Remiantis faktais: Po V. Venslovaitienės pasisakymų – D. Česnauskio atkirtis

Po karjeros pabaigos Deividas Česnauskis patraukė į sporto vadybą. Jis kurį laiką dirbo Vilniaus „Žalgiryje“ su Vilma Venslovaitiene, o dabar jis prisideda prie „Panevėžio“ sėkmės bei darbuojasi būdamas futbolo agentu.

Po Vilniaus „Žalgirio“ vadovės Vilmos Venslovaitienės apsilankymo „Skrieja kamuolys“ laidoje Deividas Česnauskis nusprendė netylėti. Jis socialiniame tinkle „facebook“ faktais atsakė į pareiškimus.

„Noriu padėkoti poniai Vilmai Venslovaitienei už man skirtą dėmesį lapkričio 23 d. pasirodžiusioje tinklalaidėje „Skrieja Kamuolys“. Reaguodamas į šį pokalbį norėčiau atsakyti remiantis faktais“, – savo įrašą pradėjo buvęs futbolininkas.

Įdomiausi momentai:

Apie Gino Lettieri. V.V: G. Lettieri lūkesčiai buvo 17 500 EUR. Kai tris metus prabuvo be darbo, surado vietą Panevėžyje. Kiekvienas „time‘ingas“ turi savo niuansus ir atspalvius. Yra daug „o, bet, tačiau“ ir daug argumentų, ir daug faktų. Aš visada vadovaujuosi faktais ir tam tikra analize, statistika.

D. Česnauskis: Kai dirbau „Žalgirio“ sporto direktoriumi, pradinėje diskusijoje su treneriu G.Lettieri minėta derybinė suma buvo 18 000 EUR. Tai buvo 2019 m. gruodžio 17 d. pokalbyje paminėtas potencialus atlyginimas. Noriu pabrėžti, kad ši suma buvo ne vien vyriausiojo trenerio mėnesinis atlyginimas, bet bendra atlyginimų suma jam ir jo trenerių štabui. Vyriausiojo trenerio G.Lettieri prašoma atlyginimo pradinė suma buvo 12 000 EUR. Tai yra beveik dvigubai mažesnis mėnesinis atlyginimas nei tai, ką jis gaudavo dirbdamas Lenkijos aukščiausioje lygoje Koronos „Kielce“ klube. Šį klubą jis treniravo trejus metus ir keletą kartų buvo pripažintas geriausiu „Ekstraklasa“ mėnesio treneriu. Faktas, kad, priešingai nei minėjo p. Vilma, nutrūkus deryboms su „Žalgiriu“, treneris tris metus nebuvo bedarbis. Jis per šį laikotarpį treniravo Vokietijos trečios lygos klubą „MSV Duisburg“ ir buvo Graikijos aukščiausios lygos klubo Atėnų AEK trenerio asistentu.

Apie Gusto Jaruševičiaus situaciją. V.V: Tai to marmalo, kurį daro agentai ir suinteresuoti asmenys, aš jums pasakysiu, ką jie norėjo padaryti. Jie norėjo, kad man užkristų kibiras ir aš jį atleisčiau. O aš jam pateikiau pasiūlymą, kad prasitęstų kontraktą ir taip išsaugočiau treniruočių kompensaciją.

D. Česnauskis: Kaip buvęs profesionalus futbolininkas, kuris yra matęs futbolo „virtuvę“ iš žaidėjo pusės, o dabar matantis agento akimis, žinau, koks svarbus yra tarpusavio pasitikėjimas dirbant kartu ir siekiant geriausio įmanomo rezultato. Šioje tinklalaidėje buvo paliesta tema apie mano atstovaujamą žaidėją Gustą Jarusevičių (nuo 1:21:31), kuris į „Žalgirį“ atėjo mano dėka po ilgo ir nuoseklaus bendravimo tiek su juo, tiek su jo tėvais. Jis patikėjo manimi, kad būtent „Žalgiris“ yra ta komanda, kurioje jis toliau tobulės. Buvo pasirašyta trejų metų sutartis. Kartu su juo dirbu ir dabar. Futbole yra daug psichologinių momentų, kuomet žaidėjui reikia palaikymo, patarimų, motyvavimo, rekomendacijų. Pavyzdžiui, sezono pradžioje jis buvo traumuotas, ką ir pabrėžė p. Vilma. Du mėnesius klubui nepavyko jo išgydyti. Pasitaręs su Gustu, nusiunčiau jį pas kitą gydytoją. Po magnetinio rezonanso ir šio gydytojo išvadų pagaliau buvo rasta tikroji priežastis ir atlikta tam tikra būtina procedūra, po kurios žaidėjas jau po kelių dienų galėjo treniruotis. Po trejų metų, pasibaigus Gusto sutarčiai su klubu, p. Vilma nepasiūlė jam naujo kontrakto, likus dviem mėnesiams iki jo pabaigos. Tai reiškia, kad buvo galimybė išvengti treniruočių kompensacijos.

Apie D. Česnauskį „Žalgirio“ rūbinėje. V.V: Ir ką jis daro kitų klubų rūbinėse, tai yra blogis.

D. Česnauskis: Galiu patikinti, kad blogis konkrečiai jos rūbinėje buvau tikrai ne aš. Natūralu, kad kalbant apie Gustą, kai jis buvo išmestas į B komandą, jis jautėsi demotyvuotas. Natūralu, kad tuomet jis ir priėmė sprendimą palikti klubą. Jis tikrai nėra vienintelis jaunas, perspektyvus žaidėjas, su kuriuo taip buvo pasielgta. Kas yra blogis p. Vilmos klubo rūbinėje tikriausiai geriausiai žino ji pati, bet pyktį mano atžvilgiu suprantu, nes žmogus, kuris buvo nereikalingas „Žalgirio“ rūbinėje, atrado save „Panevėžyje“.

Savo įrašą buvęs „Žalgirio“ darbuotojas užbaigė: „Iš viso pokalbio eilinį kartą susidaro įspūdis, kad kai „Žalgiris“ laimi, laimi p. Vilma, tačiau jei tik kažkas įvyksta ne pagal planą, kalti visi kiti esantys aplink. Pradedant žaidėjais, baigiant teisėjais. Manau, kad joks žmogus niekuomet neturėtų būti aukščiau pačio klubo. P. Vilma dažnai kalba, kad „Žalgiris“ yra šeima, tačiau susidaro įspūdis, kad „šeima“ būna tik komandai laimint. Kai rezultatai suprastėja tuomet ieškoma kaltų, o ilgamečiai šeimos nariai, tokie kaip Mantas Kuklys, tampa visiškai nereikalingi.“

Pilnas Deivido Česnauskio įrašas „facebook“ socialiniame tinkle:

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

Komentuoti

Prisijungti su FB