- sakė Platini.

"Bet jei tai būtų daroma sulaukus 13 ar 14 metų amžiaus, jaunuoliai galėtų būti ramūs dėl savo stabilios ateities, kol vyksta tobulėjimo procesas."

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...