"Premier" lygoje - didžiųjų klubų pergalės © Eurofootball.lt
Antradienį vėlai vakare sužaistos trejos Anglijos "Premier" lygos XXVIII turo rungtynės.

Pergales iškovojo visi favoritai - "Liverpool" namie palaužė "Sunderland", o Londono klubai - "Chelsea" ir "Arsenal" - varžovų aikštėse atitinkamai įveikė "Portsmouth" ir "West Bromwich".

Nesunkiai tris taškus iškovojo "Liverpool" vienuolikė, savų žiūrovų akivaizdoje 2-0 nugalėjusi "Sunderland" bei sumažinusi atsilikimą nuo lyderio "Man Utd" iki keturių taškų. Tiesa, 'raudonieji velniai' turi net dvi rungtynes atsargoje.

Pirmajame kėlinyje Rafaelio Benitezo auklėtiniai turėjo iniciatyvą ir teritorinį pranašumą, tačiau geriausią progą vėjais paleido "Sunderland" puolėjas Kenwyne'as Jonesas - iššokęs vienas prieš vartininką Pepe Reiną Trinidado ir Tobago rinktinės narys tesugebėjo silpnai paridenti kamuolį, nesukeldamas didesnių sunkumų ispanui.

Kitoje aikštės pusėje Martinas Fulopas atrėmė Alberto Rieros smūgį, o varžovų gynybą šeimininkai galiausiai pralaužė 52 minutę, kai po perdavimo iš krašto Stevenas Gerrardas galva atmetė kamuolį Davidui N'Gogui, o šis iš kelių metrų pasiuntė jį į tinklą. Tai buvo pirmasis prancūzo įvartis "Premier" lygoje.

65 minutę persvarą padvigubino Yossi Benayounas, po vartininko Martino Fulopo klaidos ramiai pelnęs trečią įvartį šį sezoną.

Tiek pat taškų kiek ir "Liverpool" turi surinkęs Londono "Chelsea" klubas. Guuso Hiddinko auklėtiniai iškovojo ketvirtą pergalę iš eilės tokiu pat rezultatu 1-0, šį kartą išvykoje palauždami "Portsmouth".

Vienintelį įvartį 79 minutę po Jose Bosingwos perdavimo iš krašto pelnė Didier Drogba.

Kiek anksčiau puolėjui pritrūko kelių centimetrų, kad pasiektų Ashley Cole'o perduotą kamuolį, o Londono komandos vartininkui Petrui Cechui teko atremti pavojingus Seano Daviso ir Davido Nugento smūgius.

Ilgai lauktą įvartį pagaliau pasiekė "Arsenal" ekipa, 3-1 nugalėjusi paskutinėje vietoje žengiančią "West Bromwich" komandą. Įdomu tai, kad Arsene'o Wengero auklėtiniai šį vakarą įmušė pirmuosius įvarčius po keturių iš eilės sausų nacionalinių pirmenybių mačų.

Svečiai į priekį išsiveržė sužaidus vos keturias minutes, kai į po reido į baudos aikštelę vartininką Scottą Carsoną nuginklavo Nicklasas Bendtneris, bet jau po kelių akimirkų baudos smūgiu pažeme pro kiaurą gyvatvorę pusiausvyrą atstatė Chrisas Bruntas.

Nepaisant to, bene visas galimas problemas "Arsenal" išsprendė dar iki didžiosios pertraukos. 38 minutę po Andrejaus Aršavino perdavimo galva kamuolį į tinklą pasiuntė Kolo Toure, o prieš pat kėlinio pabaigą iš aštraus kampo trečią komandos įvartį pelnė Bendtneris.

Antroje rungtynių dalyje 'kanonieriai' ne kartą galėjo padidinti pranašumą, bet iš pradžių Aršavino bandymą atrėmė vartų sargas, o dar kiek vėliau rusui pritrūko tikslumo.

Arti trečio įvarčio ir vadinamojo 'hattrick'o' buvo ir Bendtneris, sudrebinęs vartų virpstą, o kitoje aikštės pusėje Roberto Korano smūgį iš toli atrėmė Manuelis Almunia.

Po šios pergalės "Arsenal" lieka penktoje vietoje, o nuo artimiausio varžovo Birmingemo "Aston Villa" klubo, kuris yra sužaidęs rungtynėmis mažiau, atsilieka trimis taškais.

"Portsmouth" 0 - 1 Londono "Chelsea"
79' [0 - 1] Didier Drogba

"West Bromwich" 1 - 3 Londono "Arsenal"
4' [0 - 1] Nicklas Bendtner
7' [1 - 1] Chris Brunt
38' [1 - 2] Kolo Toure
44' [1 - 3] Nicklas Bendtner

"Liverpool" 2 - 0 "Sunderland"
52' [1 - 0] David N'Gog
65' [2 - 0] Yossi Benayoun