"Premier" lyga - galingasis "Arsenal" suklupo Mančesteryje © Eurofootball.lt
Sekmadienį Anglijos "Premier" lygoje sužaisti likę penki 33-ojo turo susitikimai. Po jų situacija turnyrinės lentelės viršuje praktiškai nepasikeitė - Londono "Chelsea", "Man Utd" ir "Liverpool" iškovojo pergales, tik suklupęs Londono "Arsenal" komplikavo savo situaciją kovoje dėl ketvirtosios vietos.

Centrinėje turo dvikovoje "Man Utd" namie 2-0 įveikė Europos užkariavimą tęsiantį "Arsenal" klubą. Mačą pilnutėliame "Old Trafford" stadione komandos pradėjo aktyviai, tačiau grėsmingų situacijų sukūrė mažai. Kiek vėliau progas pasižymėti turėjo Cristiano Ronaldo, Robinas van Persie ir Wayne`as Rooney, bet patikimai žaidė abiejų ekipų vartininkai, kuriems per pirmąsias 45 minutes kamuolio iš vartų tinklo traukti nereikėjo - žaidėjai ilsėtis išėjo rezultatui esant 0-0.

Antrajame kėlinyje šeimininkai įrodė savo pranašumą - 54 minutę po stipraus ir itin tikslaus Mikaelio Silvestro perdavimo iš krašto ramiai kamuolį susistabdęs W.Rooney stipriu smūgiu iš arti nuginklavo bejėgį Jensą Lehmaną. Nors "Kanonieriai" perėmė iniciatyvą, pavojingų situacijų prie šeimininkų vartų buvo mažai ir "Man Utd" tuo pasinaudojo - kontratakos metu W.Rooney dešiniajame krašte susitvarkė su gynėju ir perdavė kamuolį Ji-Sung Parkui ir šis be vargo iš kelių metrų pelnė antrą įvartį, užtvirtinusį pergalę.

Po šios pergalės "Man Utd" išsaugojo penkių taškų pranašumą prieš trečioje vietoje esantį ir vieneriomis rungtynėmis daugiau žaidusį "Liverpool" klubą. Tuo tarpu "Arsenal" liko šeštoje vietoje ir nuo maču daugiau žaidusio "Blackburn" atsilieka vienu tašku, o "Tottenham" - jau penkiais.

Ne lengva diena buvo lyderiui "Chelsea" - čempionų titulą ginantis sostinės klubas 4-1 sutriuškino "West Ham", nors pastarieji nuo 10 minutės pirmavo, o nuo 16-os turėjo vieno žaidėjo pranašumą, kai iš aikštės už grubią pražangą buvo išvytas retai rungtyniaujantis portugalas Maniche`as. "Stamford Bridge" stadiono šeimininkai po šio nokdauno atsigavo greitai - 29 minutę įvartį pelnė Didier Drogba, o dar po dviejų pasižymėjo Hernanas Crespo ir viskas stojo į "savas" vėžes. Antrame kėlinyje pakiliai rungtyniavę londoniečiai pelnė dar du įvarčius ir iškovojo jau 26-ąją pergalę šiame sezone.

Penktą pergalę iš eilės, nepaisant nerealizuoto Steveno Gerrardo 11 metrų baudinio, iškovojo ir "Liverpool" - Rafaelio Benitezo auklėtiniai namie 1-0 palaužė ketvirtą kartą per tiek pat mačų suklupusį "Bolton" klubą. Vienintelį įvartį nugalėtojams pelnė 31 gimtadienį švenčiantis sirgalių numylėtinis Robbie Fowleris.

Sekmadienio rezultatai:

"%c00049" 0 - 0 "%c00194"

"%c00042" 4 - 1 "%c00248"
10` [0 - 1] J. Collins
29` [1 - 1] D. Drogba
31` [2 - 1] H. Crespo
54` [3 - 1] J. Terry
69` [4 - 1] W. Gallas

16` iš aikštės pašalintas Maniche ("Chelsea")

"%c00045" 1 - 0 "%c00050"
45` [1 - 0] R. Fowler

"%c00053" 1 - 2 "%c00046"
29` [0 - 1] G. Boateng (į savo vartus)
44` [0 - 2] S. Ameobi
79` [1 - 2] G. Boateng

"%c00040" 2 - 0 "%c00041"
54` [1 - 0] W.Rooney
78` [2 - 0] J.S.Park