Prasideda pagrindinis Čempionų lygos turnyras (2 dalis) © Eurofootball.lt
Didžiausiems nacionaliniams čempionatams Europoje po truputį startuojant į Senojo žemyno futbolo stadionus grįžta ir aukščiausio lygio stipriausių klubų kovos – antradienį prasideda 2006/07 metų sezono UEFA Čempionų lygos grupių turnyras, kuriame dėl kelialapių į atkrintamąsias varžybas ir vėliau į Atėnus, kur kitais metais vyks finalas ir paaiškės nugalėtojas, kaip ir įprasta, aštuoniose grupėse kausis 32 komandos.

Praėjusį sezoną finale "Barcelona" įrodė savo pranašumą prieš "Arsenal" ir antrą kartą klubo istorijoje triumfavo Europos čempionų taurės varžybose, tačiau nepaisant to, kad Katalonijos klubas vėl bus prie favoritų, istorija rodo, kad apginti savo titulą yra gerokai sunkiau nei jį iškovoti, ir to niekam nepavyko padaryti jau 17 metų.

Būtent toks pat skaičius (17) komandų šiemet grupių varžybose žais antrus metus iš eilės – iš nuolatinių dalyvių trūks tik Turino "Juventus", taip pat eks-čempiono Amsterdamo "Ajax", o "Kobenhavn" ir "Levski" rungtyniaus pirmą kartą.

Jau pirmajame turnyro žingsnyje burtai suporavo nemažai Europos grandų ir lėmė tai, kad galėsime pamatyti ne vieną vaizduotę kaitinančią dvikovą. EuroFootball.lt pabandys trumpai apžvelgti kiekvieną Čempionų lygos grupę, pradedant nuo antradienį rungtyniausiančių E, F, G ir H.

E grupė

Madrido "Real" (Ispanija)
"Lyon" (Prancūzija)
Bukarešto "Steaua" (Rumunija)
Kijevo "Dinamo" (Ukraina)

Tvarkaraštis

"Dinamo" - "Steaua"
"Lyon" - "Real"

"Real" - "Dinamo"
"Steaua" - "Lyon"

"Steaua" - "Real"
"Dinamo" - "Lyon"

"Real" - "Steaua"
"Lyon" - "Dinamo"

"Steaua" - "Dinamo"
"Real" - "Lyon"

"Dinamo" - "Real"
"Lyon" - "Steaua"

Šiemet Čempionų lygos turnyras įgavo naują atspalvį – jame šiemet dalyvauja net šešios ekipos iš Rytų Europos, ir dvi iš jų susitiks tarpusavyje E grupėje. Greičiausiai joms teks kautis tik dėl trečiosios vietos ir galimybės tęsti sezoną Europoje žaidžiant UEFA Taurėje, o dėl grupės nugalėtojo vietos antrus metus iš eilės susikaus ilgametis Prancūzijos čempionas "Lyon" ir pastaraisiais metais nesėkmių kamuojamas Ispanijos milžinas Madrido "Real".

Praėjusiais metais abu klubai ne itin sunkiai įveikė savo varžovus grupėje, bet mūšyje dėl pirmosios vietos laimėjo triuškinančią pergalę namuose iškovojęs "Lyon". Tiesa, šiemet "Real" nemažai pasikeitė, ir ypatingai pastiprino gynybines pozicijas – iš "Juventus" atvyko atraminis saugas Emersonas ir gynėjas Fabio Cannavaro, o iš to pačio "Lyon" Karališkajam klubui pavyko prisivilioti saugą Mahammadou Diarra, kas ne tik sustiprino "Real", bet ir privertė susilpnėti varžovą, be to Madrido ekipoje taip pat žais paprastai progų nešvaistantis puolėjas Ruudas van Nistelrooy.

Tačiau naujai atrodančiai Ispanijos sostinės ekipai dar teks susižaisti, o "Lyon" komandai tai jau yra viena stiprybių, ir Gerardo Houllier auklėtiniai jau praėjusiais metais netekę vieno savo lyderių Michaelio Essieno jau įrodė, kad gali atrasti naujų talentų ir kompensuoti išvykusių žaidėjų praradimą. Taigi kova tikrai įdomi, bet jeigu nei vieniems nei kitiems nepavyks įrodyti rimtesnio pranašumo, nemažai gali lemti ir tai, kaip favoritams seksis žaisti prieš likusias dvi komandas svečiuose. Šiuo požiūriu labiausiai nepasisekė "Real", kuriam teks gruodžio mėnesį vykti į žvarbų Kijevą ir žaisti prieš "Dinamo", tuo tarpu "Lyon" su išvykomis į Ukrainą ir Rumuniją galės susitvarkyti jau antrame ir trečiame ture.

F grupė

"Man Utd" (Anglija)
Glazgo "Celtic" (Škotija)
Lisabonos "Benfica" (Portugalija)
"Kobenhavn" (Danija)

Tvarkaraštis

"Man Utd" - "Celtic"
"Kobenhavn" - "Benfica"

"Benfica" - "Man Utd"
"Celtic" - "Kobenhavn"

"Celtic" - "Benfica"
"Man Utd" - "Kobenhavn"

"Benfica" - "Celtic"
"Kobenhavn" - "Man Utd"

"Celtic" - "Man Utd"
"Benfica" - "Kobenhavn"

"Man Utd" - "Benfica"
"Kobenhavn" - "Celtic"

Ši grupė labiausiai domins Didžiąją Britaniją, nes joje rungtyniaus du klubai iš šios Jungtinės Karalystės – tai vienas Anglijos grandų "Man Utd" ir Škotijos čempionas Glazgo "Celtic". Tačiau juos sieja ne tik geografinė padėtis ir geri santykiai, dėl kurių komandos vasarą jau susitiko draugiškose rungtynėse, bet ir apmaudžios nesėkmės turnyre praėjusiais metais.

Keistoje grupėje "Man Utd" praėjusį sezoną įmušė vos tris įvarčius ir iškovojęs tik vieną pergalę turėjo po ilgokos pertraukos atsisveikinti su Čempionų lyga jau po pirmojo etapo, o gerai su kitoje barikadų pusėje būsiančiu Seru Aleksu Fergusonu pažįstamas buvęs "Man Utd" žaidėjas ir dabartinis "Celtic" treneris Gordonas Strachanas sieks ištrinti iš atminties gėdingą pralaimėjimą Bratislavos "Artmedia" klubui kvalifikacinės varžybose.

Nors iš puikiai Anglijos "Premier" lygos sezoną pradėjusio "Man Utd" bus tikimasi tik pirmosios vietos grupėje ir užtikrinto žaidimo, ekipai teks stengtis nenuvertinti varžovų ir nekartoti praėjusių metų klaidų, kai Anglijos klubą iš tolimesnių kovų eliminavo būtent pralaimėjimas Lisabonoje prieš "Benfica". Visgi pastarojoje komandoje įvyko nemažai pasikeitimų ir sunku tikėtis, kad portugalams pavyks pakartoti 2005/06 metų sezone pateiktas staigmenas, tad veikiausiai jiems dėl antrosios vietos teks kautis su "Celtic". Ketvirtas grupės klubas "Kobenhavn", kuris atrankos varžybose privertė pasiduoti "Ajax", atrodo labiausiai nenuspėjamas, bet tuo pačiu visiškai neturi patirties tokio lygio varžybose ir neturėtų sugebėti rimčiau pasipriešinti nuolatiniams turnyro dalyviams.

G grupė

Londono "Arsenal" (Anglija)
"Porto" (Portugalija)
Maskvos "CSKA" (Rusija)
"Hamburger" (Vokietija)

Tvarkaraštis

"Porto" - "CSKA"
"Hamburger" - "Arsenal"

"CSKA" - "Hamburger"
"Arsenal" - "Porto"

"CSKA" - "Arsenal"
"Porto" - "Hamburger"

"Arsenal" - "CSKA"
"Hamburger" - "Porto"

"CSKA" - "Porto"
"Arsenal" - "Hamburger"

"Porto" - "Arsenal"
"Hamburger" - "CSKA"

Praėjusio sezono finalininkas Londono "Arsenal" pateko į vieną iš lygiausių grupių, kurioje nurašyti greičiausiai negalima nieko, nes kiekviena ekipa gali realiai siekti žengti tolyn. Favoritas "Arsenal" tarpsezonyje neteko veteranų R.Pireso, D.Bergkampo, taip pat Ashley Cole‘o bei Jose Reyeso, ir nors juos pakeitė tokiais talentingais jaunais žaidėjais kaip Tomašu Rosicky, Julio Baptista ar Čempionų lygos kovose jau užgrūdintu Williamu Gallas, Arsene‘o Wengero treniruojama ekipa palikusi tikra tvirtove buvusį "Highbury" nesugebėjo pritapti prie naujojo "Emirates" stadiono ir kol kas prastokai pradėjo sezoną.

Tą patį galima pasakyti ir apie "Hamburger", kuris turi nemažų ambicijų ir ant popieriaus atrodo antras pagal stiprumą grupėje, bet yra kamuojamas traumų ir po trejų rungtynių Bundesligos pirmenybėse dar nėra iškovojęs nei vienos pergalės. Problemų taip pat yra "Porto" klube, kuris prieš pat sezono pradžią atsisveikino su treneriu Co Adriaanse, ir kaip savo pagrindinį ginklą gali įvardinti dalyvavimo Čempionų lygoje patirtį. Tuo tarpu pagal galimybes patekti į kitą etapą prasčiausiai vertinamo Maskvos "CSKA" pranašumas bus jau įpusėjęs Rusijos čempionato sezonas ir namų sienos šaltą Rusijos žiemą, kuri daugiausiai problemų sukels lapkričio pabaigoje išvykoje žaisiančiam "Porto".

H grupė

"Milan" (Italija)
"Lille" (Prancūzija)
Atėnų "AEK" (Graikija)
Briuselio "Anderlecht" (Belgija)

Tvarkaraštis

"Anderlecht" - "Lille"
"Milan" - "AEK"

"AEK" - "Anderlecht"
"Lille" - "Milan"

"Lille" - "AEK"
"Anderlecht" - "Milan"

"AEK" - "Lille"
"Milan" - "Anderlecht"

"Lille" - "Anderlecht"
"AEK" - "Milan"

"Anderlecht" - "AEK"
"Milan" - "Lille"

Atrodo, jog šį sezoną "Milan" klubą lydi sėkmė – į skandalą įtraukta komanda iš pradžių buvo netekusi teisės žaisti Čempionų lygoje, bet vėliau tokią galimybę atgavo ir įveikusi Belgrado "Crvena Zvezda" barjerą kvalifikacinėse varžybose atsidūrė grupių etape, Jame fortūna iš pirmo žvilgsnio vėl nusišypsojo, nes bene pastoviausiai iš visų galingųjų Europos klubų turnyre žaidžianti ir tris kartus per pastaruosius ketverius metus bent jau pusfinalį pasiekusi Italijos ekipa neturės grėsmingiau atrodančių varžovų.

"Milan" oponentais bus tik šiaip ne taip ilgiausią nesėkmių seriją Čempionų lygoje praėjusį sezoną nutraukęs Briuselio "Anderlecht", nerezultatyviausiai grupėse žaidęs negarsus "Lille" ir toli gražu prie favoritų nepriskiriamas Atėnų "AEK". Sunku tikėtis, kad Milano klubas nepaisant savo lyderio Andrejaus Ševčenkos netekties sugebėtų suklupti tokioje grupėje ir negalėtų toliau tęsti kovų dėl kelialapio į finalą Atėnuose, kur 1994 metais jau triumfavo tapęs lygos nugalėtoju, tad labiau intriguojantis klausimas būtų dėl antrosios pozicijos grupėje.

Pagrindiniu pretendentu reikėtų laikyti "Lille" komandą – nors jai praėjusį sezoną pavyko įmušti tik kartą, Prancūzijos klubas savo grupėje aplenkė "Man Utd" ir buvo arti patekimo į kitą etapą, o šiemet sėkmingai pradėjo "Ligue 1" čempionatą ir jame demonstruoja gerą žaidimą. Prastesnės atrodo aštuntą kartą turnyre dalyvaujančio "Anderlecht" galimybės, nes belgai dažniausiai būdavo prie autsaiderių ir vasarą dar turėjo atsisveikinti su savo jaunuoju talentu Vincentu Kompany, o Atėnų "AEK" pagrindiniame turnyre dar nėra iškovojęs nei vienos pergalės ir pasižymėjo tik tuo, kad net 10 rungtynių iš 18 sužaidė lygiosiomis.

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...