"Premier" lygoje - įspūdinga "Tottenham" pergalė ir "Man Utd" nesėkmė © Eurofootball.lt
Šeštadienį Anglijos "Premier" lygoje sužaistos aštuonerios 20-ojo turo rungtynės. Netikėtą nesėkmę svečiuose prieš "West Ham" po neišnaudoto 11 metrų baudinio ir praleistų dviejų įvarčių mačo pabaigoje patyrė čempionato lyderis "Man Utd", tris taškus savo aikštėje išplėšė ir prie lyderių priartėjo "Chelsea", neįtikėtinoje dvikovoje "Tottenham" privertė pasiduoti "Reading", svarbias pergales pasiekė apatinėje lentelės pusėje besikapstantys "Sunderland" ir "Middlesbrough", prie pirmojo šešeto prisiartino nugalėjusi "Aston Villa", "Arsenal" įtikinamai nugalėjo "Everton", o vienas susitikimas baigėsi lygiosiomis.

Staigmeną pateikė Alano Curbihsley treniruojamas Londono „West Ham“ klubas, kuris praėjusį sezoną buvo įveikęs dabartinį Anglijos čempioną „Man Utd“, pakartojo savo sėkmę ir įveikė Sero Alekso Fergusono vadovaujamą ekipą rezultatu 2-1.

Mačą aktyviau pradėjo aikštės šeimininkai, ir jų ekipos gynėjas iš Australijos Lucasas Neillas smūgiavo šalia vartų. Vėliau po puolėjo Carltono Cole`o perdavimo saugas Haydenas Mullinas slysdamas sudrebino vartų skersinį, o po atšokusio kamuolio Markas Noble`as „šovė“ virš vartų.

Bet netrukus po žaibiškai greitos Mančesterio ekipos atakos svečiai išsiveržė į priekį. Buvęs „West Ham“ futbolininkas argentinietis Carlosas Tewezas susidorojo su L.Neillu ir perdavė kamuolį prancūzui Luisui Saha, kuris prie atakos prijungė Ryaną Giggsą ir po valo perdavimo portugalų žvaigždė Cristiano Ronaldo tiksliai nukreipė kamuolį į artimąjį vartų kampą.

Po praleisto įvarčio „plaktukų“ saugas iš Peru Nolberto Solano iš 22 metrų nuotolio atliko baudos smūgį, ir kamuolį pirštų galais virš skersinio nukreipė „United“ ekipos vartininkas iš Lenkijos Tomašas Kuščakas. Tuo tarpu kitoje aikštės pusėje arti tikslo buvo R.Giggsas.

„Wes Ham“ ekipos puolėjas C.Cole`as po savo partnerio atakos smaigalyje Deano Ashtono perdavimo būdamas laisvas smūgiu galva kamuolį pasiuntė virš vartų, o po to „Man Utd“ saugas C.Ronaldo smūgis pralėkė greta vartų.

Po pertraukos 66-ąją minutę aikštės šeimininkai buvo sukrėsti, kai po perdavimo iš krašto teisėjas baudos aikštelėje užfiksavo, kad gynėjas Jonathanas Spectoras sužaidė ranka ir paskyrė 11 metrų. Prie žymos tradiciškai stojo C.Ronaldo, tačiau į vartus nepataikė.

Šis įvykis paveikė Londono klubo žaidimą. Po dešimties minučių po M.Noble`o pakelto kampinio gynėjas Antonas Ferdinandas galva nukreipė kamuolį į tinklą. 82-ąją minutę po M.Noble`o atlikto baudos smūgio gynėjas Matthew Upsonas pasiuntęs kamuolį galva į viršutinį kampą nokautavo „Man Utd“ ekipą ir padėjo „plaktukams“ vos trečią kartą šiame sezone laimėti namuose.

Kitame mače Londono „Chelsea“ mačo pabaigoje vis tik rezultatu 2-1 sugebėjo palaužti „Newcastle“ ekipos pasipriešinimą. Sužaidus maždaug pusvalandį po saugo Shauno Wrighto-Phillipso smūgio kamuolys atiteko ganiečiui Michaelui Essienui, kuris ir nuginklavo Shay`ų Giveną.

Po to dar keletą pavojingų „aristokratų“ atakų sustabdė airis S.Givenas, kol galiausiai 55-ąją minutę po jaunojo prancūzo Charleso N‘Zogbia perdavimo iš kairiojo krašto gynėjas Wayne`as Bridge`as bandė išmušti kamuolį, tačiau nesėkmingai, ir buvęs „man Utd“ saugas Nicky Buttas nukreipė jį į tuščius vartus.

87-ąją minutę išvengęs nuošalės pinklių Dramblio Kaulo Kranto rinktinės puolėjas Salomonas Kalou po Claudio Pizarro perdavimo įsiveržė į baudos aikštelę ir pelnė pergalingą įvartį savo komandai.

Liverpulio „Everton“ po geros pradžios nesugebėjo atsilaikyti prieš beveik be jokių kliučių žengiantį sostinės Londono „Arsenal“ klubą pralaimėdami jam rezultatu 1-4. Pirmieji šiame mače į priekį išsiveržė šeimininkai, kai pasižymėjo australas Timas Cahillas.

Antrajame kėlinyje dviem pirmaisiais savo įvarčiais „Premier“ lygoje pasižymėjo brazilų kilmės Kroatijos rinktinės puolėjas Eduardo da Silva. 74-ąją minutę už antrąją geltoną kortelę iš aikštės buvo išvytas „kanonierių“ jaunasis puolėjas iš Danijos Nicklasas Bendtneris, bet nepaisant to puolėjas iš Togo Emmanuelis Adebayoras po keturių minučių padvigubino savo komandos pranašumą.

84-ąją minutę už žaidimą alkūne iš aikštės iš karto buvo pašalintas „Everton“ saugas iš Ispanijos Mikelis Arteta. Išsilyginus jėgoms svečiai iš Londono galutinai palaužė „Everton“ ekipą, kai paskutinę minutę tikslą pasiekė čekas Tomašas Rosicky.

"%c00048" 1 - 1 Londono "%c00044"
8' [0 - 1] Carlos Bocanegra
55' [1 - 1] Sebastian Larsson

79' iš aikštės pašalintas Hameur Bouazza ("Fulham")

Londono "%c00042" 2 - 1 "%c00046"
28' [1 - 0] Mickael Essien
55' [1 - 1] Nicky Butt
87' [2 - 1] Salomon Kalou

"%c00057" 0 - 1 "%c00053"
20' [0 - 1] Sanli Tuncay

"%c00260" 3 - 1 "%c00050"
13' [1 - 0] Kieran Richardson
32' [2 - 0] Kenwyne Jones
41' [2 - 1] El Hadji Diouf
90' [3 - 1] Daryl Murphy

Londono "%c00052" 6 - 4 "%c00315"
7' [1 - 0] Dimitar Berbatov
16' [1 - 1] Kalifa Cisse
53' [1 - 2] Ivar Ingimarsson
63' [2 - 2] Dimitar Berbatov
69' [2 - 3] Dave Kitson
73' [3 - 3] Dimitar Berbatov
74' [3 - 4] Dave Kitson
76' [4 - 4] Steed Malbranque
79' [5 - 4] Jermain Defoe
83' [6 - 4] Dimitar Berbatov

78' Robbie Keane ("Tottenham") nerealizavo 11 m. baudinio

Londono "%c00248" 2 - 1 "%c00040"
14' [0 - 1] Cristiano Ronaldo
77' [1 - 1] Anton Ferdinand
82' [2 - 1] Matthew Upson

67' Cristiano Ronaldo ("Man Utd") nerealizavo 11 m. baudinio

"%c00261" 1 - 2 Birmingemo "%c00049"
28' [1 - 0] Titus Bramble
55' [1 - 1] Curtis Davies
70' [2 - 1] Gabriel Agbonlahor

Liverpulio "%c00051" 1 - 4 Londono "%c00041"
19' [1 - 0] Tim Cahill
47' [1 - 1] Eduardo da Silva
58' [1 - 2] Eduardo da Silva
78' [1 - 3] Emmanuel Adebayor
90' [1 - 4] Tomas Rosicky

74' Nicklas Bendtner ("Arsenal") pašalintas iš aikštės
84' Mikel Arteta ("Everton") pašalintas iš aikštės