"Porto" laimėjo Tarpkontinentinę taurę © Eurofootball.lt
Geriausia praėjusio sezono Europos komanda "Porto" puikius metus klubui užbaigė pergale rungtynėse dėl Tarpkontinentinės (Toyota) taurės, kuriose Tokijo mieste vykusiame mače (sekmadienio ryte mūsų laiku) susitiko su geriausia komanda iš Pietų Amerikos "Once Caldas".

Tradiciškai nuo 1960-ųjų varžybose dėl Tarpkontinentinės taurės susitinka Čempionų lygos (arba tiesiog Europos taurės) ir Libertadores taurės laimėtojai. 1980 m. pagrindiniu šio mini-turnyro rėmėju tapo Toyota kompanija, ir nuo tada taurė gavo tokį pavadinimą, be to pagal vienintelių rungtynių formatą mačas buvo pradėtas žaisti Tokijuje.

Per 42 rungtynes 22 kartus taurę laimėjo Pietų Amerikos atstovai, o 20 kartų Europos komandos, tačiau nuo 1980-ųjų abiejų žemynų klubai pasidalino po 12 pergalių. Ir kadangi šis 43-ias susitikimas bus paskutinis, nes taurė bus integruota į FIFA Pasaulio klubų čempionatą, tai buvo šansas išsiaiškinti, kuris žemynas buvo pajėgesnis per paskutinius 25 metus.

"Porto" (Portugalija) 0 - 0 "Once Caldas" (Kolumbija)
(8-7 po 11m. baudinių serijos)

120' Diego ("Porto") pašalintas iš aikštės

Pedro Emanuel (Porto) 8 - 7

Jau septintą minutę "Porto" įmušė įvartį, kai Derlejaus perdavimą išnaudojo B.McCarthy, tačiau jo įvartis buvo neįskaitytas dėl nuošalės. Už dešimties minučių portugalams vėl nepasisekė - L.Fabiano smūgis per varžovų vartininką pataikė į skersinį. Dar po šešių minučių Fabiano pakėlė kamuolį Derlejui, bet jis galva mušė netiksliai.

40 minutę po chaoso baudos aikštelėje "Porto" vėl nesugebėjo išsiveržti į priekį - iš pradžių Derlejus pataikė į virpstą, o bandymą pakartojęs McCarthy smūgiavo virš vartų. Tuo tarpu "Caldas" kontratakavo ir po puikios kombinacijos Viafaros smūgis skriejo pro šalį.

Antras kėlinys buvo dar labiau vienpusis, ir sužaidus valandą McCarthy tikslus smūgis vėl buvo neįskaitytas dėl nuošalės. Pietų afrikiečiui fortūna vėl atsuko nugarą 66 minutę, nes jo smūgis iš 23 metrų atšoko nuo skersinio.

Pagrindinio laiko pabaigoje V.Baia baudos aikštelėje pargriovė De Nigrį, bet teisėjas nesiryžo skirti 11 metrų baudinio į portugalų vartus. Kitoje aikštės pusėje Ricardo Costa galėjo išplėšti pergalę, tačiau jo smūgį galva puikiai atmušė Kolumbijos komandos vartininkas Henao.

Per pratęsimą abi ekipos pavojingesnių progų nesukūrė, o Baia patyrė traumą ir jį "Porto" vartuose pakeitė atsarginis vartininkas Nuno. Rezultatui nepasikeitus antrus metus iš eilės Tarpkontinentinės taurės laimėtojas išaiškėjo 11 metrų baudinių serijoje.

Pirmą tikslų smūgį atliko Vanegas, o antrąjį baudinį įmušęs Diego užsidirbo antrą geltoną kortelę už tyčiojimąsi iš vartininko. Tada komandos apsikeitė dviem tiksliais baudiniais, ir De Nigris išvedė "Once Caldas" į priekį skirtumu 4-3. Nuo žymos smūgiavęs Maniche'as pataikė į skersinį, ir kolumbiečiai galėjo išplėšti pergalę, bet panašus likimas ištiko J.Fabbrą - jis pataikė į virpstą.

Penktajį "Porto" smūgį tiksliai atliko McCarthy, ir rezultatas vėl tapo lygus. Toliau sekė šeši tikslūs baudiniai, o J.Garciai nepataikius į vartus pergalingą smūgį atliko P.Emanuelis. "Porto" klubas antrą ir paskutinį kartą laimėjo Tarpkontinentinę taurę, kurią anksčiau buvo iškovojęs 1987 metais.