Portugalai įveikė Iraną ir pateko į kitą etapą © Eurofootball.lt
Antrąją pergalę iš eilės turnyre iškovojo ir vietą kitame etape užsitikrino Portugalijos rinktinė, D grupės antrojo turo varžybose 2-0 įveikusi Iraną. Abu įvarčius nugalėtojai pelnė per paskutinįjį varžybų pusvalandį.

Portugalija 2 - 0 Iranas
63' [1 - 0] Deco
79' [2 - 0] Cristiano Ronaldo (11 m.)

Portugalija: Ricardo, Miguel, F.Meira, R.Carvalho, N.Valente, Costinha, Maniche (67' Petit), L.Figo (88' Simao), Deco (80' Tiago), C.Ronaldo, P.Pauleta.

Iranas: E.Mirzapour, H.Kaebi, R.Rezaei, Y.Golmohammadi (88' S.Bakhtiarizadeh), J.Nekounam, M.Nosrati, M.Mahdavikia, A.Teymourian, M.Madanchi (67' R.P.Khatibi), Ali Karimi (65' F.Zandi), V.Hashemian.

Nuo pat mačo pradžios ilgiau kamuolį kontroliavę portugalai pirmąjį pavojų prie Irano vartų sukūrė sužaidus kiek daugiau nei dešimt minučių – gavęs kamuolį baudos aikštelėje Deco stipriai ir tiksliai smūgiavo į vartus, bet sėkmingai sužaidęs vartininkas atmušė Deco smūgį. Dar po kelių minučių sekė stiprus Maniche smūgis iš toli, tačiau kamuolys nuskriejo virš vartų.

Sužaidus apie pusvalandį pavojingą ataką surengė Iranas, kurios smaigalyje atsidūręs Andranikas Teymourianas pataikė į virpstą. Kaip ten bebūtų, šiek tiek pavėlavęs teisėjas užfiksavo žaidėjo nuošalę.

Portugalai toliau siekė įvarčio, bet pralaužti Irano gynybos vis nepavykdavo – po Luišo Figo pakelto kampinio Cristiano Ronaldo pavojingai smūgiavo galva, tačiau Irano gynėjas Hosseinas Kaabi išmušė kamuolį nuo vartų linijos.

Po kelių minučių H.Kaabi vėl buvo įvykių centre – kovodamas dėl kamuolio gynėjas su butsu pataikė portugalui L.Figo į veidą. Teisėjas tyčinės pražangos neįžvelgė ir H.Kaabi geltonos kortelės neišvydo.

Pačioje pirmosios rungtynių dalies pabaigoje grėsmę varžovų vartams sukėlė Miguelis, kurio iš baudos aikštelės krašto smūgiuotas kamuolys atsimušė į vartininką ir prariedėjo greta virpsto. Pirmąjį kėlinį komandos taip ir baigė – be įvarčių.

Sužaidus apie dvidešimt minučių antrajame kėlinyje portugalai pagaliau pasiekė tikslą ir išsiveržė į priekį – L.Figo parideno kamuolį į aikštės vidurį, o Deco puikiu smūgiu iš baudos aikštelės prieigų, nestabdydamas kamuolio, pasiuntė jį į tinklą.

Iranas nenorėjo lengvai pasiduoti ir sukūrė kelias pavojingas atakas, po vienos iš jų pavojingai galva smūgiavo Mehdi Mahdavikia, bet jo smūgį atlaikė ne itin daug darbo šiame mače turėjęs portugalas Ricardo.

Savo persvarą portugalai įtvirtino 79-ąją minutę poto, kai L.Figo buvo nugriautas baudos aikštelėje ir teisėjas skyrė vienuolikos metrų baudinį. C.Ronaldo sėkmingai jį realizavo, pasiųsdamas kamuolį į dešinijį vartų kampą.

P.Pauleta galėjo visiškai "pribaigti" varžovus, bet paskutiniąją mačo minutę nesugebėjo išnaudoti geros progos. Taigi mačas baigėsi 2-0, portugalai užsitikrino vietą kitame etape, tuo tarpu Iranas prasimušti į kitą etapą jau nebeturi jokių šansų.