Po atostogų - nauji A lygos komandų veidai (apžvalga)

Liepą klubai aktyviai ieškojo pastiprinimo Lietuvoje ir užsienyje bei registravo naujus žaidėjus, nors ne visi pasirinkti naujokai galės nerti į kovą jau šį savaitgalį - kai kurie jų debiutuos komandose tada, kai bus sutvarkyta visa būtina dokumentacija.

„Šiauliai" - Pakruojo „Kruoja". Liepos 25 dieną 19 val. Šiauliai, miesto savivaldybės stadionas. Iki šiol čempionate - 1:1, 0:1.

Skirtingos turnyro lentelės pozicijos, skirtingos atostogos. Viršutinėje turnyro lentelės pusėje esanti „Kruoja" ne tik išsaugojo visus pagrindinius žaidėjus, bet ir pridėjo puolėją iš Nigerijos Haruną Garbą.

„Šiaulius" paliko abu vartininkai Ignas Plūkas ir Edgaras Jonaitis, gynėjai Edvardas Gaurilovas ir Edvardas Pšelenskis bei stiprūs kroatai Stjepanas Babičius ir Filipas Žderičius. Juos pakeisti bus bandoma naujais legionieriais iš Moldovos, Rusijos ir Kyrgyztano, iš „Klaipėdos granito" į Šiaulius atvyko Jevgenijus Morozas.

„Kruoja" - stabili. „Šiauliai" - besikeičiantys. Tai reiškia, kad Gedemino Jarmalavičiaus treniruojamos Saulės miesto komandos laukia rimtas iššūkis vadinamajame Šiaulių apskrities derbyje.

Vilniaus „Žalgiris" - Marijampolės „Sūduva". Liepos 26 dieną 18.30 val. Vilnius, LFF stadionas. Iki šiol čempionate - 8:1, 3:0.

„Žalgiriui" atostogauti neteko - čempionai pradžioje intensyviai rengėsi UEFA čempionų lygos atrankos dvikovoms su Zagrebo „Dinamo", o vėliau žaidė su kroatų klubu. Nors įveikti aukšto tarptautinio barjero vilniečiams nepavyko, į „SMScredit.lt A lygą" jie grįš turėdami žaidėjus, sustiprinusius komandą prieš Europos kovas.

Prie „Žalgirio" prisidėjo nuomos sutarčiai pasibaigus iš Čekijos grįžę gynėjas Egidijus Vaitkūnas ir saugas Mantas Kuklys, taip pat bosnis gynėjas Semiras Kerla ir brazilas puolėjas Adi. Iš Graikijos trumpam parvykęs Pavelas Komolovas sužaidė su „Dinamo"ir tuoj pat vėl susipakavo lagaminus - ruso karjera tęsis Lenkijoje. „Žalgirį" paliko tik tie, kurie nepritapo komandoje ar nevaidino joje svarbiausių vaidmenų - saugai Andrezinho, Eivinas Zagurskas.

„Sūduva" per pertrauką laiko irgi veltui nešvaistė - marijampoliečiai sužaidė dvejas kontrolines rungtynes su Lenkijos antrojo diviziono komandomis, įsigijo baltarusį gynėją Ilją Civilko ir ispaną saugą Carlosą Martinezą. Intrigos neturėtų trūkti ir todėl, kad susigrums vietas lyderių trejete užimančios komandos, ir dėl to, kad „Sūduva" norės įrodyti, jog „Žalgiris" nėra tiek stipresnis už varžovus, kiek gali pasirodyti pažiūrėjus į tarpusavio rezultatus pirmoje sezono pusėje.   

Alytaus „Dainava" - Panevėžio „Ekranas". Liepos 27 dieną 15 val. Alytus, miesto stadionas. Iki šiol čempionate - 0:3, 0:6.

„Dainava" grįžta neatpažįstama. Dzūkų komanda nebebus paauglių būrys, iki šiol pralaimėjęs 18 iš 19 „SMScredit.lt Alygos" čempionato rungtynių bei praleidęs daugiau nei šimtą įvarčių - klubą papildė net 24 nauji futbolininkai, kurių 18 - legionieriai iš Italijos, Prancūzijos, Nigerijos, Senegalo, Rusijos, Kroatijos.

Į Vilniaus MRU persikėlus vartininkui Donatui Mikučioniui, jį turėtų pakeisti „Ekraną" palikęs Kornelijus Timofejevas, į „Dainavą" atvyko E.Gaurilovas, grįžo gynėjas Vaidotas Rutkauskas. Vienas naujųjų užsieniečių - saugas iš Nigerijos Favouras Aniekanas - prieš kelerius metus buvo pasirašęs sutartį su „Milan" ir žaidė šio klubo dublerių komandoje.

„Ekrano" situacija - priešinga. Vasarą Panevėžį masiškai paliko futbolininkai, ieškoti laimės kitur išvyko K.Timofejevas, gynėjai Rytis Pilotas, Edvinas Girdvainis, Džiugas Petrauskas, saugai Edgaras Baranauskas, Lukas Narbutas. Užkulisiuose kalbama, kad ir tai gali būti ne pabaiga. Spragas „Ekranas" bandys kamšyti vartininku Mariumi Suvaizdžiu, iš „Sūduvos" atvykusiu gynėju Pauliumi Daukša, brazilu saugu Ricardinho, galbūt dar vienu kitu naujoku, su kuriais gali būti pasirašytos sutartys, bet jėgų balansas prieš Alytaus ir Panevėžio komandų rungtynes, lyginant su pirmąja sezono dalimi, aiškiai pasikeitęs „Dainavos" naudai.

Gargždų „Banga" - „Trakai". Liepos 27 dieną 21 val. Gargždai, miesto stadionas. Iki šiol čempionate - 1:0, 2:2.

Antrąją vietą turnyro lentelėje užimantys „Trakai" per atostogas keitėsi tik kosmetiškai. Pasak komandos trenerio Edgaro Jankausko: „Mūsų tikslas - tobulinti tai, ką turime". Senąją sostinę paliko pora pirmoje sezono pusėje nerungtyniavusių futbolininkų ir vienas kitas žaidęs, bet komandoje negriežęs pirmaisiais smuikais - Nerijus Astrauskas, Darius Cibulskas. „Trakai" ieškojo krašto gynėjo ir jį rado - prie komandos prisidėjo gruzinas Nikolozas Apakidzė.

„Banga" sezoną tęs be Aleksandro Ruskicho, Artiomo Dolženkos, Miko Kuros. Juos Gargžduose pakeitė E.Zagurskas, rusas saugas Valerijus Makijevas ir ukrainietis puolėjas Arturas Sirykas. Naujuosius žaidybinius ryšius „Banga" jau turėjo progos išbandyti visavertės kovos sąlygomis - naujokai rungtyniavo Europos lygos atrankos rungtynėse su Airijos „Sligo Rovers".

Europos turnyre gargždiškiai suklupo ties pirmuoju barjeru. Tai reiškia, kad nuovargis„SMScredit.lt A lygos" čempionatui atsinaujinus „Bangos" futbolininkų kamuoti neturėtų.

„Klaipėdos granitas" - Klaipėdos „Atlantas". Liepos 28 dieną 19 val. Klaipėda, centrinis stadionas. Iki šiol čempionate - 2:2, 0:2.

„Atlantas", kitaip nei „Banga", Europoje užtruko ilgiau. Derbį su „Klaipėdos granitu" šalies vicečempionams teks žaisti po pralaimėjimo Karagandoje ketvirtadienį ir ilgos kelionės iš Kazachstano.

Revoliucinių permainų vasarą Konstantino Sarsanijos treniruojamoje komandoje neįvyko.„Atlantas" susigrąžino nuomotus žaidėjus - Luką Baranauską iš Panevėžio „Ekrano" bei„Klaipėdos granite" birželį spindėjusį Zigmantą Jesipovą. Taip pat į Klaipėdą atvyko gynėjas iš Latvijos Antonas Jemelinas.

„Klaipėdos granite" permainų procesas vyko gerokai intensyviau. Antroji uostamiesčio komanda atsisveikino ne tik su Z.Jesipovu, bet ir su patyrusiu Tomu Tamošausku, gruzinais Georgijumi Alaverdšvili ir Tamazi Čargeišvili, japonu Hayato Wakino, rumunu Robertu Vulpe, Gadži Adžijevu iš Rusijos. Komandos naujokai - iš „Žalgirio" atvykęs vartininkas Lukas Lidakevičius, iš Latvijos į tėvynę grįžęs saugas Arnas Ribokas. Taip pat „Klaipėdos granito" marškinėlius turėtų apsivilkti ir keli „Ekraną" palikę futbolininkai.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos