"Premier" lygoje - favoritų pergalės ir įspūdingas trileris Londone © Eurofootball.lt
Trečiadienį Anglijos "Premier" lygoje sužaistos devynerios X turo rungtynės.

Aštuntą pergalę šį sezoną iškovojo pirmenybių lyderis "Liverpool", savo aikštėje šiaip ne taip palaužęs vidutiniokę "Portsmouth" ekipą rezultatu 1-0.

Šeimininkai dominavo nuo pat dvikovos pradžios ir sužaidus 9 minutes turėjo puikią galimybę įsiveržti į priekį, tačiau Dirko Kuyto smūgį atrėmė ir kamuolį į virpstą nukreipė vartininkas Davidas Jamesas.

Dar po kelių akimirkų savo progos neišnaudojo retai pagrindinėje sudėtyje pasirodantis saugas Lucasas Leiva, kuris būdamas visiškai laisvas galva mušė virš vartų.

"Portsmouth" į tai atsakė Bouba Diopo bandymu galva iš penkių metrų, tačiau po Seano Daviso perdavimo smūgiavęs saugas pataikė tiesiai į vartų sargą Pepe Reiną, nors turėjo išties gerą galimybę išvesti svečius į priekį.

'Raudonieji' ir toliau turėjo iniciatyvą, bet jiems sunkiai sekėsi pralaužti sutankintą bei darniai dirbusią Portsmuto komandos gynybą. Po didžiosios pertraukos laimę iš toli pabandė "Liverpool" gynėjas Alvaro Arbeloa bei saugas Stevenas Gerrardas, tačiau visi mėginimai atsimušdavo į sieną.

Netrukus pavojingai galva mušė Kuytas, o Yossi Benayounui, iššokusiam vienam prieš vartininką, paskutinę akimirką smūgiuoti sutrukdė gynėjas Sylvainas Distinas.

Visgi 75 minutę, stadione susirinkusių žiūrovų džiaugsmui, krito vienintelis įvartis - po kampinio Bouba Diopas kvailai sužaidė ranka, o teisėjo skirtą 11 metrų baudinį realizavo Gerrardas, pasiuntęs kamuolį į patį vartų kampą.

Nesunkiai tris taškus taip pat savo aikštėje iškovojo šalies čempionas "Man Utd", 2-0 palaužęs Londono "West Ham".

Šeimininkų pranašumas nuo pat pradžių nekėlė abejonių, o ir pirmojo įvarčio ilgai laukti nereikėjo - jau 13-ąją minutę Nani perdavė kamuolį Cristiano Ronaldo, kuris iš 10 metrų nuginklavo Robertą Greeną.

Mančesterio vienuolikė ir toliau atakavo, kurdama progą po progos, ir 30 minutę krito antrasis įvartis - po Dimitaro Berbatovo perdavimo antrąkart pasižymėjo Ronaldo.

Nors antrajame kėlinyje "West Ham" mėgino sušvelninti skirtumą ir pakovoti bent dėl lygiųjų, visos jų pastangos buvo bevaisės ir čempionai šventė nesunkią pergalę.

Įspūdingas lygiąsias Londono derbyje iškovojo absoliutus autsaideris "Tottenham" klubas, išvykoje su "Arsenal" sužaidęs 4-4.

Svečiai jau 13-ąją minutę pirmavo, kai nepakartojamu smūgiu iš 35 metrų vilčių vartininkui Manueliui Almuniai nepaliko sezono pradžioje dėl prastos sportinės formos kritikuotas krašto saugas Davidas Bentley.

Tiesa, po šio epizodo "Arsenal" perėmė iniciatyvą ir 37 minutę gynėjas Mikaelis Silvestre'as, pasinaudojęs neapdairiai vartus palikusio vartininko Heurelho Gomeso klaida, galva atstatė pusiausvyrą.

Ir tai nebuvo pabaiga - 46 minutę taipogi galva pasižymėjo Williamas Gallas, o 64 minutę "Arsenal" pirmavo 3-1, kai iš kelių metrų kamuolį į tinklą įspyrė Emmanuelis Adebayoras.

Nors 67 minutę "Tottenham" ekipai viltį grąžino Darrenas Bentas, Almunią nuginklavęs šiam nesėkmingai atrėmus Tomo Huddlestone'o smūgį, jau po kelių akimirkų pergalę, atrodytu, įtvirtino grubia Alano Huttono klaida pasinaudojęs šeimininkų puolėjas Robinas van Persie.

Tačiau pergalę Arsene'o Wengero komandai švęsti buvo anksti. 89 minutę po puikaus individualaus reido suktu smūgiu Almunią dar kartą kamuolį iš tinklo privertė traukti Jermaine'as Jenasas, o prieš pat finalinį teisėjo švilpuką Luka Modričius galingu smūgiu iš toli sudrebino virpstą, tačiau pirmasis prie kamuolio prišokęs Aaronas Lennonas išlyginamuoju įvarčiu išplėšė dramatišką tašką Harry Redknappo vadovaujamai ekipai.

Birmingemo "Aston Villa" 3 - 2 "Blackburn"
30' [0 - 1] Stephen Warnock
45' [1 - 1] Luke Young
65' [2 - 1] Gareth Barry
87' [3 - 1] Gabriel Agbonlahor
90' [3 - 2] Brett Emerton

Londono "Fulham" 2 - 0 "Wigan"
11' [1 - 0] Andrew Johnson
60' [2 - 0] Andrew Johnson

"Hull" 0 - 3 Londono "Chelsea"
3' [0 - 1] Frank Lampard
50' [0 - 2] Nicolas Anelka
75' [0 - 3] Florent Malouda

"Stoke" 1 - 0 "Sunderland"
73' [1 - 0] Ricardo Fuller

Londono "Arsenal" 4 - 4 Londono "Tottenham"
13' [0 - 1] David Bentley
37' [1 - 1] Mikael Silvestre
46' [2 - 1] William Gallas
65' [3 - 1] Emmanuel Adebayor
67' [3 - 2] Darren Bent
68' [4 - 2] Robin van Persie
89' [4 - 3] Jermaine Jenas
90' [4 - 4] Aaron Lennon

"Bolton" 0 - 1 Liverpulio "Everton"
90' [0 - 1] Marouane Fellaini

"Liverpool" 1 - 0 "Portsmouth"
76' [1 - 0] Steven Gerrard (iš 11 metrų baudinio)

"Man Utd" 2 - 0 Londono "West Ham"
14' [1 - 0] Cristiano Ronaldo
30' [2 - 0] Cristiano Ronaldo

"Middlesbrough" 2 - 0 "Man City"
53' [1 - 0] Alfonso Alves (iš 11 metrų baudinio)
90' [2 - 0] Gary O'Neil